Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bridgwater’ın yeni kebap dükkanı Türk Döner’den bir yemek denedim

Bridgwater’ın yeni kebap dükkanı Türk Döner’den bir yemek denedim

Bridgwater’da yeni bir kebap dükkanının açılacağını öğrendiğimde çok şaşırdım; bunun başlıca iki nedeni vardı:

Birinci sebep: Kebapları severim.

İkinci sebep: İşim gereği kebap yiyorum.

Türk Donner’a bugün (19 Aralık Salı) kapılarının saat 12.30’da işletmeye açılmasından birkaç saat sonra ulaştım.

Yeni paket servisinin Watsons Lane’de olduğunu biliyordum ama aslında T-Stop Cafe’nin içinde olduğunu görünce şaşırdım.

İçeri girdiğimde, mağazayı açılışa hazırlamak için çok fazla çaba harcandığını ve katılan herkesin Türk Donner için harika bir açılış sağlamaya hazır olduğunu açıkça gördüm – ve ne kadar çaba harcandığını görmek harikaydı. Mesleklerine önem veriyorlardı.

Tezgaha gittim ve çok makul fiyatlara suçlu zevklerden oluşan geniş bir seçki sunan menüye göz attım.Bridgewater Mercury: Türkçe Toner menüsündeki seçeneklerden bazıları.Türk Toner menüsünde oldukça fazla seçenek var. (Resim: NQ Personeli)

Her şeyin tadına bakmak istediğim için döner ve cips (evet, işimi ciddiye alıyorum), ıspanak, kırmızı lahana, tatlı biber sosu ve sarımsaklı mayonez ekledim – bir kutuyu da unutmadan, dürüm tercih ettim. Fanta.

Büyük açılışın bir parçası olarak her şey %50 indirimliydi, bu yüzden aletin arkasındaki dost canlısı personel bana 5,50 sterlinlik paketimin bana yalnızca 2,75 sterlin geri getireceğini söylediğinde gözlerim parladı.

Türk Donner’ı ziyaret ederken akılda tutulması gereken bir şey, sadece nakit paradır, ancak neyse ki Asda otoparkında iki para çekme noktası bulunmaktadır.

Elimde şüpheli derecede ağır bir paket servis çantasıyla, ikramın tadını çıkarmaya hazır olarak arabama döndüm.Bridgewater Mercury: Sargı kesinlikle çok büyük.Sargı kesinlikle muazzam. (Resim: NQ Personeli)

Çantayı açtığımda şaşkınlığım cevaplandı.

İçeri girdim ve hemen bu kebabı denediğim birçok kebabın arasından öne çıkaran iki şey dikkatimi çekti.

İlk fark ettiğim şey ıspanak ve kırmızı lahananın ne kadar lezzetli ve gevrek olduğuydu; gerçekten tazeydi, diğer kebapçılarda beklenen standart olan sıcak bir odada saatlerce bekletilmiş gibi değildi. .Bridgewater Mercury: Türk Donner'a Donner Et Cipsi Sarma, içi lezzetli dolgulu.Türk Döner’de Donner Et Cips Sarma’nın içine lezzetli bir dolgu. (Resim: NQ Personeli)

READ  Türk Loydu'nun da eklenmesiyle IACS üye sayısı 12'ye yükseldi

Türk Döner’in yemeklerinin bir diğer eşsiz özelliği ise yağsız olmasıdır.

Yüzümdeki yağı bir kez bile silmeden, tüm sargı boyunca mutlu bir şekilde yoluma devam ettiğim için çok şaşırdım.

Etin kendisi çok lezzetliydi ve sosların kaliteye göre farklı bir tada sahip olduğunu ve daha özgün bir tat verdiğini düşündüm.

Türk Döneri gerçekten beklentilerimin ötesine geçti ve kebapların dışarıda geçireceğiniz bir geceden sonra yediğiniz düşük kaliteli, yağlı fast food değil, Türk yemeği olduğunu hatırlattı.