Nisan 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Coinbase Hissesi Güçlü Sonuçların Ardından Yükseldi Ancak Yasal Riskler Devam Ediyor

Coinbase Hissesi Güçlü Sonuçların Ardından Yükseldi Ancak Yasal Riskler Devam Ediyor

Coinbase Küresel
‘S

Kripto para birimi ticaret platformu, analistlerin beklentilerini aşan ilk çeyrek mali sonuçlarını açıkladığında Perşembe günü mesai sonrası işlemlerde hisse senetleri yükseldi.

Coinbase hisseleri %7,7 artışla 53 $’a yükseldi.

Coinbase, 773 milyon dolarlık gelir üzerinden üç ayda bir hisse başına 34 sent kayıp bildirdi; bu, borsanın 629 milyon dolar gelirden hisse başına üç ayda bir 2,46 dolar kayıp bildirdiği 2022 sonuna göre önemli bir gelişme. FactSet tarafından ankete katılan analistler, şirketin 655 milyon dolarlık gelir üzerinden hisse başına 1,45 dolar zarar bildirmesini bekliyorlardı.

Ticaret platformunun performansı,


bitcoin

Analistler, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile düzenleyici savaşların ortasında temkinli bir bakış atarken bile bu yıl önemli bir ralli. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Coinbase’i menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği için şirkete dava açabileceği konusunda uyardı.

Hissedarlara yazılan bir mektupta Coinbase yöneticileri, kazançlardaki artışı kısmen şirketteki maliyet düşürmeye bağladı. Şirket, toplam işletme giderlerinin bir önceki çeyreğe göre %24 düştüğünü söyledi.

Duyuru – devam etmek için kaydırın

Şirketin ilk çeyrekteki teknoloji, geliştirme ve genel ve yönetim giderleri, Coinbase’in yatırımcılara Şubat ayında beklediklerinden daha düşüktü. USDC stabilcoini üzerindeki bir ortaklık yoluyla kazanılan faizi içeren abonelik ve hizmet geliri daha yüksekti.

Şirket, pazarlama ve yasal hizmetler için artan harcamalar gibi faktörler nedeniyle giderlerde ılımlı bir artış beklediğini söyledi.

Abonelik ve hizmet işini çeşitlendirme çabalarına rağmen, bitcoin fiyatı Coinbase için kilit olmaya devam ediyor ve finansal profili geçen çeyrekte kripto varlıklarındaki ralli ile desteklendi. Çekirdek müşteri tabanı ABD’li bireysel yatırımcılar olarak kalan Coinbase, hem yükseliş hem de düşüş piyasa dinamiklerine karşı hassastır, çünkü bu tüccar grubu fiyatlar yükseldiğinde yığılma ve fiyatlar düştüğünde kaçma eğilimindedir.

Analistler devam eden zorluklar görüyor.

“Sessiz hacimler ve USD paritesinin piyasa değerindeki keskin düşüşün işlem ve faiz gelirini etkilemesi muhtemel olduğundan, ayrıntılı gelir yapımız hem 2. Çeyrek hem de 2023 yılının tamamındaki fikir birliğine kıyasla en az %20’lik bir düşüşe işaret ediyor.” Mizuho Securities analisti Dan Dolev Çarşamba günü bir not yazdı. Mizuho, ​​Coinbase’i düşük performans olarak değerlendirdi ve hisse başına fiyat hedefini 30 dolardan 27 dolara düşürdü.

Dolev, “Coinbase’in duyarlılığı artırmaya yönelik son çabalarına rağmen (örneğin, ABD dışındaki kullanıcılar için uluslararası bir borsanın yakın zamanda başlatılması), temeller zayıf olmaya devam ediyor” diye ekledi.

Duyuru – devam etmek için kaydırın

Genel olarak dijital varlık alanı, geçen yıl ABD’nin yoğun düzenleyici incelemesine tabi tutuldu ve Coinbase de bir istisna değil.

Coinbase, Mart ayında SEC’in kendisine sözde bir Wells Bildirimi gönderdiğini ve ajansın borsayı dava edebileceği uyarısında bulunduğunu açıkladı. Coinbase, varlıklarının ve hizmetlerinin yasallığından emin olduğunu söyledi, ancak o zamandan beri ABD düzenleyici netliği düzelmezse offshore ödemeyi düşüneceğini belirtti. Bu hafta, şirket Coinbase Uluslararası Borsası başlatıldıBermuda dışında düzenlenen bir platform aracılığıyla kazançlı kripto para birimi türev piyasasına girme girişimi.

Citi analisti Peter Christiansen, Pazartesi günü Coinbase’i 80 dolardan 65 dolara düşürerek Nötr/Yüksek Risk seviyesine düşürürken, “Şu anki haliyle uzun ve kısa tartışmalar Coinbase’in düzenleyici bataklığıyla başlayıp bitiyor” dedi. “ABD’de daha iyi düzenleyici ‘yol kuralları’ yürürlüğe girene kadar, hisse senedi bu yüksek düzeyde belirsizlikle yükümlü olmaya devam edecek.”

[email protected] adresinden Joe Light’a ve [email protected] adresinden Jack Denton’a yazın