Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bugünün kadın jimnastiği canlı güncellemeleri

Bugünün kadın jimnastiği canlı güncellemeleri

Oynar

HARTFORD, Conn. – Simone Biles Olimpiyat yılına tarihi bir şekilde başlıyor.

Rio Oyunları altın madalyalı oyuncusu, sezonuna Cumartesi günü Londra şampiyonu Gabby Douglas ve Tokyo galibi Sunny Lee’nin de eşlik edeceği US Classic’te başlayacak. İlk kez üç Olimpiyat şampiyonu bir arada yarışacak.

Yaklaşık sekiz yıllık bir aradan sonra geri dönen Douglas, Cuma günü yaptığı açıklamada, “Bu gerçekten eğlenceli bir an” dedi.

Bu buluşma, Paris Olimpiyatları’nda ABD Takımına kimin katılacağını doğrudan etkilemiyor. Ancak bunun bir rolü var çünkü bu ay sonunda Fort Worth, Teksas’ta düzenlenecek ulusal şampiyonalara katılma hakkı olacak. 27-30 Haziran’da Minneapolis’te yapılacak Olimpiyat Denemelerine kimlerin davet edileceğini ulusal düzeydeki sonuçlar belirliyor.

2024 ABD Klasiği nasıl izlenir

Biles’in yarışma oturumu CNBC ve NBC’nin yayın hizmeti Peacock’ta canlı yayınlanacak. NBC ayrıca Pazar günü saat 14:00 ET’de ABD Classic’in tüm önemli anlarını özetleyen bir gösteri sunacak.

Daha: 2024 US Classic’te jimnastik yıldızları Simone Biles, Sunny Lee ve Gabby Douglas nasıl izlenir?

Erkenden havai fişekler atılacak. Gabby Douglas, kendine özgü bir olay olan düzensiz çubuklarla başlarken, Simone Biles dünya şampiyonu olduğu denge çubuğunda duruyor. Ah, Jade Carey yer egzersizleri yapmaya başladı ve Tokyo Olimpiyatları’nda altın madalya kazandı. Yerleşin ve patlamış mısırınızı alın. Eğlenceli olacak.

Toplantının başlamasına hâlâ bir saat var ve XL Center’ın yarısı dolmaya bile yaklaşmış değil. Ancak taraftarların sesi zaten yüksek. Simone Biles, Biles 2 olarak da bilinen Yurchenko çift atlayışını gerçekleştirdiğinde tezahüratlar sağır ediciydi.

READ  Ücretsiz arazi ikizleri kısa ajan Carlos Correa, üç yıl boyunca 105.3 milyon dolarlık şaşırtıcı bir anlaşmada

Biles, Lee ve Douglas’tan neler beklenebilir?

Biles, geçen yıl art arda yedinci dünya şampiyonluğunu kazanan Amerikan takımının bir üyesi olarak şimdiden ulusal şampiyonalara katılmaya hak kazandı. Ancak bu karşılaşmayı rutinini test etmek için kullanır. Biles II olarak da bilinen zemindeki üçlü büküm ve çift taklanın yanı sıra düz olmayan çubuklardaki çift-çift eğimi geri getirdi.

Benim de yeni bir tane var Koreografi Fransız koreograf Gregory Milan’ın Yerde adlı eseri.

Lee başlangıçta çok yönlü bir yarış yapmayı planlamıştı ve bu, Auburn’deki son sezonunu bir yıldan fazla bir süre önce böbrek rahatsızlığı nedeniyle yarıda kesmek zorunda kaldığından beri ilk olacaktı. Şubat ayında Kış Kupası’nda çubuklar ve denge kirişinde yarıştı ve ayrıca geçen ay American Classic’te tonoz ve kiriş üzerinde yarıştı. Ancak Lee burada çubukları yapmamayı, bunun yerine tonozları, kirişleri ve zeminleri yapmayı tercih etti.

Douglas, American Classic’teki performansıyla ulusal düzeyde üç etkinliğe katılmaya hak kazandı ancak tüm disiplinlerde yarışabilmek için bunu geliştirmeyi umuyor.

ABD Klasiğinde kim yarışıyor?

Jimnastikçiler sinirlerini çalıştırmak ve işler sayılmaya başlamadan önce rutinlerini değerlendirmek için bir toplantı düzenlemeyi severler, bu yüzden neredeyse herkes burada. Son iki dünya şampiyonasında her yönüyle madalya kazanan Biles ve Chelsea Jones, Tokyo zemininde altın madalya kazanan Jade Curry ve LSU takımı geçen ay NCAA şampiyonluğunu kazanan 2022 ABD şampiyonu Connor MacLean gibi bu sezon ilk kez sahneye çıkacak.

ABD Olimpiyat Takımı’na nasıl seçilirsiniz?

Olimpiyat elemelerinde en üst sırada yer alan isim olan Biles’in Paris’te yer alması garanti. Kalan dört jimnastikçi ve iki yedek, bu yılki performanslarına, puanlama potansiyellerine ve eleme ve takım finallerine nasıl katkıda bulunduklarına göre bir seçim komitesi tarafından seçiliyor.

READ  Joey Chestnut ve Mikey Sudo, Nathan'ın ünlü sosisli sandviç yeme yarışmasını kazandı

Yüzme ve atletizm gibi diğer sporlardan farklı olarak jimnastik takımları yalnızca sonuçlara veya sıralamaya göre seçilemez. Olimpiyat elemelerinde takımlar her etkinlikte dört sporcuyla yarışır ve en düşük puana sahip olan kaybedebilir. Ancak takım finallerinde her etkinlikte yalnızca üç sporcu yarışır ve üç puanın tümü sayılır. Bu, takımların dört müsabakanın tamamında en yüksek skor ve tutarlılığı elde edecek şekilde oluşturulması gerektiği anlamına gelir.

Sonra ne?

30 Mayıs’tan 2 Haziran’a kadar Forth Worth, Teksas’ta düzenlenecek ABD Şampiyonasına iki haftadan az bir süre kaldı. Olimpiyat Denemeleri 27-30 Haziran tarihleri ​​arasında Minneapolis’te yapılacak. Paris Olimpiyatları 26 Temmuz’da başlayacak, kadınlar müsabakaları ise iki gün sonra elemelerle başlayacak.