Haziran 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Coinbase, Bilinmeyen Kripto Projesine ‘Sayısız Milyonlarcasını’ Kaybeden Müşterilere Dava Açtı: Rapor

Coinbase, Bilinmeyen Kripto Projesine 'Sayısız Milyonlarcasını' Kaybeden Müşterilere Dava Açtı: Rapor

ABD’nin en büyük borsası olan Coinbase’in, Japon yenine bağlı bir sabit para olarak hareket etmeyi amaçlayan bir madeni para olan GYEN için ticaret sağladığı için dava edildiği söyleniyor.

Bloomberg tarafından görülen bir şikayete göre Coinbase, müşterileri GYEN’in bir yen fiyatına eşit olduğuna inandırmak için yanıltmakla suçlanıyor.

Muazzam satın alma baskısından sonra, Gen 24 Kasım’da keskin bir şekilde pariteye dönmeden önce, 13 Kasım’da 0,008 dolardan 18 Kasım’da 0,04 dolara yükselirken yene sabitledi.

Bloomberg’e göre, Coinbase’deki bazı yatırımcılar, madeni paranın yen ile aynı seviyede işlem görmediğini ve döviz kuruna ulaşmak için önemli ölçüde düşecek şekilde tasarlandığını anlamadı.

şikayet eyaletlerVe

“Yatırımcılar, reklamı yapılan para biriminin yen değerinde olduğunu düşünerek satın alma emirleri verdi, ancak satın aldıkları para birimleri yenden yedi kat daha değerliydi… Aniden, GYEN’in değeri tekrar sabit seviyeye düştü – bir seferde %80 düştü gün.”

Coinbase, volatilite nedeniyle ticareti de askıya aldı ve GYEN sahiplerinin madeni paralarını satmalarını engelledi ve şikayete göre “saatler içinde tarif edilemez milyonlar” kayıplara neden oldu.

Davayı yöneten bir grup GYEN yatırımcısı şöyle diyor:

“[Due to] GYEN’in yen’e bağlı bir değeri tutmak için tasarlanmadığı gerçeğini ve Coinbase’in düşüş nedeniyle yatırımcıların GYEN’i tasfiye etmesini yasaklayan kısıtlamalarını göz ardı ederek, birkaç yüz alıcı büyük meblağlar kaybetti ve bazıları sadece birkaç tanesinde yüz binlerce dolar kaybetti. saatler, onlara keder, endişe, stres ve öfkeye neden oluyor.”

19 Kasım’da Coinbase bir kripto para borsası duyurdu Durmak GYEN ve Güç Defteri (POWR) teknik nedenlerle.

Kontrol fiyat hareketi

Bir şansı kaçırmayın – Katılmak Doğrudan gelen kutunuza teslim edilen şifreli e-posta uyarıları alın

Bizi takip et heyecanVe Facebook Ve kablo

Araştır Günlük Hodel Karışımı

nbsp

En son haber başlıklarına göz atın

READ  Sriracha eksikliği: Bilmeniz gerekenler

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Lütfen transferlerinizin ve işlemlerinizin riskinin size ait olduğunu ve oluşabilecek her türlü zararın sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para birimi veya dijital varlık satın almayı veya satmayı önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. Lütfen Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına dahil olduğunu unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock / Tithi Luadthong