Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Britney Grenier’in destekçileri, NBA yıldızının Rusya’da tutuklanmasının ardından serbest bırakılmasını istiyor.

Britney Grenier'in destekçileri, NBA yıldızının Rusya'da tutuklanmasının ardından serbest bırakılmasını istiyor.

31 yaşındaki Griner, WNBA’dan Phoenix Mercury ile bir şampiyon ve sezonlarını Rusya’nın UMMC Ekaterinburg takımında oynayarak geçiriyor.

Rusya Federal Gümrük Servisi, Sheremetyevo havaalanında bir Amerikalının kenevir yağı taşıdığını söyledi. Rus Interfax haber ajansı, yolcunun adını vermeyen gümrük servisinin bir açıklamasını aktardı:

Açıklamada, “New York’tan varışta Sheremetyevo Havalimanı’nda bir Amerikan vatandaşı Yeşil Kanal’dan geçerken, Sheremetyevo Köpekler Gümrük İdaresi’nin çalışan bir köpeği, beraberindeki bagajda uyuşturucu olasılığını keşfetti.” Dedi.

Amerikan vatandaşının taşıdığı el çantalarının gümrük muayenesinde özel kokulu sıvı içeren dumanın varlığını doğruladığını ve uzmanlardan birinin sıvının narkotik bir madde olan esrar yağı (kenevir yağı) olduğunu belirlediğini sözlerine ekledi.

New York Times Greiner’ın tutuklandığını bildiren ilk kişi oydu.

Greiner’in havaalanında tam olarak ne zaman gözaltına alındığı ve tutuklanmasından bu yana nerede olduğu belli değil.

Griner’ın durumu adına geliyor Rusya’nın Ukrayna’yı işgali İkinci haftasında. Başkan Vladimir Putin Bir dizi tehdit yayınladı Cumartesi günü, Ukrayna ve Batılı güçlere karşı, ülkesine yönelik yaptırımların “savaş ilan etmeye eşdeğer” olduğunu söyledi.

Yüzlerce kişi Greiner’ı serbest bırakmak için yürüdü

“Britney Greiner’in Amerika Birleşik Devletleri’ne Hızlı ve Güvenli Dönüşü” adlı dilekçeyi 700’den fazla kişi imzaladı. change.org.

Kadın basketbolunu takip eden gazeteci Tamrine Spruehl, dilekçeyi Cumartesi günü çevrimiçi olarak sunmaya başladı.

Spruell, dilekçenin web sayfasında “Greener, WNBA’ya girdiğinden beri platformunu başkalarına yardım etmek için kullanan sevilen bir dünya vatandaşı” dedi.

Greiner iş için Rusya’daydı: 2021’de takımın beşinci Kadınlar Euroleague’ini kazanmasına yardımcı olduğu UMMC Ekaterinburg’da oynuyordu.

Spruell, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bu kadar çok profesyonel basketbolcunun neden yurtdışında çalıştığını açıkladı. Spruell, “WNBA’de yarışan birçok atlet gibi, Griner da WNBA sezon dışında yurtdışında oynuyor çünkü maaşı diğer ülkelerde önemli ölçüde daha yüksek.”

READ  Tua Tagovailoa koçu, beyin sarsıntısı korkusundan sonra QB'nin geleceği hakkında kesin yanıt veriyor

WNBA oyuncuları için bu, yurtdışında oynamak anlamına gelirken, henüz profesyonel bir oyun oynamamış NBA çaylakları, WNBA All-Star gazilerinin umabileceğinden çok daha fazla ödeme alıyor, diyor dilekçede. .

“Bu gerçekler oyuncuların suçu değil. Sadece erkek meslektaşları gibi servetlerini kazanmak istiyorlar ve bunu yapmak için jeopolitik kargaşaya girmeyi hak etmiyorlar.”

bilinmeyen gelecek

Grenner’ın eşi Cheryl Greiner Cumartesi günü Instagram’da kendisinin ve eşinin bir fotoğrafını yayınlayarak, basketbol yıldızının ABD’ye sağ salim dönüşünü desteklemek için dua eden ve elini uzatanlara teşekkür etti.

Cherelle Griner, “Karımı tüm kalbimle seviyorum, bu yüzden bu mektup hayatımın en zayıf anlarından birinde geliyor” dedi.

“Birçoğunuzun yıllar içinde BG’yi sevecek şekilde büyüdüğünü ve endişeleri olduğunu ve ayrıntılar istediğini anlıyorum. Karımı güvenli bir şekilde eve getirmek için çalışmaya devam ederken lütfen mahremiyetimize saygı gösterin.”

Ancak Greiner’in kaderi belirsizliğini koruyor.

Interfax haber ajansı, Rus Gümrük Servisi’ne atıfta bulunarak, gözaltına alınan Amerikan vatandaşı hakkında ceza davası açıldığını bildirdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, ajansın “Moskova’da bir ABD vatandaşının tutuklandığına dair raporlardan haberdar olduğunu” söyledi.

Sözcü CNN’e Cumartesi günü yaptığı açıklamada, “Bir ABD vatandaşı yurtdışında tutuklandığında, uygun tüm konsolosluk hizmetlerini sunmaya hazırız” dedi.

CNN, yorum için bir Griner temsilcisine ulaştı.

Yıllardır Rusya’da Oynamak

Griner, WNBA sezon dışı döneminde 2015’ten beri Rusya’nın UMMC Ekaterinburg takımında oynuyor. Bu sezon beş maçta 13.2 sayı ve 4.2 ribaund ortalamaları tutturdu.

Yıldız oyuncu, WNBA Şampiyonasını kim kazandı 2014’te Mercury ile geçen sezon Phoenix ile maç başına 20.5 sayı ve 9.5 ribaund ortalamaları tutturmuştu.

Team USA ile iki kez FIBA ​​​​Kadınlar Dünya Basketbol Şampiyonası madalyası.

Team USA Basketball, Women’s National Basketball Association (WNBA), Mercury ve WNBA Players Association endişelerini Griner ile kamuoyuna paylaştı.

READ  Pazartesi gecesi çifte şov, üst üste binerken toplam 20.6 milyon izleyici üretiyor

ABD sporunun yönetim organı olan NBA, “Britney Grenier’in Rusya’da karşılaştığı yasal durumun farkında ve yakından izliyor. Britney, NBA’deki uzun görev süresi boyunca kendisine her zaman en üst düzeyde profesyonellikle davrandı ve onun güvenliği ve esenliği bizim için önemli” dedi. endişeler.” temel “.

WNBA, Griner’ın “tam desteğe” sahip olduğunu söyledi ve ana önceliğinin “ABD’ye hızlı ve güvenli dönüşü” olduğunu ekledi.

Ulusal Kadınlar Basketbol Birliği, “Üyelerimizden biri olan Brittney Grenier ile ilgili olarak Rusya’daki durumun farkında olduğunu” söyledi.

WNBPA, “En çok önemsediğimiz şey BG’nin güvenliği ve sağlığıdır” dedi. Yakından izlemeye devam edeceğiz ve ABD’ye dönmesini dört gözle bekleyeceğiz” dedi.

Phoenix Mercury, ailesi, temsilcisi, WNBA ve NBA ile sürekli temas halinde oldukları için “Rusya’daki Britney Grenier ile durumu yakından takip ettiklerini” söyledi. Brittney’i seviyor ve destekliyoruz ve şu anda ana endişemiz onun güvenliği, fiziksel ve zihinsel sağlığı ve eve güvenli dönüşü.”