Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Apple, Meta, Costco, Marvell, C3.ai ve daha fazlası

Apple, Meta, Costco, Marvell, C3.ai ve daha fazlası

Bir katılımcı bir sanal gerçeklik (VR) kulaklığı takıyor Meta Platforms Inc. Telefonica SA’daki Oculus Quest 2, 28 Şubat 2023 Salı günü İspanya’nın Barselona kentindeki Fira de Barcelona mekanında Mobil Dünya Kongresi’nin ikinci gününde duruyor.

Melek Garcia | çiçekçi | Getty Resimleri

Gün ortası ticaretinde hangi şirketlerin manşetlere çıktığını kontrol edin.

meta Teknoloji devinin üst düzey sanal gerçeklik kulaklığı Quest Pro’da önemli bir fiyat düşüşü açıklamasının ardından teknoloji devinin hisseleri %5’ten fazla arttı. Wall Street, Meta’nın yapay zeka potansiyeli konusunda da iyimser hale geldi. Barclays, Meta’yı AI alıcısı olarak adlandırırken, Morgan Stanley, teknolojinin bir dönüm noktasında olduğunu söyleyerek şirketi uzayda en iyi seçim olarak listeledi.

elma Teknoloji devi, Morgan Stanley’in hissenin önümüzdeki yıl “katalizör açısından zengin bir olay rotasına” sahip olduğunu belirterek en iyi seçim notunu yinelemesinin ardından %2,6 yükseldi. Şirket, hisse senedinin önümüzdeki 12 ayda %20’den fazla artmasını bekliyor.

Toptan satış Perakendeci hisseleri, şirketin mali ikinci çeyrek kazançlarının analistlerin beklentilerini karşılamamasının ardından %3,4 düştü. Refinitiv’e göre perakendeci, 55,54 milyar dolarlık fikir birliği tahmininin altında, 55,27 milyar dolar gelir bildirdi.

Hormel Gıdalar Gıda üreticisinin hisseleri, JPMorgan’ın notunu nötr ağırlığın altına indirmesinin ardından %2,7 düştü. Şirket, spam üreticisinin hisselerinin henüz “tamamen elden çıkarılmadığını” söyledi.

Marvell Technology – Marvell Technology’nin üç aylık karışık sonuçlar bildirmesi ve zayıf rehberlik sağlamasının ardından çip stoğu %7,3 kaybetti. StreetAccount’a göre şirket, beklenen 41 sentten 29 sentlik ilk çeyrek karı beklediğini söyledi. Ortaya çıkan envanter ve ücret düzeltmeleri suçludur, ancak yönetim ters rüzgarların yıl içinde daha sonra azalmasını beklemektedir.

İlk Güneş Güneş enerjisi hisseleri, UBS’nin enflasyonu düşürme yasası kapsamındaki hisse senetleri arasında en çok yararlananlardan biri olacağını açıklamasının ardından %5 yükseldi.

READ  Trump Media & Technology Group, büyük hisse satışını duyurduktan sonra stok tankları

Asana — DA Davidson yazılım stokunu nötrden satın almak için yükselttikten sonra Asana’nın hisseleri %9 arttı. Şirket, “Asana için Sensor Tower uygulama verileri, aktif kullanıcılarda devam eden büyümeyi ve indirmelerde önemli bir hızlanma gösteriyor” dedi.

Bumble — Flört uygulaması sağlayıcısının hisseleri %9,1 düştü. Hareket, Bumble’ın bir fiyat vereceğini açıklamasından sonra geldi. ikincil ekran Hisse başına 22,80 dolardan 13,75 milyon adi hisse senedi. Satılan taraflar arasında Blackstone’a bağlı bazı katkıda bulunanlar ve Bumble’ın kurucusu Whitney Wolfe Hurd yer alıyor.

Broadcom – Çip üreticisinin hisseleri, beklenenden daha güçlü bir üç aylık raporun ardından %5 arttı. Broadcom, 8,92 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 10,33 dolar kazandı. Analistler, hisse başına 10.10 $ kazanç ve 8.92 milyar $ gelir bekliyorlardı. Şirket ayrıca beklentileri aşan ikinci çeyrek mali rehberliği yayınladı.

Integral Ad Science Hisseleri, dijital reklamcılık şirketinin üç ayda bir kar ve zarar bildirmesinin ardından %10 arttı. Gelir, StreetAccount’un 111.3 milyon $’lık tahminini geçerek 117.4 milyon $ oldu. 40 milyon dolarlık dördüncü çeyrek kazançları da 36,9 milyon dolarlık tahminleri aştı. Integral Ad Science ayrıca ilk çeyrek için FactSet analistlerinin beklediğinden daha yüksek bir rehberlik yayınladı.

Z ölçekleyici Siber güvenlik şirketinin hisseleri, Zscaler’ın ilk çeyreği beklenenden daha güçlü bildirmesine rağmen yaklaşık %10 düştü. Refinitiv’e göre şirket, analistlerin beklediği 29 sentin üzerinde hisse başına düzeltilmiş 37 sent kazandı. Yine de faturalandırma kılavuzu, Stifel analisti Adam Burg’un müşterilere verdiği bir notta kılavuzun “sessiz” olduğunu söylemesiyle Wall Street’te bir endişe kaynağı oldu.

C3.ai – Kurumsal yapay zeka şirketinin hisseleri, üçüncü çeyrek mali sonuçlarının Wall Street beklentilerini aşmasının ardından %30 arttı. Şirket, Refinitiv analistlerinin yüzde 22’lik kayıp tahminlerine kıyasla hisse başına 6 sent zarar bildirdi. Ayrıca, 64.2 milyon $’ lık beklentileri aşarak 66.7 milyon $ gelir bildirdi.

READ  Fox'un baş avukatı Viet Dinh ayrılıyor

Norveç Cruise Line Holding Kruvaziyer şirketinin hisseleri, kazanç sonrası düşüşün ardından toparlanmaya devam ederek %3’ten fazla arttı. Norveç hisse senedi, dördüncü çeyrek için beklenenden daha büyük bir kayıp bildirdikten sonra Salı günü %10’dan fazla düştü, ancak hisse senedi şimdi bu düşüşün çoğunu toparladı.

JBG Smith Özellikleri İnşaat ve gayrimenkul yatırım fonu hisseleri, Amazon’un Virginia’daki genel merkezinde inşaatı geçici olarak durduracağını açıklamasının ardından %6,2 düştü.

Samsara – Nesnelerin interneti şirketinin hisseleri, beklenenden güçlü dördüncü çeyrek sonuçlarıyla %18,8’den fazla arttı. Hisse ayrıca, yönetimin yıl sonunda serbest nakit akışına işaret eden yorumlarından da destek aldı.

— CNBC’den Jesse Pound, Yoon Lee, Michelle Fox, Fred Imbert, Darla Mercado ve Alex Haring raporlamaya katkıda bulundu.