Nisan 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Celtics – Heat: Boston koçu Joe Mazzola, 3. Maçı Miami’ye kaybettikten sonra onu soyunma odasından kovduğunu itiraf etti.

Celtics – Heat: Boston koçu Joe Mazzola, 3. Maçı Miami’ye kaybettikten sonra onu soyunma odasından kovduğunu itiraf etti.
Getty Resimleri

Pazar gecesi Miami Heat’e 128-102 mağlup olan Boston Celtics koçu Joe Mazzola, maç sonrası basın toplantısında gerçekten samimi konuştu. Boston’un 33 sayı geride olduğu ve süperstarlar Jason Tatum ve Jaylen Brown’ın sadece 26 sayı için bir araya geldiği bir maçta Celtics, kazanılması gereken bir durumda tam bir felaket gibi görünüyordu. Heat bir göreve çıkarken, Celtics fazladan canı olan bir takım olarak oynuyor.

Sonuç olarak, Boston sadece elenmekle kalmıyor, aynı zamanda Salı günü elenme ihtimali de çok gerçek. Celtics için felaket seviyelere ulaştı ve maçın ardından oyuncularıyla arasında bir kopukluk olup olmadığı sorulduğunda Mazzola çok şaşırtıcı bir cevap verdi.

“Evet, bu yüzden bu takımın neye ihtiyacı olduğunu bilmek konusunda daha iyi olmalıyım” dedi. Mazallah dedi.

Neden bir kopukluk olduğunu düşündüğüne dair bir soru sorulduğunda Mazzola, “Emin değilim” yanıtını verdi.

Bu kesinlikle koçunuzdan duymak isteyeceğiniz bir şey değil. Celtics oyuncularının Mazzulla’yı görmezden gelmeye başladıkları doğru olsa bile, bu onun medyaya itiraf edeceği bir şey değil, özellikle de sezon sonrasındaki gibi utanç verici bir mağlubiyetten sonra.

Mazzola’nın cevabı da bu sezondan sonra iş güvencesi için pek iyiye işaret değil. Celtics normal sezonda geçici etiketi kaldırmış ve onunla uzun vadeli bir sözleşme imzalamış olsa da, bu, oyuncular adamı gerçekten ekşitmeye başlarsa Boston’un onu yanında tutmaktan memnun olacağı anlamına gelmez. Bu Celtics takımı, geçen sezon Amerika Birleşik Devletleri’ne yaptığı geziyle vurgulanan bir şampiyonluğu kazanmaya inanılmaz derecede yaklaştı. NBA Finaller ve birinci yılda soyunma odasını çoktan kaybetmiş birini elinde tutmak, tutarlı bir şampiyonluk yarışmacısı olan bir ekip için değerli bir zaman kullanımı değildir.

Mazzulla’nın cevabı, bu sezon birçok benzer cevap arasında acımasızca dürüst bir cevap olsa da, takımı elenmekten kaçınmaya çalışırken bunun hala havada olması harika değil. Şimdi oyuncularını söylediklerine cevap verecek bir konuma getirdi, bu da dikkati Heat’e karşı bu seriyi olabildiğince uzatmaya çalışmaktan uzaklaştırıyor.

READ  NCAA 200'den fazla ihlal keşfettiği için Gönüllüler bowling yasaklarından kaçınıyor