Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Oilers Force 7 karşılığında Stuart Skinner ‘harika’

Oilers Force 7 karşılığında Stuart Skinner ‘harika’

Bir hafta yedek kulübesinde kaldıktan sonra Stuart Skinner filelere geri dönerek Edmonton Oilers’ın Vancouver Canucks’a karşı ikinci tur serisinde yedinci maça çıkmasına yardımcı oldu.

Seriyi başlatmakta zorlandıktan sonra son olarak 3. Maçta yer alan Skinner, Edmonton, Alberta’daki Rogers Place’de Oilers’ın 5-1 Maç 6 galibiyetinde 14 kurtarış yaptı.

7. maç Pazartesi günü Vancouver’daki Rogers Arena’da oynanacak ve kazanan, Perşembe günü Dallas’taki American Airlines Center’da başlayacak Batı Konferansı Finallerinde Dallas Yıldızları ile karşılaşacak.

Skinner, ESPN’e şöyle konuştu: “Bu akşam yaptığımızla büyük bir çaresizlik gösterdiğimizi düşünüyorum.” “Erkekler her yerde şutları engelliyordu. Her iki takımın da harika oynadığını düşündüm. Vancouver’a çok değer vermelisin ama Vancouver’ın özellikle kendi arenasında güçlü bir performans sergileyeceğini biliyorsun. Sanırım eşleşmemiz gerekecek.” bunu ve daha fazlasını getir.”

Play-off’larda maç başına ortalama 3,80 gol attı ve Oilers’ın Batı Konferansı Finallerine ulaşmak için kullandığı bir formül olan, gollere yönelik şutları ve gol fırsatlarını sınırlama konusunda en güçlüler arasında yer alan bir savunma yapısına sahipti.

Ancak Oilers’ın savunma yapısını Skinner’ın daha tutarlı versiyonuyla nasıl birleştirebileceğini bulmak, ilk beş maçın bir golle belirlendiği bir seride çözmeye çalıştıkları zorluklardan biriydi.

Özellikle de Oilers, Canucks’ı ilk üç maçta maç başına 19,3 şutla sınırladığında ve kendilerini serinin en altında bulduğunda, Skinner 3. Maçta ortalamaya karşı 4,63 gol ve 0,790 kurtarış yüzdesi yayınladı.

Cumartesi günü, Oilers’ın savunma yapısı ile Skinner arasındaki ilişkinin nihayet bir araya geldiği görüldü.

Sayı şansı 60 başına 24,91 ile sınırlı olan Oilers, Canucks’ı 5’e 5 oyunda 18 sayı şansıyla sınırladı. Ayrıca Canucks’a yedi yüksek riskli gol şansı da verdiler ve ikinci yarıda hiçbirine izin vermediler. .

READ  Medvedev, Alcaraz'ı şaşkına çevirdi ve ABD Açık finalinde Djokovic ile karşılaştı

Bu savunma tutarlılığını Skinner’ın 15 şutta sadece bir gol atmasıyla birleştirerek Oilers’ın beş gol öne geçtiği bir akşama imza attı. Bu, Oilers’ın sezon sonrası üçüncü kez ve ikinci turda ilk kez beşten fazla gol atmasıydı.

Maçı üç sayıyla bitiren Oilers kaptanı Connor McDavid, maçtan sonra Sportsnet’e verdiği demeçte, Skinner’ın çok fazla şut çekmemesine rağmen McDavid’in tehlikeli olarak gördüğü fırsatları değerlendirerek “harika bir iş” yaptığını söyledi.

McDavid, “Hiç şüphemiz yoktu” dedi. “O bir savaşçı. O her zaman bir savaşçıydı. Ekibimiz her zaman karşılık verdi ve o da farklı değil. Harika tepki verdi ve bize harika bir performans sergiledi.”

Oilers’ın 6. Maçı galibiyetindeki rolü, ikinci yıl kalecisi için başka bir değişken sezondaki en son gelişme.

Bir yıl önce Skinner çaylaktı ve memleketinin takımının 1 numaralı kalecisi olarak ortaya çıktı. Oilers’ın ikinci tura çıkmasına yardımcı oldu ve ancak altı maçta Stanley Cup şampiyonu Vegas Altın Şövalyeleri tarafından elendi.

Skinner serinin son üç maçında çekildi ve bu da sorularla dolu bir sezon dışı döneme yol açtı. Oilers’ın kendisi gibi Skinner da sezona zor bir başlangıç ​​yaptı ancak kulübün koç Jay Woodcroft’u kovup Kris Knoblauch’u işe almasıyla tutarlılık yakaladı.

O dönemde Skinner takımın ilk tercih edilen kalecisi olarak yerini sağlamlaştırmıştı ve bu da onun ilk üç maçtaki performansını çok tutarsız hale getirmişti. Bu, Oilers’ın 3. Maçı mağlubiyetinde üçüncü periyoda başlamak için çekilmesine ve Knoblauch’un 4. ve 5. Maçlar için Calvin Pickard’a dönmesine yol açtı.

Pickard, Oilers’ın 4. maç galibiyetinde 19 şutu durdurdu ve Canucks’a karşı 3-2’lik 5. maç mağlubiyetinde 35 şutta üç gol attı.

Knoblauch, 3. maçtan sonra Skinner’ın bir noktada kadroya geri döneceğini söyledi ve o nokta Cumartesi idi.

READ  Ryan Day, Ohio State'in Michigan'a yenilmesinin ardından Texas A&M'yi düşünmeli

Artık o ve Oilers konferans finallerine sadece bir galibiyet uzaktalar.

Skinner, “Açıkçası, başlangıçta Calvin’in draft edildiğinde harika olduğunu düşündüm” dedi. “Kesinlikle işi bitirdi ve bizi bu işte tuttu. İnanılmaz takım arkadaşı. Benim için biraz ara verip oyunum üzerinde çalıştım ve kendimi tekrar iyi hissettim. Dışarı çıkıp bir şeyler yapabildim. benim işim.” Ne yapmalıydım.”