Eylül 25, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bu Dodge’un ilk elektrikli arabası

Bu Dodge'un ilk elektrikli arabası

2023 Dodge Hornet GT

kaçar

Detroit – Dodge’un ilk elektrikli arabası stellentlerin altında Geçit, 1970’lerin istasyon vagonu için yakın zamanda yeniden canlandırılan bir isim olan Hornet adlı ek bir melez olacaktır.

Kompakt crossover, Dodge’un yeni giriş seviyesi aracı olacak ve 2.0 litrelik turboşarjlı dört silindirli Hornet GT için 30.000 doların altında bir başlangıç ​​fiyatı olacak. Dodge’un Hornet R/T olarak adlandırdığı plug-in hibrit modelin fiyatı 40.000 dolardan başlayacak.

Eşek arısı bunlardan biri olmasa da Kas arabalarından kaçınmarka satışlarının önemli bir aracıdır ve elektrifikasyon stratejisi. Sırasıyla 2016 ve 2020’de Dart sedan ve Journey crossover’ın kesilmesinden sonra ana akım, daha düşük fiyatlı pazara dönüşü işaret ediyor.

Dodge CEO’su Tim Kuniskis bir medya brifinginde, “Bu segment büyüdükçe potansiyelin çok büyük olduğuna inanıyoruz.” Dedi. Salı gecesi Michigan, Pontiac’ta düzenlenen bir etkinlikte tanıtılan otomobilin satış tahminlerini tartışmayı reddetti.

2023 Dodge Hornet GT

kaçar

Kompakt crossover segmenti sektördeki en büyük segmentlerden biri ancak Kuniskis, Dodge’un Hornet’i rakiplerinden farklı konumlandıracağını söyledi.

Dodge, Hornet’in segmentteki en yüksek performansa sahip olacağını ve araca anında ek 25 beygir gücü sağlayan plug-in hybrid için “Power Shot” modu da dahil olmak üzere benzersiz özellikler sunacağını söylüyor.

Dodge’a göre Hornet R/T PHEV 285 beygir gücü ve 383 pound-feet torka sahip olacak. Araca güç sağlamak için 1.3 litrelik turboşarjlı içten yanmalı motoru çalıştırmadan önce 30 milden fazla seyahat edebilecek. Dodge, GT modelinin en az 265 beygir gücüne ve 295 pound-feet torka sahip olacağını söylüyor.

Hornet GT’nin bu yılın sonlarında ABD showroomlarına çıkması ve ardından gelecek baharda plug-in modelinin gelmesi bekleniyor. Araçlar, aynı platformu ve bileşenleri paylaşan ancak farklı tasarım özelliklerine sahip Alfa Romeo Tonale ile birlikte İtalya’daki bir tesiste üretilecek.

READ  Tedarik maliyetleri 1 milyar dolar arttığından ve parça kıtlığı daha fazla arabayı eksik bıraktığından Ford stoku %4'ten fazla düşüyor.

2023 Dodge Hornet GT GLH Konsepti

kaçar

Dodge ayrıca, 1980’lerin ortalarında Dodge Omni GLH’den yeniden canlandırılan Hornet GT GLH (Goes Like Hell) adlı bir konsept otomobil de sundu. aracın serisine..

Hurent’in ifşası, şirketin bunu yapacağını onaylamasından bir gün sonra geldi. Dodge Charger ve Challenger kas arabalarınızı park edin gelecek yılın sonunda. Bunların 2024’ten itibaren en az bir elektrikli performans aracıyla değiştirilmesi bekleniyor.

CNBC Pro’dan elektrikli arabalar hakkında daha fazla bilgi edinin

Stellantis, Fransa merkezli Fiat Chrysler ve Groupe PSA’nın füzyon otomobil üreticisi tarafından kuruldu. Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Fiat, Jeep ve Peugeot dahil olmak üzere 14 otomobil markasına sahiptir. şirket yatırım yapıyor Araç elektrifikasyonunda 35,5 milyar dolar ve 2025 yılına kadar destekleyen teknolojiler.

Hornet adı ilk olarak 1950’lerde Hudson Motors tarafından üretilen ve son yıllarda Disney “Cars” franchise tarafından popüler hale getirilen bir araba için kullanıldı. Daha sonra 1970’lerde American Motors tarafından kullanıldı ve şimdi Stylantis olarak bilinen Chrysler, 2006’da üretime geçmeyen bir konsept otomobil için dava açtı.

2023 Dodge Hornet GT GLH Konsepti

kaçar