Ekim 6, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Burnaby sürücüsü, araba sola döndüğünde yanlışlıkla sarı ışığı ‘geçmeye’ çalıştı: mahkeme

Bir PC mahkemesi, Ekim 2020’de South Burnaby’deki Griffiths Drive ve Southpoint Drive’da meydana gelen kazaya, sarı ışıkta sola dönen bir araca çarpan bir sürücünün neden olduğu kararına vardı.

Sarı ışıkta geçmeye çalışan bir sürücü ile eski sarı ışıkta sola dönen başka bir sürücü arasındaki kazada kim kusurludur?

Eyaletin Sivil Çözüm Mahkemesi’ndeki bir Burnaby davası yakın zamanda bu soruya ışık tuttu.

9 Ekim 2020’de Masen Türk, South Burnaby’de Griffiths Drive ile Southpoint Drive’ın kesiştiği yerde meydana gelen kaza için 5.000 ABD Doları acı ve ızdırap çeken hasar ve 682.50 ABD Doları çekici masrafı talep eden mahkemeye dava açtı. Pazartesi günü mahkeme kararı.

Karara göre, Griffiths’te güneye giden Dirk, kavşaktan doğruca geçti ve Southpoint’te önünde sola dönen bir araçla çarpıştı.

Araç Rahul Karmash tarafından kullanılıyordu.

Türk, Karmshil’in önünden sola döndüğü için kazanın sorumluluğunu yüzde 100 alması gerektiğini söyledi.

Türk, kavşağa girmeden önce ışığın sarıya döndüğünü itiraf etti, ancak Karmashil’in “aniden” sola dönmesiyle güvenli olduğunu belirlediğini söyledi.

Bu arada Karmshil, trafik ışığına karşı kavşağa girmek için kazanın yüzde 100 sorumluluğunu Türkiye’nin üstlenmesi gerektiğini söyledi.

Garmshill ışık yeşilken kavşağa yaklaştı ve trafik geçerken sol dönüş şeridinde bekledi.

Karmshill’e göre, ışık sarıya döndüğünde, güneye giden trafik her iki şeritte de durdu ve sola dönmeye başladı.

Karmshill, Karmshill dönüşü yapmak üzereyken iki veya üç arabanın kavşaktan çıktığını ve kazanın Karmshill neredeyse dönüşü tamamlarken meydana geldiğini söylüyor.

Karara göre, kaza anında kavşakta geçiş görevlisi olarak çalışan bir tanık, Karmshil’in ifadesini doğrulayan imzalı bir ifade verdi.

Tanık, Türk’ün Karmsh’ta sola dönüşü tamamlarken kavşağa girerek kırmızı ışıkta araçlara çarptığını söyledi.

READ  Parallel Wireless, Türk Telekom ve Juniper Networks Türkiye'de Öncü Açık RAN ​​Girişimini Duyurdu

Mahkeme başkan yardımcısı Andrea Ricci, kanıtların, Turk’ün iddia ettiği gibi Karmshil’in “aniden” Turk’e sırt çevirdiği görüşünü desteklemediği sonucuna vardı.

Ritchie, “Buradaki kanıt, Bay Turk’ün kavşağa sarı ışıkta yaklaştığı ve (yanlışlıkla) ışığın rengine rağmen kavşağı geçmenin onun için güvenli olduğuna karar verdiğidir.” “Bay Türk, etrafındaki araçların yavaşladığını fark etmesine rağmen, Bay Türk ışık için yavaşlamadı. Bay Türk’ün etrafındaki durmuş trafiği görmezden geldiğini ve sarı ışığı ‘geçmeye’ çalıştığını görüyorum.

Ritchie, sola dönen sürücülerin genellikle “ciddi bir sorumluluğu” olduğunu kaydetti, ancak koşullar göz önüne alındığında, “Karmschil, Bay Turk’ün yolun kurallarına uyacağını varsayma hakkına sahiptir.”

Ritchie, “Burada, Rachel Garmish’in ışık yeşilken Griffiths Drive’da güneye giden trafiğe doğru yolu açtığını, ışık sarıya döndüğünde trafiğin durmasını beklediğini ve ardından güvenli bir sola dönüş yaptığını görüyorum,” diye yazdı.

Ritchie ayrıca, Turk’ün yaralanmaları için tazminat talep etmesine rağmen, yaralanmaları, sürelerini veya onun üzerindeki etkilerini belgeleyen herhangi bir kanıt sunmadığını da kaydetti.

Türk’ün iddiası reddedildi ve Karmash’a mahkeme ücreti olarak 25 dolar ödemesine karar verildi.

bu CRT M.Ö 5.000 doların altındaki küçük talep anlaşmazlıklarının çoğu üzerinde yargı yetkisine sahip çevrimiçi, yarı yargısal bir mahkeme.

Cornelia Naylor’u Twitter’da takip edin @CorNaylor
E-posta [email protected]