Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Çağdaş Sanatta Türkler, Yahudiler ve Diğer Almanlar Peter Sametsi – Duyurular

Çağdaş sanatta Türkler, Yahudiler ve diğer Almanlar Peter Sametsi

Seminer Kooperatifi Kitap Yayıncılığı: 12 Kasım 4:30-18:00, Chicago Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nden Reinhold Heller ile

Cochrane-Woods Sanat Merkezi
Oda 157, 5540 Güney Greenwood Caddesi
60637 Şikago IL

İle birlikte Çağdaş sanatta Türkler, Yahudiler ve diğer Almanlar, Peter Sometsky Gerhard Richter, Anselm Kiefer ve Rosemary Trockel gibi çağdaş Alman sanatının tartışmalarına hakim olan sanatçılar, Almanya’da her zamanki şüpheciliği bırakan ve bunun yerine Almanya dışında daha az bilinen sanatçılara geri dönen görsel kültür vizyonunu sunuyorlar. Majir Moradi, Hitto Steele ve Tanya Yuri. Almanya’nın çok kültürlü sanat ortamına ilişkin bu ilk kitap uzunluğundaki çalışmada Sometsky, Türk, Yahudi, Arap, Asyalı, İranlı, Sindhi ve Roman, Balkan ve Afro-Alman dahil otuzdan fazla Alman sanatçının eserlerini araştırıyor. .

Peter Cain’in 1978 deneme koleksiyonunu yansıtan bir başlıkla, Freud, Yahudiler ve diğer Almanlar, Bu kitap, Q gibi, Alman kültüründe “biz” ve “onlar” kavramını reddediyor. Çeşitli medyadaki sanat eserlerini tartışır, kimlik ve topluluk hakkındaki fikirleri eleştirir ve genişletir ve kozmopolit bir Alman için savunan özel bir beyaz, Hıristiyan Alman kültürünün kurgusuna karşı çıkan bir hikaye sunar. Başta Almanca ve Türkçe olmak üzere dilin eleştirel, çelişkili ve oyunbaz uygulamalarını ele alır; Alman beden politikasında “yabancı cisimlerin” varlığını doğrular; Yiyecekleri kültürel bir sembol olarak yakalar; Kitle iletişim araçlarıyla ilişki kurmak; Ve zaman unsurunun sızdığı yerleri betimleyerek yaşar.

Alman çağdaş sanatına ilişkin Amerikan tartışmaları, etnik kökenli olmayan Almanların Almanya’nın en önemli görsel sanatçılarından bazıları olarak ortaya çıkışını görmezden geldi. Çağdaş sanatta Türkler, Yahudiler ve diğer Almanlar Bu boşluğu doldurur.

Tartışılan sanatçılar arasında
Rozbeh Asmani, Said Baalbaki, Candice Breitz, Esther Dischereit, Nezaket Ekici, Parastou Forouher, Özlem Günyol & Mustafa Kunt, Manaf Halbouni, Silke Helmerdig, Mwangi Hutter, Natasha A. Kelly, Fziar, Moradih, Shah,

READ  Durk dünyanın en uzun yaşayan kadını seçildi

Peter Sometsky Güney Carolina Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Tasarım Okulu’nda sanat tarihi profesörüdür.