Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Büyük adamlar bir anlaşma ararken Fran Drescher bir test sürüşüyle ​​karşı karşıya

Büyük adamlar bir anlaşma ararken Fran Drescher bir test sürüşüyle ​​karşı karşıya

Hollywood Çeşitlilik Antisemitizm Zirvesi

Fran Drescher, SAG-AFTRA’nın başkanlığını yaptığı iki yıl boyunca, sendikayı uzun süredir rahatsız eden hizipsel bölünmeleri ortadan kaldırmak için çok çalıştı.

Bu yaz yaptığı kampanya açıklamasında “üye birliği benim en büyük mirasım olacak” sözünü verdi ve yeniden seçilmek istedi. (Oyların %80’inden fazlasını alarak yeniden seçildi.)

Ancak SAG-AFTRA grevi 100. gününe yaklaşırken Drescher şimdiye kadarki en zorlu liderlik sınavıyla karşı karşıya: Üyelere söz verdiği “temel” anlaşmayı gerçekleştirecek kadar sendikayı yeterince uzun süre bir arada tutabilecek mi?

George Clooney liderliğindeki bir grup önde gelen aktör, Salı günü Clooney ve sendikanın baş müzakerecisi ile bir araya geldi. Her ne kadar ünlüler destek sunmaya istekli olsalar da, altta yatan mesaj, Hollywood’un tekrar işe dönmesini istedikleri ve loncanın bunu yapacak yolda olduğundan emin olmadıklarıydı.

Aralarında Ben Affleck, Meryl Streep ve Scarlett Johansson’un da yer aldığı grup, yüksek gelirli aktörlerin sosyal yardımlarını artırma ve geri kalan kısmı da gelir skalasının alt sınırına uyacak şekilde yeniden şekillendirme önerisinde bulundu.

Ünlüler kibarca reddedildiğinde sessiz kalabiliyorlardı. Bunun yerine Clooney, Drescher ve SAG-AFTRA müzakere komitesine açık bir meydan okuma ve sendikanın dayanışmasının zayıflamaya başladığının potansiyel bir işareti olan fikrini kamuoyuna açıkladı.

Drescher Perşembe günü Instagram’da bir video kaydetti ve Clooney’nin aidatlarının işe yaramayacağını, federal yasa tarafından yasaklandığını ve müzakerelerde mevcut konularla ilgili olmadığını açıkladı.

Geri kalan teklifiyle ilgili olarak “Maalesef su tutmuyor” dedi.

Drescher daha sonra odak noktasını stüdyoları temsil eden Sinema Filmi ve Televizyon Yapımcıları İttifakı’na ve aktörler için oyunun kurallarını değiştireceğini düşündüğü yeni bir artık yayın biçimine ilişkin kendi fikrine kaydırmaya çalıştı.

CEO’ların “benzeri görülmemiş bir ücretlendirme yapısını” kabul etmek zorunda kalacağını söyleyerek, “Bir şeyin kodunu çözdük. Bu akış modelindeki kusuru tespit ettik” dedi. “Bu kolay olmayabilir. İstedikleri bu olmayabilir. Ancak bu, sorunu çözmenin zarif bir yoludur, böylece yeni normal haline gelecek olan süreçte hepimiz işe geri dönebiliriz.

SAG-AFTRA, Perşembe akşamı üyelere yazılı bir not göndererek Clooney grubuna “fikirleri ve desteği” için bir kez daha teşekkür etti, ancak bu fikirlerin neden işe yaramadığını açıkladı.

Notta ayrıca ünlülerin stüdyo yöneticileriyle görüştüğü ve bir müzakere komitesi etrafında çalışmaya çalışıyor olabilecekleri öne sürüldü.

Sendika, “Ağ yöneticilerinin, yayın şirketlerinin ve stüdyoların kendileriyle doğrudan iletişime açık olması harika” dedi. “Ancak yöneticiler, üye elçilerin iyi niyetini bizi misyonumuzdan uzaklaştırmak için kullanabileceklerini bir an bile düşünmemeli.”

Sendika ayrıca temsilcilere en iyi nasıl yardımcı olabileceğine dair açık bir mesaj gönderdi: “Bu nedenle şimdilik tüm üyelerimizi teklif paketimizin tamamını desteklemeye ve grev hattına çıkmaya teşvik ediyoruz.”

SAG-AFTRA’nın baş müzakerecisi Duncan Crabtree Ireland Perşembe günü verdiği bir röportajda Clooney’nin grubunun çabalarının sendika dayanışmasını baltalamak olarak görülmemesi gerektiğini söyledi.

“Farklı insanlar bunu farklı anlayabilir” dedi. “Fakat benim bakış açıma göre, üyeliğimiz kapsamındaki üyelerle yaptığım konuşmalar şöyle oldu: ‘Bunu ilerletmeye yardımcı olmak için ne yapabiliriz?’ Ve eğer harika fikirleri varsa, onları kesinlikle duymak isterim.

CEO’lar da işlerine geri dönme konusunda istekliler ancak sendika, kalan yarım milyar dolarlık yayın akışını talep ettiği sürece oyuncuların zaten aldığı ve yüzdesel artışların kazanıldığı sonucuna vardılar. Amerika Yönetmenler Birliği ve Amerika Yazarlar Birliği – görüşmeler hiçbir yere gitmeyecek.

Özel olarak, Drescher’in pratik bir anlaşma yapmak yerine serveti yeniden dağıtmak için kampanya yürütüyor gibi göründüğünden şikayet ettiler.

Bu arada Drescher, üyeleri bir araya getirmeye ve onları rotada kalmaya ikna etmeye çalışıyor.

Perşembe günü “Bu da geçecek” dedi. “Ama bu baskılara boyun eğmediğimiz bir an. Bu an dimdik ve dimdik durduğumuz an.”

READ  'Halo' Sezon 2'nin çıkış tarihi ve fragmanı var