Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Chelsea, Enzo Maresca ile görüşme izni aldı ve sözleşmeyi onaylaması bekleniyor.

Chelsea, Enzo Maresca ile görüşme izni aldı ve sözleşmeyi onaylaması bekleniyor.

Leicester City, Chelsea’ye yeni teknik direktörü olma konusunda Enzo Maresca ile görüşmesi için resmi izin verdi.

Chelsea, İtalyan futbolcuyu Stamford Bridge’de Mauricio Pochettino’nun yerini alacak lider aday olarak belirledikten sonra Pazartesi günü erken saatlerde Leicester ile resmi temasa geçti.

Artık 44 yaşındaki oyuncuyla görüşmeye hazır olan ikilinin en az beş yıllık bir sözleşme imzalaması bekleniyor.

reklamcılık

Leicester, bu hafta tamamlanması beklenen taşınma için tazminat alacak.

Maresca, 2023-24 sezonunun başlangıcından önce Leicester’a katıldı ancak ilk denemede onları Şampiyonluk kazananı olarak Premier Lig’e geri döndürmeyi başardı.

Kieran McKenna, Ipswich Town’ı Leicester City’nin arkasında terfi ettirdikten sonra bir seçenek olarak değerlendirilirken, Thomas Frank’ın Brentford’daki çalışması da onun değerlendirildiğini gördü.

Chelsea, kulübün performansının ardından geçen hafta Pochettino’nun yollarını ayırma kararı almasının ardından yeni teknik direktör arayışına başlamıştı.

Daha derine git

Pochettino ve Chelsea’nin yolları neden ayrıldı: “yalnızlık”, sakatlıklar ve kulüp yapısına karşı direnç

Pochettino’nun yerini alacak kişinin belirlenmesi süreci, ortak sportif direktörler Lawrence Stewart ve Paul Winstanley tarafından yürütüldü ve onların tercih ettikleri seçenek olarak eski Manchester City asistanı Maresca’ya karar verdikleri görüldü.

Pep Guardiola’nın altında çalıştı ve 2022-23 üçlü sezonunda takımın antrenör kadrosunun bir parçasıydı, aynı zamanda sezon başında Serie B’de Parma ile kısa bir süre çalıştıktan sonra 2018’de West Ham United’da Manuel Pellegrini ile birlikte çalıştı. Sezon 2021-22.

Her şey planlandığı gibi giderse Maresca, Todd Buhle ve Clearlake Capital’in kulübü 2022’de satın almasından bu yana altıncı baş antrenör olacak.

Thomas Tuchel, Graham Potter’ın Nisan 2023’te görevinden alınmasından önce, o yılın Eylül ayında yeni sahiplik tarafından görevden alındı.

Bruno Saltor ve ardından Frank Lampard, Pochettino’nun geçen yılın Temmuz ayında atanmasından önce geçici görev üstlendi.

READ  Red Sox dahili olarak Xander Bogaerts'i takas ederse not düşürmenin etkisi ne olur?

Arjantinli teknik adam, takımı Premier Lig’de altıncı, Avrupa Konferans Ligi’nde ise altıncı sıraya taşıdıktan sonra geçen hafta kulüpten ayrılmıştı.

derinleştirmek

Daha derine git

Chelsea taraftarları, bu Enzo Maresca – Pochettino’nun yerini alacak ana aday

(Ryan Hiscott/Getty Images)