Eylül 25, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Walmart ve Home Depot’un ardından TK hisse senedi vadeli işlemleri son ralliyi oluşturmaya yardımcı oldu

Walmart ve Home Depot'un ardından TK hisse senedi vadeli işlemleri son ralliyi oluşturmaya yardımcı oldu

Ülkenin iki büyük fon zinciri Walmart ve Home Depot’un Dow ve S&P 500’ü yükseltmesinin ve bu hafta daha fazla perakende kazanç için zemin hazırlamasının ardından, hisse senedi vadeli işlemleri Çarşamba sabahı çoğunlukla yatay seyretti.

Dow Jones Endüstriyel Ortalamasına bağlı vadeli işlemler 17 puan veya %0.05 düştü. S&P 500 ve Nasdaq 100 vadeli işlemleri sırasıyla %0.09 ve %0.17 düştü.

Normal ticarette, Dow günü 239 puan veya %0.7 artışla tamamladı ve S&P %0.2 yükseldi. Nasdaq Bileşik Endeksi yüzde 0.2 düştü.

Perakendeciler, Dow’un 30 hisse endeksinde en çok kazananlar olan Walmart ve Home Depot’un üç aylık güçlü sonuçları sayesinde, Target, Best Buy ve Bath & Body Works gibi diğerlerini de beraberinde sürükleyerek piyasayı daha yukarılara taşıdı.

Dow Jones endeksi art arda beşinci gün yükseldi. Bu arada, yatırımcılar rallinin gücünü ölçmeye devam ederken, S&P 500 üst üste beşinci haftasına giriyor. Geniş piyasa endeksi şu anda Haziran ayındaki en düşük seviyelerinden %18 arttı.

Requisite Capital Management’ın yönetici ortağı Brian Talkington, CNBC’nin “Closing Bell: Overtime” programında “Bu pazar çok esnek oldu” dedi. “Kar elde etmeye yaklaştıkça, kârları ortalama %7 oranında geride bırakacak.”

Bu piyasada ona “önemli bir duraklama” sağlayan şey, Federal Rezerv ve onun faiz oranlarını yükseltmeye ve bilançosunu küçültmeye devam etme planlarıdır. “Kazançlar hala sağlam, ancak … Fed’in bilançosu değişmedi” dedi.

JP Morgan Asset Management küresel piyasa analisti Gabriella Santos, yatırımcıların yolda daha fazla oynaklığa karşı dikkatli olmaları gerektiği konusunda hemfikir.

Düşüşte reel getiriler artacak ve bu da büyüme stokları üzerinde yeniden baskı oluşturabilir” dedi. “[With] Yakın zamanda tutunan ve piyasada daha geniş tabanlı kazanımlara yol açan makro hikaye – önümüzdeki sonbaharda veya gelecek yıl enflasyonun nasıl görüneceğini gerçekten bildiğimize veya Fed’in nasıl görüneceğini bildiğimize dair herhangi bir kanaate sahip olmak için henüz çok erken. bu enflasyona tepki verecek” dedi.

READ  Barış görüşmeleri dururken hisse senetleri düşüyor, petrol toparlanıyor