Şubat 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Chris Christie, Trump’ın Putin’e ‘Anlayışlı’ Demesi Hakkında Hepimizin Ne Düşündüğünü Söylüyor

Chris Christie, Trump'ın Putin'e 'Anlayışlı' Demesi Hakkında Hepimizin Ne Düşündüğünü Söylüyor

New Jersey’nin eski valisi Cumhuriyetçi Chris Christie, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in iki seçeneği olduğunu söyledi: “Ukrayna’nın kazanılamaz bir işgali” veya “aşağılayıcı bir geri çekilme”. (Fotoğraf: Lorenzo Bevilaqua/ABC, Getty Images aracılığıyla)

New Jersey’nin eski Valisi. Chris Christie (R) tokatlamak Donald TrumpGeçen hafta Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini övdü ve eski cumhurbaşkanının Vladimir Putin’in vahşi saldırı konusunda “akıllı” bir “dahi” olduğu hakkında tekrar tekrar yaptığı yorumlara rağmen tarihin izlediğini söyledi.

Putin’in neredeyse bir anda dünyanın geri kalanını Rusya’ya karşı birleştirmesini izlerken, dünyayı anlayan biri nasıl olur da Putin’in Ukrayna’yı işgal etme kararını ‘deha’ ve ‘son derece akıllı’ olarak nitelendirebilir? Pazartesi günü Twitter’da Kristi’ye sordu. Putin’in artık iki seçeneği olduğunu söylemeye devam etti: “Ukrayna’nın kazanılamaz işgali” veya “aşağılayıcı bir geri çekilme”.

Kristi, “Evet, bu ‘dahi’ ve ‘çok akıllı’,” diye yazdı.

Trump’a doğrudan bir saldırı olan yorumları, eski cumhurbaşkanının Putin’in işgalci Rus güçlerini barış gücü olarak tanımlamasının ilk açıklamasından sonra geldi. “dahi”yi hareket ettir. Bu arada, dünyanın çoğu Kremlin’in eylemlerini kınıyordu.

Putin artık bağımsız olduğunu söylüyor. Ukrayna’nın büyük bir kısmı. Dedim ki: Bu ne kadar akıllı? Ve bir barış gücü olmak için girecek. Trump sağcı bir radyo programında söyledi. “Bunu güney sınırımızda kullanabiliriz.”

Bu şimdiye kadar gördüğüm en güçlü barış gücü. Trump bir radyo programına “Gördüğümden daha fazla Ordu tankı vardı” diye ekledi. “Barışı gayet iyi koruyacaklar. Hayır, ama bir düşünün. Bu çok akıllı bir adam.”

Trump bu açıklamaları savundu Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı’nda Bu hafta sonu, saldırının “korkunç” olmasına rağmen Putin’in “akıllı” olduğunu ve “gerçek sorunun liderlerimizin aptal olması” olduğunu söyledi.

Trump Cumartesi günü CPAC’de “Çok üzücü” dedi. “Putin Biden’ı davul gibi çalıyor ve onu ülkemizi seven biri olarak izlemek hoş bir şey değil.”

READ  Polonya, ABD'den ilk Abrams tanklarını aldı

İstilacı bir dünya lideri hakkındaki sözleri, Beyaz Saray’daki dört yılı boyunca Putin’e olan düşkünlüğüyle tanınan ve Rusya’nın 2016’daki Demokrat rakibi Hillary Clinton’ı hacklemesini talep edecek kadar ileri giden Trump için bile büyüleyici. ona ulaş. onun e-postalarına.

Bu makale ilk olarak ortaya çıktı HuffPost Güncellendi.

İlişkili…