Haziran 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Cesur arama motoru, sonuçlarınızı özelleştirmenizi sağlar

Cesur arama motoru, sonuçlarınızı özelleştirmenizi sağlar

Cesur Arama başlatıldı Sonuçların düzenlenme şeklini değiştiren özel filtreler oluşturmanız veya uygulamanız için size bir yol sağlayan yeni bir özellik. Adı “Gözlükler” ve Google gibi geleneksel arama motorlarında hemen bulamayabileceğiniz kaynakları ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir.

Brave, kullanıcıların bugün denemesi için hazır bazı demolara sahip, daha küçük teknoloji bloglarından gelen gönderilere öncelik verenler ve web’deki 1.000’den fazla görüntüleme sitesinden gelen gönderileri filtreleyenler dahil. Pinterest’ten gönderileri hariç tutmak için bir Goggle bile var – çünkü Brave, kaynak olmadan bir resim bulmaya ve Pinterest gönderisi almaya çalışmanın hayal kırıklığını açıkça biliyor. Brave, bu Gözlüklerin yalnızca açıklama amaçlı olduğunu ve geliştiricilerin bunları genişletebileceğini veya çatallayabileceğini söylüyor. Kullanıcılar kendi ürünlerini bulmaya başlar başlamaz bu Gözlükleri silmeye başlayacak, ancak umarım Pinterest tutarlı kalır.

Brave motorunu söylerken, Google ve Bing gibi varlıklardan bağımsızdır., “yazıyla ilgili önyargılara sahip değildir” ve bu, tüm algoritmalarda doğal olarak mevcut olan önyargıların olduğu gerçeğini değiştirmez. Gözlükler bunu hafifletmeyi amaçlar, esasen bu önyargıların ne olduğunu şekillendirmenize yardımcı olur.

Brave’in “teknoloji blogu” Gözlükleri şaşırtıcı derecede iyi iş çıkarıyor.

Özelliği kendim denedikten sonra, gerçekten ne kadar iyi çalıştığından etkilendim. “Teknik Bloglar” filtresi açıkken “AirPods Pro incelemesi” aradım ve bir sürü bağımsız blog çıktı – kenar Hiçbir yerde bulunamadı. Karşılaştırma için aynı şeyi Google’da aradım ve bunu gördüm kenar sonuçların ilk sayfasında çıktı.

Ancak kendi Goggles’ınızı yaratmanın düşündüğüm kadar kolay olmadığını öğrenince biraz hayal kırıklığına uğradım – burada bir grup filtre arasında geçiş yapabileceğinizi veya sadece anahtar kelimelerinizi girebileceğinizi düşünüyordum. Görünüşe göre bazı kodlamalar söz konusu; Geliştiriciler aracı okuyabilir github’da. Şimdilik, birinin yalnızca parodik kaynaklardan gelen makaleleri görmeme izin veren bir Goggle bulmasını bekleyeceğim.

Brave, Goggles’ı piyasaya sürmenin yanı sıra, arama motorunun beta sürümünün çıktığını ve geçtiğimiz yıl içinde şimdiden 2,5 milyar arama gördüğünü duyurdu. Brave hızla arama motorlarının İsviçre çakısı oldu (en azından benim görüşüme göre). o. o Nisan ayında kullanıma sunulan yeni Tartışmalar özelliği Bu, kullanıcıların aramalarının sonuna ‘Reddit’ ekleme ihtiyacını ortadan kaldırarak başladı – şimdi ilgili sorgular için Reddit’ten sonuçlar gösteriliyor.

READ  Final Fantasy XVI fragmanı, büyük savaşları ve 2023 yazının penceresini ortaya koyuyor