Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Cayman Adaları polis helikopteri ve Turks ve Caicos’ta yasadışı göçe yardım

Cayman Adaları polis helikopteri ve Turks ve Caicos’ta yasadışı göçe yardım
A Cayman Adaları’ndan bir polis ekibi ve bir helikopter, yerel polise yasadışı göç sorunuyla mücadelede yardımcı olmak için 1 Aralık 2021 Çarşamba günü Turks ve Caicos Adaları’na geldi.

Royal Cayman Adaları Polis Gücü web sitesinde yer alan bir haberde, bunun, Turks ve Caicos Adaları hükümetinin, Royal Turks ve Caicos Polis Gücü’ne yasadışı göçle mücadele konusunda destek talep ettiği iki haftalık iki konuşlandırmadan ilki olduğu belirtildi.

Dağıtım, afet yönetimini ve denizaşırı bölgelerin korunmasını desteklemek için Aralık 2018’de Cayman Adaları Hükümetleri ile Birleşik Krallık arasında imzalanan bir Mutabakat Zaptı kapsamında Birleşik Krallık Yabancı Milletler Topluluğu ve Kalkınma Ofisi tarafından finanse ediliyor. Dağıtımlar güvenlik yardımına odaklanır.

Basın açıklaması, RCIPS Hava Operasyonları Birimi’nin (AOU) H145 helikopterlerinden ve mürettebatından birini yerleştirdiğini söyledi, ancak ekipte kaç subay olduğunu söylemedi.

Bir H145 helikopteri ve mürettebatı, AOU’nun Cayman Adaları’ndaki birincil operasyonlarına devam etmek için Cayman Adaları’nda olacak.

“TCI’nin 2017 yılında Irma Kasırgası’nı desteklemek amacıyla başarıyla TCI’ye sevkiyatının ardından, AOU, 2018 Kraliyet Donanması RFA Mounts Bay ve 2019 Kasırgası Dorian Dorian güvenlik devriyelerini desteklemek için farklı ülkelerde aynı anda iki helikopteri ilk kez konuşlandırdı. AOU, Karayipler’deki afetlere helikopterlerle müdahale etmeye hazır olduğunu gösterdi.
\
Turks ve Caicos Adaları Valisi Ekselansları Nigel Dock, Instagram’da yaptığı paylaşımda, “Kayman Adaları’ndan polis ve helikopterlerin gelişi, deniz polisimize uzun süreler boyunca rehberlik etmek için birçok beceriyi nasıl kullanabileceğimizin ve kullanabileceğimizin bir örneğidir. zaman.
“Bu uçak gövdesi, Birleşik Krallık, konuşlandırılması için para ödüyor ve Cayman’ın piyasaya sürülmesi için çok minnettarız – bu, standart kanat ve döner dahil olmak üzere gelecekte bizimle çalışacak olan uçak gövdesi türüdür. Wingcraft.”

Cayman Adaları Valisi Martin Roper yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Cayman, komşu bölgeleri ve ülkeleri destekleme konusunda uzun ve gururlu bir geçmişe sahip. Kendi helikopterlerinden faydalanamayan TCİ’ye bu tip hava desteğini bir kez daha sağlayabilmiş olmaktan dolayı mutluyum. Noel’den önce bu çalışma için gönüllü olan ekibe çok minnettarım. Mükemmel çalışmalarından dolayı tebrik ederim. ”

READ  Geçen Hafta: Türkler, artan enflasyon ve azalan satın alma gücü arasında et tüketimini azaltıyor.

Cayman Adaları Başbakanı Wayne Ponton, hükümetin Cayman Adaları halkına Cayman Adaları’ndan bazılarını gösterebildiği için mutlu olduğunu söyledi.

“İhtiyaçları olduğunda kızkardeşimiz İngiliz denizaşırı topraklarına yardım etmek her zaman harika olmuştur” dedi. dedi Ponton. “Desteğimizi sunduğumuz için çok şanslıyız ve ihtiyacımız olursa TCI’nin misilleme yapacağını biliyoruz.