Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Çılgın Hırsız 4 ilk çıkışında 27 milyon dolar hasılat elde etti

Çılgın Hırsız 4 ilk çıkışında 27 milyon dolar hasılat elde etti

Gru ve yandaşlarından oluşan çetesi bu Bağımsızlık Günü’nde gişede havai fişek patlattı.

Universal ve Illumination’ın son derece başarılı animasyon serisinin son filmi “Çılgın Hırsız 4” Çarşamba günü 27 milyon dolar hasılat elde etti. Steve Carell, iyileşen süper kötü adamdan gizli ajana dönüşen Gru rolüyle geri dönüyor ve Fransız kötü adam Maxime Le Mal rolünde Will Ferrell ile karşı karşıya geliyor. Ancak en çok ilgi çekenler, yalnızca “Çılgın Hırsız” filmlerinde değil, aynı zamanda bir dizi spin-off’ta da rol alan minyonlar, o kaotik sarı yaratıklar. “Çılgın Hırsız 4″ün beş günlük hafta sonunda yaklaşık 120 milyon dolar hasılat elde etmesi bekleniyor.

Bu güçlü performans, “The Fall Guy” ve “Furiosa” gibi gelecek vaat eden filmlerin başarısız olmasının ardından yaza sancılı bir başlangıç ​​yapan sinema salonları için iyi bir haber. Ancak son birkaç hafta içinde izleyiciler Disney ve Pixar’ın “Inside Out 2”, Sony’nin “Bad Boys: Ride or Die” ve Paramount’un “A Quiet Place: Day One” filmlerini izlemeye geri döndükçe işler değişmeye başlıyor. Çarşamba günü “Ters Yüz 2” 7,1 milyon dolar hasılat yaparak yurtiçi toplamını 496,5 milyon dolara çıkardı. Şimdi Bölüm 2 yurt içinde en çok hasılat yapan üçüncü animasyon filmi oldu; Perşembe günü başka bir kilometre taşını aşarak 500 milyon doları geçmesi bekleniyor. “Sessiz Bir Yer: Birinci Gün” 4,4 milyon dolar hasılat yaparak ABD toplamını 68,6 milyon dolara çıkardı. “Bad Boys: Ride or Die” 1,2 milyon dolar hasılat yaparak yurt içi gelirini 169,1 milyon dolara çıkardı.

Kevin Costner’ın “Horizon: An American Saga” adlı filmi ise 1,1 milyon dolar hasılat elde etti. Mali açıdan tam bir felaket olan film, bir hafta gösterime girdikten sonra şu ana kadar 14,8 milyon dolar hasılat elde etti. “Horizon”un yapımcılığını, ortak yazarlığını ve başrolünü üstlenen Costner, çok parçalı yapımı da kısmen finanse etti. Halkın reddine rağmen ikinci bölümün ağustos ayında gösterilmesi planlanıyor ve üçüncü bölümün çekimlerine başlandı.

READ  Prophecy Kasım 2024'te gösterime girecek

‘Çılgın Hırsız’ film serisi neredeyse 4 Temmuz’la eş anlamlı hale geldi. “Minions: The Rise of Gru” yan ürünü de takvimin bu alanında 2022’yi açtı ve beş günlük süre içinde 123 milyon dolarla en çok hasılat yapan yılbaşı filmi olma rekorunu kırdı. Serideki diğer filmler arasında 2017’deki “Çılgın Hırsız 3” (ilk çıkış 99 milyon dolar), 2013’teki “Çılgın Hırsız 2” (ilk çıkış 83,5 milyon dolar) ve 2010’daki “Çılgın Hırsız” (ilk çıkış 56 milyon dolar) yer alıyor; hepsi aynı sezon dışında.

Geçtiğimiz yıl, 4 Temmuz gişesinde Indiana Jones ile bir zamanların muhteşem serisinin sonunu belirleyen bir fiyasko olan Disc of Destiny ile inanca dayalı düşük bütçeli bir film olan Voice of Liberty arasında bir yarış yaşandı. beklenmedik bir ticari başarı elde etti.

“Çılgın Hırsız 4”, serinin en önemli yönetmenlerinden biri olan Chris Renault tarafından yönetildi ve Patrick Delage’in ortak yönetmenliğini üstlendi. Seslendirme kadrosunda Carell ve Ferrell’in yanı sıra Kristen Wiig, Pierre Coffin, Joey King, Miranda Cosgrove, Steve Coogan, Sofia Vergara ve Stephen Colbert yer alıyor.