Şubat 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bütçe 2023 | Yeni başlayanların büyümesini desteklemek için bir iş kurma kolaylığı daha da kolaylaştırılmalıdır.

1 Şubat 2022’de Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, Hindistan’daki PE ve VC yatırımcıları için düzenlemeler ve vergilerdeki uçtan uca sürtüşmeleri ortadan kaldıracak değişiklikleri incelemek ve tavsiye etmek için bir uzman panelinin kurulduğunu duyurdu. Komite ayrıca Hindistan’ı daha iyi bir yatırım yeri haline getirmek için potansiyel “hızlandırıcıları” belirlemekle görevlendirildi.

2023 bütçesine doğru yola çıkan komisyon oluşturulmuş, raporunu da Dışişleri Bakanı’na sunmuştur. Aslında, Hindistan Girişim ve Alternatif Sermaye Derneği – veya IVCA – panelle bir araya geldi ve reform gerektiren 160 konuyu işaretledi.

Özellikle uzun süreli olanlar. vb. borsaya kote olmayan ve borsaya kote hisselerin satışında uzun vadeli sermaye kazançları vergisinde eşitsizlik. ÇSOP’ların çifte vergilendirilmesi, kullanılmayan devasa yerel sermayeyi daha birçok alanda kullanmak için acil bir ihtiyaçtır.

Komite Başkanı M. Damodaran raporu sunmadan önce şunları söyledi: CNBC-TV18 Komite, “tarihe göre satış”tan sonraki şartlara gerçekten sert bir şekilde baktı. Bu nedenle, bu yılki bütçenin Hindistan başlangıç ​​​​ekosistemi için daha fazla “hızlandırıcı” koyacağına dair umut var.

Bu yıl ‘Dijital Hindistan Bütçesi’ olarak adlandırılan Bütçe 2022’den sonra, maliye bakanının bir kez daha tarımdan sağlığa, eğitimden finansal kapsamaya kadar sektörlerde teknolojiye ivme kazandırdığı görüldü.

1 Şubat’taki Bütçe konuşmasından tam olarak bir hafta sonra, CNBC-TV18, TVS Capital Funds Başkanı ve MD Gopal Srinivasan ile konuştu; Ankur Capital’in kurucu ortağı Rema Subramanian; ve Aavishkar Group’un kurucusu Vineet Roy, startup’ların ve yatırımcılarının Budget 2023’ten ne istediği konusunda.

Subramanian, yeni başlayanların büyümesini desteklemek için iş yapma kolaylığının daha da kolaylaştırılmasını öneriyor. Mevcut vergilendirme sisteminin startup dostu olmadığını ve bunun da endüstrinin büyümesini engellediğini söylüyor. Mevcut vergi yasaları, yeni başlayanlar için çifte bir sorun olarak hareket eden bir çifte vergilendirme durumuna yol açmaktadır.

READ  Ağır Hizmet Türk Araçları Aydınlatma Tüketimi Pazar Büyüklüğü 2022 2029 Yılı Analizi

Srinivasan, yaklaşan Bütçenin Alternatif Yatırım Fonu (AIF) endüstrisini Yatırım Fonları (MF’ler) ve Banka Dışı Mali Şirketler (NBFC’ler) gibi tüm yasaların ayrılmaz bir parçası olarak tanıması gerektiğine inanıyor. Sektörün büyümesine yardımcı olmak için AIF’lerin unsurlarının vergi yasalarına dahil edilmesi gerektiğini söyledi. Bunun endüstri büyümesini destekleyecek bir “Aatmanirbar AIF Bütçesi” olduğuna inanıyor.

Bu arada Roy, Bütçenin ekonomiye daha fazla sermaye sağlamak için sigorta şirketlerinin kasalarını açmasına yardımcı olması gerektiğini öne sürüyor. Sürdürülebilir büyümeyi sağlamak için yabancı ve yerli sermaye arasında bir denge bulmanın önemli olduğuna inanıyor.

Tartışmanın tamamı için ekteki videoyu izleyin