Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Zelensky Avrupa Parlamentosu’na hitap ederken çevirmen duygulara boğuluyor

live news

Donetsk’te kendi kendini ayrılıkçı ilan eden bölgenin lideri Denis Pushlin, kuvvetlerinin Salı günü kıyı kenti Mariupol’u kuşatmasını beklediğini söyledi ve bir televizyon röportajında ​​Mariupol ile Donetsk’in tam ortasında bulunan Volnovaka kasabasının olduğunu ekledi. – Neredeyse tamamen kuşatılmıştı.

“Bugün görevimiz Mariupol’u kuşatmak,” dedi.

Pushlin, Mariupol’deki milliyetçi unsurların sivil nüfusu terörize ettiği ve onları canlı kalkan olarak kullandığına dair herhangi bir kanıt sunmadan iddia etti. Şehir yaklaşık 400.000 kişilik bir nüfusa sahiptir.

Ayrı bir gelişmede, Donetsk Halk Milisleri başkan yardımcısı Eduard Basurin, sözde Donetsk Halk Cumhuriyeti’nin (DPR) Rus güçleriyle birlikte sivillerin Mariupol’u terk etmesine izin vermek için insani yardım koridorları düzenleyeceğini söyledi.

Yolların çarşambaya kadar açık olacağını söyledi.

Basurin, bölgedeki bazı kasabaların şimdiden Demokratik Kongo Cumhuriyeti (DRC) milislerinin eline geçtiğini söyledi.

Mariupol belediye başkanı Vadim Boychenko, Ukrayna televizyonuna yaptığı açıklamada, yerleşim bölgelerinin beş gün boyunca ağır toplar, füzeler ve uçaklarla bombalandığını söyledi.

“Çok sayıda yaralı ve ölü yerli, kadın ve çocuk var.”

Ancak bugün, şehrimizin sınırlarındaki en iyi yurttaşlar Mariupol’u terk etmemek için her şeyi yapıyor” dedi.

Önemli altyapıyı yok ettiler, şehirde elektrik yok, ısınma yok. için savaşıyoruz [the] Son kurşun.”

READ  Ukrayna, Rusya'nın yeniden bir araya gelmek için Bakhmut'a yönelik saldırılarını hafiflettiğini söyledi | Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş haberleri