Kasım 29, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Cruise, Cyclone Fiona hasarının ardından Grand Turk’ü çağırıyor

Kruvaziyer gemileri, adanın yolcu gemisine verilen hasar nedeniyle en az önümüzdeki hafta Grand Turk’ü ziyaret etmeyecek.

Carnival Cruise Line Cuma günü geç saatlerde TPG’ye yaptığı açıklamada, Grand Turk Cruise Center’da Eylül ayı için planlanan tüm gemi seferlerini iptal ettiğini söyledi.

Vergi beyannamesi, “Fiona Kasırgası nedeniyle Grand Turk’teki tersane şu anda onarımdan geçiyor” dedi.

Günlük bültenimize kaydolun

Daha fazla seyahat haberi, rehber ve ipucu için TPG’nin seyahat haber bültenine kaydolun.

Carnival, Grand Turk’teki tek yolcu gemisi iskelesine ev sahipliği yapan Grand Turk Cruise Center’ı işletiyor ve Grand Turk’e her yıl daha fazla gemi gezisi gönderiyor.

İptaller üç Karnaval gemisini etkiler:

  • karnaval, gün doğumu. Miami merkezli, 2.984 yolcu kapasiteli gemi, Salı günkü tarifeli Grand Turk seferi yerine Bahamalar’daki Bimini’de duracak.
  • Mardi Gras. Port Canaveral’da bulunan 5,282 kişilik gemi, Perşembe günü tarifeli Grand Turk gezisi yerine Bahamalar’daki Nassau’da duracak.
  • karnaval özgürlüğü. Port Canaveral’da bulunan 2.974 kişilik gemi, Perşembe günü tarifeli bir Grand Turk gezisi yerine Bahamalar’daki Nassau’da duracak.

Carnival, Grand Turk yolcu gemisi rıhtımındaki onarımların ne zaman tamamlanacağı konusunda bir zaman çizelgesi vermedi. Şu anda Grand Turk için planlanan bir sonraki yolcu gemisi ziyareti 4 Ekim’de.

Grand Turk, Bahamalar’ın güneydoğusunda, yılda 1 milyondan fazla gemiyi çeken 40 alçak mercan adasından oluşan bir grup olan Turks ve Caicos’un başkentidir.

Fiona Kasırgası Turks ve Caicos’u Salı günü güçlü bir Kategori 3 fırtınası olarak hırpalarken Grand Turk Cruise Center’daki rıhtımlar Grand Turk yakınından geçiyor. 200 metrelik geminin videoları fırtınadan sonra sosyal medyada yayınlandı ve altyapısının parçaları koptu ve yakındaki kıyılara vurdu.

READ  Alman politikacılar ülkedeki Türkleri seçime katılmaya çağırıyor

Grand Turk Cruise Center’daki yolcu gemisi, yalnızca Turks ve Caicos’ta yerleşiktir. Grand Turk’ün güney ucunda yer alan 13 dönümlük merkezde bir havuz, spa, mağazalar, Karayipler’deki en büyük margaritaville dahil restoranlar ve barlar bulunmaktadır. Bir günde üç yolcu gemisi merkeze yanaşabiliyor.

Covid-19’un yolculukları durdurmasından önceki son normal yıl olan 2019’da yaklaşık 1,1 milyon kişi Turks ve Caicos’a yolcu gemisiyle geldi. Tipik bir yılda, kruvazörler destinasyona gelen tüm ziyaretçilerin yaklaşık %70’ini oluşturur.

Önümüzdeki haftalarda Grand Turk’ü ziyaret etmesi planlanan diğer gemiler arasında Celebrity Cruises’un Celebrity Infinity, Carnival’s Carnival Legend ve Holland America’s New Statentum yer alıyor.

Fiona Kasırgası son günlerde Bahamalar ve Karayipler’deki gemi yolculuklarında birkaç aksamaya neden oldu ve aksama Perşembe günü bu hafta Bermuda’ya gitmesi planlanan bir gemiye yayıldı.

Norveç Cruise Line, Perşembe günü New York merkezli 3,963 yolcu Norveç Kaçışı’nda yolcularına, geminin fırtınadan korunmak için önümüzdeki günlerde Bermuda yerine New England ve Kanada’ya sefer yapacağını söyledi. Geminin Bermuda’ya beş gecelik bir seyir için Perşembe günü New York’tan ayrılması planlanıyordu.

Bir seyir mi planlıyorsunuz? Bu hikayelerle başlayın: