Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rudy Gobert, yakın zamandaki uzaklaştırma nedeniyle Draymond Green’e ‘sempati’ duyuyor – NBC Sports Bay Area ve California

Rudy Gobert, yakın zamandaki uzaklaştırma nedeniyle Draymond Green’e ‘sempati’ duyuyor – NBC Sports Bay Area ve California

NBA taraftarları, oyuncuları ve uzmanları bu hafta sırayla, Salı gecesi Warriors’ın Phoenix Suns’a yenildiği sırada Jusuf Nurkic’in suratına yumruk atan Draymond Green’in süresiz uzaklaştırılmasını inceledi.

Olayı tartışan son oyuncu Green’in eski hedeflerinden biri: Minnesota Timberwolves’un uzun adamı Rudy Gobert.

“Ona sempati duyuyorum” Gobert ESPN’e söyledi Timberwolves, perşembe gecesi Dallas Mavericks’i 119-101 mağlup etti. “İyi gitmeyen ve mücadele eden birini görüyorsunuz. Oyunu falan elinizden alıyorsunuz ve birinin iyi olmasını, bizim her gece yaptığımız şeyi yapabilmesini, rekabet edip mutlu olmasını istiyorsunuz.”

Gobert, Nurkic’in nasıl hissettiğini anlıyor çünkü 2 metrelik oyun kurucu kısa bir süre önce Green’le sahada benzer bir karşılaşma yaşamıştı.

14 Kasım’da Golden State’in Minnesota’ya yenilmesinden sadece 100 saniye sonra Klay Thompson ve Jaden McDaniels arasında hararetli bir kavga çıktıktan sonra Gobert, Thompson’ı itmeye çalıştı ve Green onu boğup birkaç saniye saha boyunca sürükledi.

Green, Thompson ve McDaniels oyundan çıkarıldı ve daha sonra NBA, Green’i tartışmadaki rolü nedeniyle beş maç uzaklaştırdı.

Green yakın zamanda yaptığı bir röportajda şunları söyledi: ESPN’den Ramona Shelburne Gobert’in olayının videosunu telefonunda gördü ve yaptıkları karşısında hemen şaşırdı.

Green, Shelburne’e şunları söyledi: “Tekrar izlediğimde ‘Kahretsin, onu o anda fark ettiğimden çok daha uzun süre tuttum’ dedim. Ama gerçek şu ki, o anlarda saatin kaç olduğunu bilmiyorsun.” dır-dir. “Senin zaman kavramın yok.”

Gobert olayından yaklaşık bir ay sonra Green, takıma bağlanıp daha iyi olacağına söz verdikten sonra kendini bir kez daha aynı durumda buldu. Bu sefer, Salı günü Suns’a karşı oynanan maçın üçüncü çeyreğindeydi ve Green’in Nurkic’in belini tuttuğunu düşündüğü bir iç saha oyunuyla geldi, bu yüzden faul çağrısı yapmak için hamle yaptı ancak bunun yerine Nurkic’in suratına vurdu.

READ  Vikingler sezon öncesi ilk maçlarında Raiders'a yenildiler, ancak oyuncu gelişimine uzun süre bakıyorlar

Sonuç, NBA’in süresiz uzaklaştırma almasıydı; lig yetkilileri, Green’in sahaya dönmeden önce durumunu düzeltmek için ihtiyaç duyduğu zamanı ayırmasını istediği için cezaya bir sayı koymak istemedi.

Gobert, süresiz uzaklaştırmayla ilgili olarak “Bunun gerçekten ne anlama geldiğinden emin değilim, bu yüzden bunu bilmek zor” dedi. “Yani birisinin çok fazla incinmesini istemezsin. Bunu düzeltmek zorundasın. Hepsi bu.”

Dubs Talk Podcast’i indirin ve takip edin