Mayıs 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Cleveland Guardians’da birden fazla pozitif COVID-19 testi; Chicago White Sox maçı ertelendi

Cleveland Guardians'da birden fazla pozitif COVID-19 testi;  Chicago White Sox maçı ertelendi

Major League Baseball Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Cleveland Guardians’ın Chicago White Sox’a karşı maçının Guardians organizasyonu içindeki birden fazla pozitif COVID-19 testi nedeniyle ertelendiğini duyurdu.

Test ve temas takibinin devam etmesi için maç ertelendi. MLB, kullanıma sunulduğunda yeniden planlamak için bir güncelleme sağlayacaktır.

Çarşamba günü erken saatlerde Guardians teknik direktörü Terry Francona’nın COVID-19 için pozitif test ettiği ve süresiz olarak kadrodan uzaklaştırılacağı duyuruldu. Hiçbir belirti göstermedi. 63 yaşındaki Francona, çeşitli sağlık sorunları nedeniyle son iki sezonun çoğunu kaçırdı.

Duruma aşina olan kaynaklar ESPN Jesse Rogers’a, antrenörler ve gezici grup arasındaki birden fazla pozitif test nedeniyle maçın ertelendiğini söyledi. Kaynaklar, pozitif testlerin semptomları olan gezgin grubundaki bazı insanlardan kaynaklandığını söyledi.

Geçen sezon Francona ayrıldığında görevi devralan Guardians koçu DeMarlo Hill, White Sox’a karşı seri finalini yönetecekti. Hill, Francona takıma dönene kadar bu rolde kalacak.

Lig geçen sezon 2429 maçın dokuzunu erteledikten sonra bu sezon Covid-19 nedeniyle ertelenen ilk maç oldu. Kısaltılmış 2020 sezonunda 900 maçın 45’i COVID-19 nedeniyle ertelendi.

Guardians bir sonraki maçını Cuma günü Minnesota’da oynayabilir, ancak ikinci lig sistemlerinden koç getirmeleri gerekebilir.

Cleveland ekibi geçtiğimiz günlerde forvetlerle Corona virüsü salgınına yakalandı. Owen MillerVe Yu Çang ve testiler Cal Quantrell ve hepsi COVID-19 enfeksiyonları listesinde olan Anthony Castro.

Francona, zorlu iki yılın ardından bu sezon sağlığı yerinde. 2020’de, pandeminin kısa sezonunda sindirim sorunlarıyla hastaneye kaldırılmadan önce sadece 14 maç yönetti.

Geçen yıl, Francona sezon dışı ayak ameliyatı geçirdikten sonra zorlandı ve Temmuz ayında takımdan ayrıldı.

Francona, Cleveland ile onuncu sezonunda. Boston Red Sox ile iki dünya şampiyonluğu kazandı.

ESPN’den Jesse Rogers ve The Associated Press’ten alınan bilgiler bu raporda kullanıldı