Aralık 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Cesurlar beklentilerin çığırtkanlığını yapıyor: AJ Smith-Shofer ve Horston Waldrep umut verici bir dalgaya imza atıyor

Cesurlar beklentilerin çığırtkanlığını yapıyor: AJ Smith-Shofer ve Horston Waldrep umut verici bir dalgaya imza atıyor

ATLANTA — Atlanta Braves’in ilk beş adayının tümü, sert (bazı durumlarda çok sert) atış yapan ve takımın bu pozisyonda yıllardır öncelik verdiği atletizm türüne sahip, sağ elini kullanan atıcılardan oluşuyor.

Bu elit genç yetenek grubu özellikle Cesurlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Takımda 2024’ten sonra sözleşmeye bağlı olarak kontrol altında olan yalnızca iki kanıtlanmış başlangıç ​​oyuncusu (Spencer Stryder ve Bryce Elder) var ve sakatlıkların zayıfladığı rotasyonları, arka arkaya Ulusal Lig Lig Serisi’nde Philadelphia Phillies tarafından aşıldı. Gelecek vaat eden silahların ortaya çıkışı, büyük serbest oyuncu sözleşmeleri yoluyla bir satış ekibi oluşturmaya inanmayan bir organizasyon için çok önemli bir gelişme.

Braves’in rotasyonunun zirvesini takas veya serbest oyunculuk yoluyla kendini kanıtlamış bir veya iki başlangıç ​​oyuncusuyla güçlendirmesi yine de akıllıca olacaktır. Kesin ihtiyaç, Charlie Morton’un 40 yaşında oynamaya devam edip etmeyeceğine ve Braves’in 2024 için opsiyonunu alıp almayacağına göre belirlenecek (takımların oyuncular üzerinde opsiyonları kullanıp kullanmayacağına karar vermek için Pazartesi gününe kadar süreleri var).

Ne olursa olsun, önlerine çıkan genç kollar Braves’in ve takipçilerinin takımın durumu hakkında daha iyi hissetmelerini sağlayacak, çünkü sırada bir ya da iki değil altı ya da yedi yüksek profilli aday bulunduğunu biliyorlar.

En az ikisi, AJ Smith-Shofer ve Horston Waldrip, 2024’te büyük lig takımı üzerinde etki yaratabilir; Spencer Schwellenbach, Cade Koehler ve Owen Murphy de dahil olmak üzere diğerleri de çok geride olmayabilir. Ve bir de Tommy John ameliyatından dönen Cole Phillips ve JR Ritchie’den oluşan 20 yaşındaki yetenekli ikili var.


Burada, College World Series’te gösterilen Hurston Waldrep, vurucuları aptal durumuna düşürebilecek sıra dışı bir değişikliğe sahip. (Stephen Branscombe/USA Today)

Yolda çok sayıda potansiyel ön saf atıcısı var ve biri zaten geldi.

İlk çıkışını 20 yaşında yapan ve 2023’teki beş startı da dahil olmak üzere altı startının çoğunda etkileyici olan Smith-Shofer, bahar antrenmanlarında rotasyon yeri için yarışacak. 2023’te Florida Üniversitesi’nden ilk turda seçilen Georgia yerlisi Waldrep, ihtiyaç duyulması halinde yaza kadar hazır olabilir.

21 yaşındaki Waldrep ilk çıkışını ağustos ayında yaptı. İkinci lig sisteminde gezindi, dört seviyede sekiz başlangıç ​​yaptı ve 41 vuruş, 16 yürüyüş ve 29 1/3 vuruşta izin verilen bir homer ile 1.53 ERA derledi. Buna, Triple-A Gwinnett ile tek başlangıcındaki 4 1/3 puansız vuruş da dahildi; bu, ona diğer ikinci lig başladıktan sonra başka bir başlangıç ​​​​sağlayacak bir sezon sonu terfisiydi.

Waldrep, saatte 95-99 mil hızlı top, güçlü bir kaydırıcı ve Braves’in ikinci lig sisteminin dört seviyesinin tamamında College World Series’teki smaçörlerin gülünç görünmesine neden olan alışılmadık bir bölünmüş değişiklik de dahil olmak üzere, nefes kesici üç sahanın bir kombinasyonuna sahiptir.

Braves’in oyuncu gelişiminden sorumlu genel menajer yardımcısı Ben Sestanovich, “Bu çok iyi bir saha ve bunu iki yıl önce kendisi öğrendi” dedi. “Hepimiz College World Series sırasında bunun kliplerini gördük ve ardından ikinci liglerde bunu yakından ve kişisel olarak gördük – bu gerçekten iyi bir gösteri.”

READ  NFL 6. Hafta İzlenecek Hikayeler: Brock Purdy'nin Savunması Brown'a Karşı; Lions-Bucs QB savaşı

Waldrep’in kendine güveni ve zekası bazı Yolgezer’i hatırlatıyor ve ekip yetkilileri zihinsel faktörün onun hızlı bir şekilde yükselmesine yardımcı olduğuna inanıyor ve bu da doğrudan tümseğin üzerinde ne yaptığına yansıyor.

Sestanovich, “Bunu AJ (Smith-Shover) ile rekabetçilik ve atletizm hakkında konuştuk ve sanırım aynı iki kelimeyi Waldrep için de kullanabilirsiniz” dedi. “O gerçekten iyi bir atlet ve tümsekteki yarışmacı da gerçekten çok iyi. Makyaj – tabii ki amatör izci grubumuz bu çocukları tanımak ve neyle ilgili olduklarını bilmek konusunda muazzam bir iş çıkarıyor. Ve Hairston bunun bir istisnası yok.”

Smith-Shofer ve Waldrip, 2024’e girerken Braves’in aday listelerinde muhtemelen 1-2 numaralar arasında yer alıyor, ancak organizasyonda, ligde yer alma potansiyeline sahip olanlar da dahil olmak üzere, büyük ligde ilk beşte yer alacakları öngörülen bir avuç başka atıcı da var. Orta veya üst rotasyon türleri.

23 yaşındaki Schwellenbach, gruptaki diğerlerinden iki ya da üç yaş büyük bir üniversite son sınıf öğrencisi, ancak bazıları onun saf yeteneğinin tavanını daha da yükselttiğine inanıyor. Nebraska’da üç yıl stoper olarak oynadı ve genç yaşta sadece 0,57 ERA ve 18 maçta 10 kurtarış kaydederek oyunları bitirdiğinde oynadı ve ülkenin en iyi çiftler oyuncusu olarak John Olerud Ödülü’nü kazandı.

2021’de ikinci turda Braves tarafından atıcı olarak seçilen Schffelenbach’ın, drafttan kısa bir süre sonra Tommy John ameliyatına ihtiyacı vardı. Profesyonel ilk maçına Nisan 2023’e kadar çıkmadı ve iki A Sınıfı seviyede 16 başlangıçta 2,77 ERA elde etti; 55 vuruş, 16 yürüyüş ve 65 vuruşta üç homer’a izin verildi. Sezon başında saha sayısını artıran Schwellenbach, son sekiz startının dördünde altı vuruş yaptı ve bu süre boyunca 2,81 ERA ve 0,192 rakip OPS’ye sahipti.

All-Star Vadeli İşlemler Oyununa katıldı ve Temmuz ortasında High-A Roma’ya terfi etti, ardından sakatlananlar listesine geri döndü ve 23 Ağustos’a kadar bir daha oynamadı. Ancak sezonun Roma adına oynadığı son iki maçta, 11 vuruş ve hiç yürüme olmadan 11 golsüz çift vuruşlu atış yaptı.

Sestanovich, Schfelenbach için “O harika bir atlet” dedi. “Açıkçası Tommy John draft edildikten sonra oradaydı. Yani ’23 onun ilk tam sezon çalışmasıydı. Nebraska’da kısa stoperden yakın maçlara çıktı ve ardından ilk sezonunu profesyonel rehabilitasyonla geçirdi. Yani bence öyleydi Onun için iki yönlü bir oyuncu olmak yerine atıcı olmanın ne demek olduğunu öğrendiği bir yıl. Onun her iki seviyede de bu şekilde oynadığını görmek gerçekten heyecan vericiydi.”

Sadece bir sezonluk bir başlangıç ​​oyuncusu olmasına rağmen, üç adımlı kombinasyonu Schwellenbach’ı bu rol için mükemmel bir seçim haline getiriyor ve Braves onu burada tutmayı planlıyor. 90’lı yılların ortasında saatte 99 mil hızla giden bir hızlı topa ve iyi bir kaydırıcıya ve değiştirmeye sahip. Sestanovich, “Çok sayıda atış yapıldı, birden fazla silah görüldü; gördüklerimizi gerçekten beğendik” dedi.

READ  LIV Golf'ün 2024 programı, turnuvaların tarihi açıklanmadan 7 uluslararası etkinlikle açıklandı

Koehler, Kuzey Carolina’daki Campbell Üniversitesi’nde bu yılki draftın ikinci turunun ardından telafi seçimiyle seçildi. Üniversitede beş veya daha fazla atış yapması açısından Elder’a benziyor, ancak Kuehler daha agresif atış yapıyor (90’ların ortasında 98’e hızlı topla). Saha karışımını üç veya dörde düşürmenin, daha tutarlı vuruşlar yapmasına yardımcı olacağını umuyoruz.

Analitiklerin oyundaki her şeyi etkilediği bir çağda Kuehler’in hisseleri, MLB takımlarının aradığı etkileyici dönüş hızları ve hızlı top üzerinde sürüş türü (hızlı topa üstün bir görünüm kazandıran şey budur) ile arttı. Bu, Strider’ın hızlı topunu bu kadar baskın kılmaya yardımcı olan bir bileşen.

Sestanovich, “(Kohler) kesinlikle beyzbolu yönetebilir” dedi.

Koehler drafttan sadece iki maç sonra başladı ama bu sade oyunlar cesaret vericiydi; dört yürüme ve sekiz vuruşla tek vuruşta yedi golsüz atış.

Sestanovich draftın diğer sağ kolu hakkında “Yine muhalefeti falan beğendik” dedi. “Çok iyi bir hızlı top kombinasyonuna sahip. Profesyonel topta çok fazla oynamasını sağlayamadık ama gördüklerimizi beğendik.”

Eylül ayında 20 yaşına yeni giren Murphy, Illinois Lisesi’nin 2022 Draftı’nda Braves’in en iyi seçimiydi ve burada iki yönlü olarak öne çıkan ve sümüklü bir oyuncu olarak yüksek bir seçim olabilecek bir oyuncuydu. Braves onu atıcı olarak ilk tur seçimi yaptı ve profesyonel olarak ilk sezonunda Murphy, iki A Sınıfı seviyesinde 21 başlangıçta vasat bir 4,72 ERA elde etti, ancak 89 2/3’te 113 vuruş ve 32 yürüme ile vuruşlar.

Sestanovich, “Murph lisedeyken askere alınmadan telgrafla görevlendirilmişti ki bunu çok sık görmüyorsunuz” dedi. “Bu yüzden, ister Augusta ister Roma’da olsun, onun topu alıp etkili bir şekilde atış yaptığını görmek çok heyecan vericiydi. Diğer bazı oyuncular gibi biz de şut atma yeteneğini seviyoruz. Gerçekten oynayan hızlı bir topu var ve iki kırma hareketi var. Bu yüzden önümüzdeki yıl Morph’un ikinci tam sezonunda neler olacağını görmek bizi heyecanlandırıyor.

Diğer Braves adayları kadar sert atış yapmıyor ama Murphy’nin 90’ların altındaki hızlı topunda o dönüş ve gidiş var ve çok sayıda savurma ve ıskalama üretti.

Sestanovich, “Yine, bir lise çocuğunun beş aylık ikinci lig sezonunda sahaya çıkıp 21 maça çıktığını görmek nadirdir” dedi. Murph bunu yaptı ve bence bu deneyimden çok şey öğrendi. İşinin başından sonuna kadar çok gayretli ve gerçekten harika bir iş çıkarmış.

Ritchie ve Phillips, Tommy John’un ameliyatından sonra iyileştiklerinde Braves’in potansiyel sıralamasında üst sıralara yerleşebilirler. Her ikisi de 2022 draft seçimiydi; Ritchie ilk turda fazladan seçim yapacaktı ve Phillips, zorlu Teksaslıların drafttan dört ay önce TJ ameliyatı geçirmesinin ardından ikinci tura düşecekti.

READ  Giants, Bob Melvin'i işe alarak başarılı bir menajerden daha fazlasını elde ediyor

Phillips, Braves’teki ilk maçına çıkmadı ancak atış seanslarında sağlam görünüyordu ve bu bahara hazır olabilir. Ritchie, Mayıs 2023’te Tommy John ameliyatı geçirdi ve 2024 sezonunu kaçıracak. MLB’sini yırtmadan önce Ritchie, 2023’teki dört Low-A maçında 13 1/3 vuruşta üç yürüyüşle 25 Strider benzeri vuruş yaptı.

Sestanovich, “Augusta’da yaptığı dört start gerçekten iyiydi” dedi. “Karşılaştığı vurucuların neredeyse yarısını vurdu, bu olağanüstü bir şey ve biz onu sağlıklı bir şekilde geri alıp oradan devam etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Özellikle Ritchie’nin ne kadar baskın olduğunu gördükten sonra, kariyerinin bir buçuk sezonundan fazla bir süre boyunca bir adayı kaybetmek zor.

Sestanovich, “Bu asla görmek isteyeceğiniz bir şey değil” dedi. “Maalesef bu daha yaygın hale geliyor. Sakatlıkla uğraşan herhangi bir atıcı için bu zordur ve yüksek seviyede performans gösterip kariyerlerine erken iyi bir başlangıç ​​yaptıklarında muhtemelen daha da zordur.”

Şimdi umut, Ritchie’nin uzun rehabilitasyon dönemini, Strider’ın Clemson’daki Tommy John ameliyatından sonra iyileşirken yaptığı gibi kendi avantajına kullanabileceği yönünde. Strider yeni bir fitness rejimi, daha güçlü bir diyet ve daha iyi mekaniklerle geri döndü.

Sestanovich, “O kesinlikle bu adamlar için harika bir örnek” dedi. “Ve bence rehabilitasyon, erkeklerin hazırlıkları, vücutları, doğum süreçleri açısından iyileştirmeler yapabileceği bir dönem gibi. Yani, ilk hayal kırıklığını bir şekilde atlattığınızda kimse bunu daha fazla hissetmez. adamlar kendileri “Bence bu, erkekler için normalde sahip olamayacakları bir süre ara verip, diğer ucundan daha iyi bir atıcı olarak çıkmaları için gerçek bir fırsat.”

Smith-Shofer, High-A Rome’dan sadece yedi başlangıçla büyük liglere yükselmesiyle başlayan 2023 sezonunda Braves’in potansiyel sıralamasında üst sıralardaki konumunu sağlamlaştırdı. Dört büyük lig maçında oynadıktan sonra Triple A’ya dönmesine rağmen, Braves’in sezon sonu başlangıcında o kadar gelişme gösterdi ki, NLDS’nin sezon sonrası kadrosuna eklendi.

Sestanovich, “Onu çok hızlı hareket ettirdik ve önüne koyduğumuz her zorluğa yanıt verdi” dedi.

Bu, herkese Texas lisesinin öne çıkan oyun kurucusu Smith Schover’in (topu 70 metreden fazla uzağa fırlatabiliyor) üçüncü sınıftan sonraki yazdan bu yana üç yıldan biraz fazla bir süredir düzenli olarak oynadığını hatırlatmak için iyi bir zaman olabilir. . Lisede bir yıl. Eski yedinci tur draft hakkının, 20 yaşında altı kez NL Doğu şampiyonuyla birinciliğe yükselmesini daha da şaşırtıcı kılan da bu.

Sestanovich, “Bu kesinlikle nadir görülen bir şey ve bence sistemde bu kadar hızlı ilerlemeyi ve bu kadar genç yaşta büyük liglere çıkmayı başarabilmesi onun rekabetçiliğine ve yapısına bir övgü” dedi. “Ayrıca, atletik yapısının onu kesinlikle bunları yapabilecek bir konuma getirdiğini düşünüyorum. Atletizm ve rekabetçiliğin birleşiminin onun hızlı hareket etmesini ve birçok farklı yerde olmanın nasıl bir yıl olduğuna yanıt vermesini sağladığını söyleyebilirim. Yani ona teşekkür ederim.” “

(En üstteki fotoğraf: Smith Schover: Brett Davis/USA Today)