Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Color Purple, Noel Günü'nde gişede Aquaman 2'yi yendi – The Hollywood Reporter

Color Purple, Noel Günü'nde gişede Aquaman 2'yi yendi – The Hollywood Reporter

Mor rengi Yıl sonu tatil gişesine çok ihtiyaç duyulan neşeyi getiriyoruz.

Yapımcıları arasında Oprah ve Steven Spielberg'in de yer aldığı müzikal, Pazartesi günü 3.142 sinemada 18,1 milyon dolara açıldı; Noel Günü'ndeki bir film açılışında şimdiye kadarki en iyi ikinci ve 2009'dan bu yana en iyi müzikal. Alice Walker'ın sevdiği Blitz Bazawule'un yeniden anlatımında Colman Domingo başrolde. Tony ödüllü Broadway şovundan uyarlanan roman.

Noel Günü'ndeki en büyük açılış rekorunun sahibi 2009 yılına dayanıyor Sherlock Holmes (24,6 milyon dolar), enflasyona göre ayarlanmamış.

George Clooney'nin yönettiği bir film Teknedeki çocuklarNoel Günü gösterime giren bir diğer film olan 2.557 lokasyondan 5,7 milyon dolarla beklenenden çok daha iyi bir performans sergiledi. Başrollerinde Joel Edgerton ve Callum Turner'ın yer aldığı yetişkin draması MGM ve Amazon'a katıldı Mor rengi CinemaScore'u edinin. Michael Mann ferrariYine 25 Aralık'ta açılan B CinemaScore'u aldıktan sonra 2.330 lokasyondan 2,9 milyon dolar kazandı.

sırasında Mor rengi James Wan'ı kolaylıkla yendi Aquaman ve Kayıp KrallıkPazartesi gününün toplamı 10,6 milyon dolardı. Aquaman 2 Yurt içinde 3.706 sinemadan dört günlük açılışla 38,3 milyon dolarlık açılışla Noel uzun hafta sonunun genel kazananı oldu. Ancak aynı zamanda müthiş bir B Sinema Skoru ile tokatlanan süper kahraman devamı, DC Sinematik Evreni tarihindeki en düşük başlangıçlardan birini yayınladıktan sonra övünecek pek bir şey yok. Jason Momoa liderliğindeki süper kahraman devamı, 72 pazardan 80,1 milyon dolarla yurtdışında daha iyi bir performans sergiledi; büyük kısmı, yani 30,4 milyon doları Çin'den geldi.

READ  2022 Macy's Şükran Günü Geçit Töreni Puanları

2018 yılında ilk Su Adamı 21-23 Aralık hafta sonu üç günlük açılışta 67,9 milyon dolarla yıl sonu tatilinin kralı oldu. O yılın Salı gününe denk gelen Noel Günü'nde yurt içi geliri 105,4 milyon dolara ulaştı (25 Aralık'ta 22 milyon dolar kazanmıştı). Film, yurt içinde 335,1 milyon dolar ve dünya çapında 1,15 milyar dolar hasılat elde etti; bu, enflasyona göre ayarlanmamış bir DCEU unvanı için şimdiye kadarki en iyi gösteri.

Wan'ın filmi süper kahramanın yorgunluğu teorisine daha fazla güven veriyor. Aquaman 2Filmin açılışı, 46,1 milyon dolarlık gişe felaketinin yakın zamandaki başlangıcını takip ediyor Harikalar Rakip Marvel Stüdyolarından.

Bu yılki gişe Noeli karışık bir nimet oldu. Dört günlük hafta sonu geliri, 2022'nin aynı dönemine göre yüzde 11 arttı, ancak pandemiden önce önemli bir kriter olarak kabul edilen 2019'a göre yüzde 46 düştü. Üç günlük hafta sonu (22-24 Aralık) gelirleri 2022'ye göre yüzde 1 arttı, ancak 2022'ye göre yüzde 62 düştü. Yıl sonu tatili söz konusu olduğunda yıldan yıla karşılaştırma yapmak zor olabilir çünkü Aralık ayı göz önüne alındığında 25 hareketli bir hedeftir.

Warners kesinlikle bu yıl tatil çadırını domine etti, Ben Aquaman 2, Wonka (aynı zamanda bir müzikal) ve Mor rengi.

WonkaTatilden önceki hafta sonu açılışını yapan dört günlük tatil grafiğinde 4.213 lokasyondan 28,4 milyon dolarla ve 85,9 milyon dolarlık yurt içi gelirle ikinci sırada yer aldı. Timothée Chalamet'in başrolünü üstlendiği film, Pazartesi günü itibarıyla dünya genelinde 257,2 milyon dolar olmak üzere şu ana kadar 171,3 milyon dolar hasılat yaparak yurt dışında da göz dolduruyor. Wonka Ve Mor rengi Bu, müzikallerin nesli tükenmekte olan bir tür olmayabileceğini kanıtlıyor ve bu hiç de küçümsenecek bir başarı değil. Mor rengi Yalnızca bir gün oynandığı göz önüne alındığında tatil tablosunda üçüncü sırada yer aldı.

READ  Patrick J. Adams, Gabriel Macht, Gina Torres, Sarah Rafferty

Illumination ve Universal'ın aile filmi dört gün boyunca listede 4. sırada yer aldı. Göçmenlik. Destek direği, Illumination tarihindeki en düşük başlangıç ​​olan 17,5 milyon dolarlık dört günlük açılışı duyurdu. Filmin yurtdışındaki işleri şu ana kadar sessiz seyrediyor ve yurt dışı hasılatının Pazar gününe kadar 43 pazardan 22 milyon dolara ulaşması bekleniyor.

Hakkında nihai karar Göçmenlik Bir film için yılın Noel ile Yeni Yıl arasındaki haftadan daha kazançlı bir dönemi olmadığından, Yeni Yıl hafta sonuna kadar vizyona girmeyecek. Ancak Disney üzülmüştü… diliyor Geçen ay Şükran Günü'nde beş günlük başlangıç ​​rakamı 32,5 milyon dolardı.

Süper kahraman filmlerinde olduğu gibi, Hollywood'un her yerinde teatral animasyon pazarına ilişkin endişeler var.

Columbia/Sony Gerilim romantik komedi Senden başka herkes Reveal, dört gün boyunca 3.055 sinemadan tahmini 8 milyon dolarla beşinci sırada yer aldı. Başrollerinde Sidney Sweeney ve Glen Powell'ın yer aldığı yeni film B+ Sinema Skoru aldı. (Hiçbir stüdyo, çoğu filmin A sınıfı varyasyonlarından başka hiçbir şeyi sevmez.)

İzlemek için bilet satın alan tüm müşterilerin yaklaşık yüzde 80'ini kadınlar oluşturuyordu Senden başka herkesA24'ün Zac Efron liderliğindeki güreş dramasının en az yüzde 66'sını erkekler oluşturuyor. Demir Pençe2.774 sinemadan beklenenden iyi 6,8 milyon dolarlık gelirle altıncı sırada yer aldı.

Searchlight Pictures özel gişede popüler Andrew Haigh filmiyle açıldı Hepimiz yabancıyız New York ve Los Angeles'ta dört yerde. Ödül yarışmacısı tahmini dört günlük ortalama 36.000 $'ı arıyor; bu, Noel hafta sonu listesindeki tüm filmler arasında en yüksek rakam.