Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Cadarius Toney: Hakemlerin işi beni uyarmak, tüm zamanların en iyi oyunlarından birini oynadılar

Cadarius Toney: Hakemlerin işi beni uyarmak, tüm zamanların en iyi oyunlarından birini oynadılar

Chiefs’in geniş alıcısı Kadarius Toney, Pazar günkü Bills’e karşı alınan mağlubiyetin son dakikalarındaki golü geçersiz kılan ofsayt cezası için kendisini değil, hakemleri işaret ediyor.

Toney, bir oyuncunun kurallara aykırı oynayıp oynamadığını söylemenin hakemin görevi olduğunu iddia etti. Her ne kadar yetkililer bazen oyunculara ve antrenörlere uyarılarda bulunsa da bu, görevlilerin görevinin bir gereği değildir.

Toney, Chiefs’in soyunma odasında gazetecilere verdiği demeçte, “İster bir inç, ister beş inç, ister topun önündeki şey olsun, hakemin bana söylemesi gereken bir iş var” dedi. “Hiçbir çaba göstermedi. Videoyu izleyin ve bağlantısızlıkla ilgili herhangi bir şey söylemek için hiçbir çaba göstermedi. Ve belli ki bunu ne olursa olsun yapmak istiyordu. Ama dediğim gibi, ayrıntılara geri dönüp emin olacağız. hepsi güzel bir şekilde basılıyor.”

Toney ayrıca NFL’nin hakemin kendisini ofsayt konusunda uyardığını iddia ettiğini de söyledi. Ancak hakem Karl Chivers’ın tek yorumu maçın hemen ardından bilardo muhabirine geldi ve Chivers, hakemlerin ofsayt konusunda oyuncuları uyarma zorunluluğunun olmadığını söyledi.

Toney, “Sonra geri gelip bana uyarı verdiklerini söyleyerek yalan söylediler, ben bunu hakemle hiç konuşmadım” dedi.

Toney, ofsayt çağrısını “büyük ölçüde sahte olarak değerlendirdiğini ve bunun Travis Kelce’nin kariyerinin en önemli anlarından biri olması gereken şeyi elinden aldığını” söyledi. Kelce, Patrick Mahomes’in pasını yakaladı ve ardından gelişigüzel bir şekilde topu Toney’e gönderdi, o da topu ofsayt bayrağıyla silinen bir touchdown için koştu.

Tony, “Ne yazık ki, oyunun şimdiye kadar oynadığı en büyük oyunu, en zorlu sonu geri aldılar” dedi. “Zor sonla kurtarılan harika bir oyun.”

Çok sert bir sonla harika bir oyundu ama aynı zamanda, yetkililerin kendisini uyarsa da uyarmasa da yasal olarak çağrılıp çağrılmadığını bilmekten sorumlu olan Toney’nin kötü bir oyunuydu.

READ  Konuşmacı: "Sayın Snyder Kongre'ye gelmeyi reddetmedi"