Ekim 6, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk Telekom ve KT, 5G Ar-Ge ve İçerik İtme, 5G İçin Bir Araya Geldi

Türk Telekom ve Korea Telecom (KD), 5G araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) konusunda işbirliği yaparak, teknoloji girişimlerine ortak yatırım yaparak ve medya içeriği alışverişinde bulunarak uzun vadeli bağlarını güçlendirecek.

Anlaşmanın bir parçası olarak, yeni nesil teknolojiler üzerinde çalışmalar yürütecek ve buna dayalı projeleri ticarileştirme seçeneklerini araştıracaklar.

Türk Telekom o açıkladı Her ikisi de yeni teknoloji girişimlerini belirlemeyi ve çözümlerine ortak yatırım yapmayı hedefliyor.

Anlaşma ayrıca KT’nin gelecekte içerik alışverişi olasılığı ile genişleyecek olan Türk Telekom’un IPTV/OTT platformuna içerik sağladığını da görecek.

“Dünyanın lider teknoloji şirketi Korea Telecom ile 5G sektöründe ortak Ar-Ge projeleri hayata geçirmek, çok değer verdiğimiz bir sektör olan startuplara yatırım yapmak ve TV platformumuz için içerik alışverişi yapmak için heyecan verici bir yolculuğa çıkıyoruz. . Türk Telekom CEO’su Ümit Önal (resimde, solda).

Korea Telecom Group’un (resimde, sağda) dijital dönüşüm bölümünün başkanı Kyungrim Yoon, “Her iki şirket, iki ülke arasındaki stratejik ortaklığa dayalı aktif işbirliği yoluyla başarılı sonuçlar elde etmek için elimizden gelenin en iyisini yapacak” dedi.

Aslında, öyle İşbirliği Yıllar içinde ülkeler arasında yer alan; En dikkate değer önlemler arasında 2013 yılında imzalanan bir serbest ticaret anlaşması yer alıyor.

Göre Kore HabercisiKT, Türk Telekom tarafından 2023 yılında başlatılması planlanan ve kurumsal ve kamu müşterilerini hedef alacak özel bir 5G ağ hizmetinin temeli olarak özel ağ teknolojisini sağlamayı kabul etti.

Resmi anlaşma, bu yılın başlarında Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) Türk Telekom ve KT arasında imzalanan bir ön işbirliği anlaşmasına dayanıyor.

İki şirket arasındaki ortaklığın 2016 yılına kadar uzandığı bildiriliyor Yerel medya Korea Telecom, GiGa LTE teknolojisini (5G’nin temel teknolojisi olarak kabul edilen 4G’nin bir evrimi) Türk Telekom’a ihraç etmeyi kabul ettiğini söyledi; bu, Güney Koreli operatörün ilk kez Türk telekomünikasyon şirketi ile işbirliği yapmakla ilgilendiğini ifade ettiği zamandı. 5G Hizmet Geliştirme.

READ  Turks ve Caicos, en çok aranan sonbahar destinasyonları anketinde ilk sırada

KT, özellikle 5G söz konusu olduğunda Türk Telekom’a aktaracak çok fazla bilgiye sahip. Nisan 2019’da operatör Dünyada ilk olduğu söyleniyor Ticari bir 5G ağı başlatmak için. Ek olarak, 5G dağıtımı açısından Güney Kore, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri ile en yüksek kapsama alanına sahiptir. Bu arada Türkiye, 2023’te beklenen ilk ticari hizmetler ile bu yıl 5G ihalesini tamamlamaya hazırlanıyor. özetlenmiştir Ülkenin Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Bathih Sayan.

– Yanitsa Boyadzhieva, Editör Yardımcısı, TelecomTV