Haziran 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Real Madrid oyuncusu Vinicius Junior, La Liga’yı ırkçılıkla suçladı | futbol haberleri

Real Madrid’li Vinicius Junior, ırkçı tacize uğradığını ve La Liga’nın “artık ırkçılara ait olduğunu” söyledi.

Brezilyalı yıldıza karşı en son olay, Real Madrid’in Pazar günü Valencia’ya 1-0 mağlup olmasıydı. Bu maç, forvet oyuncusunun Mestalla’da attığı golün arkasında bir taraftar tarafından hakarete uğradığını söylemesi üzerine maçın geçici olarak durdurulması gerekti.

Vinicius, Instagram ve Twitter’da “Birinci, ikinci veya üçüncü sefer değildi” dedi. “La Liga’da ırkçılık normal. Rekabet bunun normal olduğuna inanıyor, federasyon da öyle ve rakipler de bunu teşvik ediyor.”

Eskiden Ronaldinho, Ronaldo ve Cristiano’ya ait olan şampiyonluk [Ronaldo] Ve [Lionel] Messi bugün ırkçılara ait. Güzel bir millet beni karşıladı ve onu sevdim ama dünyaya ırkçı bir devlet imajı ihraç etmeyi kabul etti. Aynı fikirde olmayan İspanyollar için üzgünüm ama bugün Brezilya’da İspanya ırkçıların ülkesi olarak biliniyor.”

Ben güçlüyüm ve ırkçılara karşı tüm yoluma devam edeceğim” dedi. “Buradan uzakta olsa bile.”

22 yaşındaki zenci kız, beş yıl önce İspanya’ya taşındığından beri ırkçı tacize maruz kalıyor.

oyun durdurulmalıydı

Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, Vinicius’un Mestalla’daki taraftarların kendisine “maymun” sloganları attığını söylemesinin ardından yıldızı değiştirmeyi düşündü. İlk başta Vinicius’un oynamaya devam etmek istemediğini söyledi.

Ancelotti, “Bugün olanlar olmamalıydı. “Saha bir oyuncuya ‘maymun’ diye bağırırsa ve teknik direktör bu yüzden onu sahadan çıkarmayı düşünürse, bu ligde kötü bir şeyler var demektir.”

READ  Nathaniel Hackett yardım istedi, Jerry Rosberg'i aldı

Deneyimli teknik direktör yaşananların ardından takımının mağlubiyetinin bir şey ifade etmediğini söyleyerek maçla ilgili konuşmayı reddetti.

Ancelotti, “Maç durdurulmalıydı. “Bu olmamalıydı. Birçok statta olduğu gibi tek bir kişi değildi. Burada bir statta bir oyuncuya ırkçı hakaretler yapılıyordu. Oyun durmalıydı. Olsaydı ben de aynı şeyi söylerdim.” 3-0 bize. Oyunu durdurmak zorundasın. “Bunun başka yolu yoktu.”

Ancelotti, hakemden maçı durdurmasını istediğini ancak protokole göre önce taraftarlara bir duyuru yapılması ve ardından sorun devam ederse daha fazla işlem yapılması gerektiğinin söylendiğini söyledi.

Real Madrid nefret suçu şikayetinde bulundu. Açıklamada, “Real Madrid C.F., oyuncumuz Vinicius Junior’a karşı dün meydana gelen olayları şiddetle kınıyor.”

Kulüp, kendi görüşüne göre, kulübün eyalet başsavcılığına şikayette bulunduğu saldırıların “nefret suçu oluşturduğunu” söyledi.

Tercüme: Bugün Mestalla’da üzücü bir gündü, bir grup hayran kendilerinin en kötü hallerini sergiliyordu. Konuşmayı bırakıp güçlü davranmanın zamanı geldi. Irkçılığın futbolda veya toplumda yeri yoktur. Hiçbir yerde ırkçılık yok.

La Liga

La Liga, olanları araştırmak için mevcut tüm görüntüleri isteyecektir.

Açıklamada, “Herhangi bir nefret suçu tespit edilirse, uygun yasal işlemi başlatacağız” denildi.

La Liga başkanı Javier Tebas, Vinicius Junior’ın ırkçılık durumlarında neler yapılabileceği konusunda daha iyi bilgilendirilmesini talep ederek yorumlarına yanıt verdi.

Bunun ne olduğunu ve ırkçılık durumlarında LaLiga’nın neler yapabileceğini size açıklamak zorunda olanlar olarak, bunu kendimiz açıklamaya çalıştık ama kendinize sorduğunuz kararlaştırılan saatlerin hiçbirinde gelmediniz” dedi. Twitter’dan.

READ  Chicago Bears taslak umutları bir başka büyük destek aldı

“LaLiga’yı eleştirmeden ve karalamadan önce kendinizi doğru bilgilendirin @Vinijr. Kendinizin manipüle edilmesine izin vermeyin ve birbirinizin yetkinliklerini ve birlikte yaptığımız işi anladığınızdan emin olun.”

Lig, son iki sezonda Vinicius’a karşı ırkçı tacizle ilgili dokuz resmi şikayette bulundu. Birçok konu rafa kaldırıldı. Bir Mallorca taraftarı, maç sırasında Brezilyalıya ırkçı hakaret etmekle suçlandıktan sonra yargılanabilir.

Infantino üç aşamalı bir süreç öneriyor

FIFA Başkanı Gianni Infantino da Real Madrid’in golcüsüne desteğini dile getirdi.

Vinicius ile tam dayanışma. Infantino yaptığı açıklamada, “Futbolda veya toplumda ırkçılığa yer yoktur ve FIFA, kendisini bu durumda bulan tüm oyuncuların yanındadır.”

“Valencia ile Real Madrid arasındaki maçta yaşananlar, durumun böyle olması gerektiğini gösteriyor. Bu nedenle, üç adımlı süreç FIFA müsabakalarında mevcuttur ve futbolun her seviyesinde tavsiye edilir.”

“Önce maçı durduruyorsun ve anons ediyorsun. İkinci olarak oyuncular sahayı terk ediyor ve spiker saldırıların devam etmesi halinde maçın durdurulacağını anons ediyor. Maç yeniden başlıyor ve üçüncü olarak da saldırıların devam etmesi durumunda maç duracak ve üç puan rakibe gidecek.”

Infantino, ırkçılığı durdurmak için atılacak adımların eğitim yoluyla desteklenmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Brezilyalı Lula ‘gerçek eylem’ çağrısında bulundu

Başkan Luiz Inacio Lula da Silva, Vinicius’u desteklemek ve La Liga’daki ırkçılığı eleştirmek için ortaya çıkan Brezilyalı politikacılar, oyuncular ve kulüplerden oluşan bir dalgaya katıldı.

“Hayatı boyunca başarılı olan ve dünyanın en iyi oyuncularından biri olma potansiyeline sahip, Real Madrid’in kesinlikle en iyisi olan ve her stadyumda saldırıya uğrayan Brezilyalı oyuncumuzla dayanışmamı ifade etmek istiyorum. oynuyor,” dedi Lula bir basın toplantısında.

Başkan, “FIFA, La Liga ve diğer ülkelerdeki liglerin gerçek anlamda harekete geçmesinin önemli olduğunu düşünüyorum çünkü faşizm ve ırkçılığın futbol stadyumlarını ele geçirmesine izin veremeyiz.”

READ  Chicago White Sox menajeri süresiz olarak ayrıldı