Nisan 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Cure oyuncusu Robert Smith, Ticketmaster’ın ücretlerinden “bıktığını” söylüyor

1980’lerin ikonik İngiliz grubu The Cure’un hayranlarının sosyal medyada biletlerin görünen değerini aşan bir işlem ücreti ödemek zorunda kaldıklarından şikayet etmesinden sonra, Ticketmaster bir kez daha katılımcıları kızdırdı.

The Cure, şovları hayranlar için daha uygun hale getirme sözü verdikten sonra yaklaşan Kuzey Amerika turları için biletleri 20 $ ‘a kadar düşürdü. Grup ayrıca web sitesinde yazdı İnternet sitesi Spekülatörleri engellemek ve şişirilmiş yeniden satış fiyatlarından kaçınmak için bilet satış ortaklarıyla birlikte çalıştı.

Bu çabalara rağmen, hayranların Ticketmaster tesis ücretleri, hizmet ücretleri ve sipariş işleme maliyetlerini ekledikten sonra Çarşamba günü bazı biletler taban fiyatlarının iki katından fazlasına gidiyordu.

Forvet Robert Smith’i tedavi edin cıvıldamak Ticketmaster ücreti “felaketi”nden “yoruldu” ve sitenin ücretleri üzerinde hiçbir kontrolü yoktu. “nasıl diye sordum [the fees] Haklı,” diye yazdı, “Yanıt yoluyla tutarlı bir şey alırsam, hepinize haber vereceğim.”

Ticketmaster, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Ancak, Smith cıvıldamak Perşembe akşamı, Ticketmaster “tahsil edilen ücretlerin çoğunun haksız yere yüksek olduğu konusunda bizimle hemfikirdi” ve şirketin, satın alınan biletin türüne bağlı olarak “doğrulanmış hayran hesaplarına” 5 veya 10 ABD doları tutarında geri ödeme teklif ettiğini söyledi.

Smith, Cuma gününden itibaren satışa çıkacak kalan tüm biletlerin “daha düşük ücretlere tabi olacağını” iddia etti.

Ticketmaster, satış uygulamaları nedeniyle uzun süredir eleştirilere maruz kalıyor. Aralık ayında, hizmet yaygın bir tepkiyle karşı karşıya kaldı. takım elbisenin yanı sıraTaylor Swift’in turnesi için genel bir bilet satışını, yüksek talep nedeniyle web sitesinin çökmesine neden olduktan sonra iptal ettiğinde. Ve Şubat ayında konsere gidenler, takılıp kalmaya çalıştıktan sonra Ticketmaster ve uzun kuyrukları kullanmanın teknik zorluklarından şikayet ettiler. Beyoncé tur biletleri.

hakkında şikayetler yağdı Hızlı bilet felaketi Aynı zamanda milletvekillerinin de incelemesini çekti. Senato Yargı Komitesi’nin Antitröst Komitesi bu yılın başlarında, Ticketmaster’ın sahibi olan Live Nation Entertainment ve diğer bazı biletleme hizmeti sağlayıcılarının rekabeti sürdürmek için yasaları ihlal edip etmediğine dair bir duruşma düzenledi ve Demonte edilmelidir.

Adalet Bakanlığı da Live Nation’ın elinde olup olmadığını araştırıyor. Gücünü kötüye kullandı multi-milyar dolarlık konser endüstrisinde.


READ  Canavarlar promosyonu bize Rob Zombie filmine ilk bakışımızı veriyor