Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dan Hurley’in adaylığı Lakers’taki bazılarını şaşırttı ama mantıklıydı

Dan Hurley’in adaylığı Lakers’taki bazılarını şaşırttı ama mantıklıydı

Los Angeles Lakers ve Connecticut antrenörü Dan Hurley’e, Lakers’ın boş baş antrenörlük pozisyonuyla ilgili olarak başvurduğu yönündeki şaşırtıcı haber, NBA’deki ve takım içindeki bazı kişileri şok etti.

Örgütün Hurley’e kur yaptığı ilk olarak ESPN tarafından bildirildi ve Perşembe günü doğrulandı. Atlet Takım ve lig kaynakları aracılığıyla bu durum halktan ve hatta Lakers’ın bazı önemli karar vericilerinden gizli tutuldu.

Takım ve lig kaynakları, bazı şirket içi görüşmelerde Hurley’nin adının geçen haftadan itibaren gündeme gelmeye başladığını söyledi Atlet. O zamanlar Hurley’nin takımın bir sonraki koçu olma ihtimali uzak görünüyordu. ESPN analisti ve eski bir oyuncu olan JJ Redick, NBA ve Lakers organizasyonundaki pek çok kişi tarafından ön sıralarda yer alan bir oyuncu olarak görülüyordu ve New Orleans Pelicans’ın yardımcı antrenörü James Borrego, NBA’in büyük adamı Anthony Davis ile güçlü bir ilişki sürdürdü.

Artık Connecticut’ı arka arkaya ulusal şampiyonalara taşıyan Hurley, favori olmasa da meşru bir aday olarak ortaya çıktı.

Takım ve lig kaynakları, antrenör arayışının hâlâ sonuçlanmaktan uzak olduğu konusunda uyardı. Lakers’ın basketbol operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı ve genel menajeri Rob Pelinka ve vali Jeanie Buss, Cuma günü ligde Hurley ile daha resmi bir röportaj yapacak. Kaynaklar doğruladı. 51 yaşındaki oyuncunun Connecticut’la yeni bir sözleşme yapıp kolej basketbol koçu olarak kalma şansı hâlâ var. Hurley, 2023 şampiyonluk sezonunun ardından Connecticut’la altı yıllık, 32,1 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı. NBA’e katılma bedeli ise 1,9 milyon dolar civarında olacak.

Lig kaynaklarına göre haftalardır favori olarak kabul edilen Redick hala geçerli bir aday.

Hurley’nin profili Lakers’ı etkiliyor. Bu süreçte Lakers’ın aradığı kutuların çoğunu işaretledi. Yorulmak bilmeyen, organize ve disiplinli bir çalışan olarak görülüyor. Üniversite basketbolunun en iyi hücumlarından birini yöneten kendini kanıtlamış bir taktikçi. Programın NCAA Turnuvasının ikinci turunun ötesine geçemeden neredeyse on yıl geçmesinin ardından UConn’un zafere dönmesine yardımcı oldu. Aynı zamanda oyuncu geliştirme konusunda da ustadır ve ateşli bir kişiliğe sahip, güçlü bir kültür yaratıcısı olarak bilinir.

READ  Novak Djokovic - Jannik Sinner Canlı Yayını: Avustralya Açık 2024 sonuçları ve Daniil Medvedev - Alexander Zverev öncesi yarı final sonuçları

Los Angeles Stars’ın Hurley’in koçluk potansiyeli hakkında ne düşündüğü belli değil. Davis’in katkıları Lakers’ın arayışının merkezinde yer alıyor ve New Orleans’ta kısa süreliğine örtüştüğü Borrego ile güçlü bir ilişkisi var. James, Nisan ayında Hurley’in hücum sistemine desteğini tweetledi; ironik bir şekilde, Redick ve Hurley’nin Redick’in “İhtiyar Adam ve Üçlü” programındaki röportajına yanıt olarak. James’in gelecek sezon için 51,4 milyon dolar değerinde bir oyuncu opsiyonu bulunuyor.

Efsanevi eski Duke koçu Mike Krzyzewski, birçok kişiye göre Kaynaklara göre kendisi işe alım sürecinde Lakers’ın saygın bir gayri resmi danışmanı oldu ve Hurley ile güçlü bir ilişkisi var. Krzyzewski, 1989’dan 1993’e kadar Duke’ta Hurley’nin ağabeyi Bobby’ye koçluk yaptı ve 1991 ve 1992’de arka arkaya şampiyonluklar kazandı. Ve Mart ayında Dan Hurley Krzyzewski’nin onu ittiğini söyledi 2018’de UConn’daki işi almak ve ikisinin yılda en az iki kez konuşması.

Krzyzewski’nin 2002’den 2006’ya kadar Duke’ta birlikte oynadığı Redick’le de bağları olmasına rağmen, Hurley ile olan ilişkisi ve ona gösterdiği inanç, Lakers’ın onu agresif bir şekilde takip etmesine yol açan süreçteki çeşitli faktörlerden biriydi. Takım ve lig kaynaklarına göre.

Krzyzewski’nin Lakers’la geçmişi 2004’e kadar uzanıyor; o zamanki takım sahibi Dr. Jerry Buss, onu Duke’tan takas etmek için agresif bir teklifte bulunmuştu ancak sonuç sonuç vermedi. Lakers, Krzyzewski’yi beş yıllık, 40 milyon dolarlık bir sözleşmeyle cezbetmeye çalıştı; bu, o zamanın bir koçu için astronomik bir rakamdı. Piyasa o zamandan beri Steve Kerr, Erik Spoelstra, Monte Williams ve Mike Budenholzer gibi koçların sekiz haneli yıllık sözleşmeler almasıyla sıfırlandı.

Hurley’nin daha yüksek bir maaşla UConn’a dönmesiyle tarih tekerrür mü edecek, yoksa NBA’in ülke çapındaki köklü takımlarından birine koçluk yapmak üzere Storrs, Connecticut’tan ayrılarak kazançlı bir teklifi mi kabul edecek? Perşembe günkü gelişmeler ne kadar şok edici olsa da, son gelişmeler Lakers’ın devam eden koçluk arayışını çözüme kavuşturmadı.

READ  USMNT Draw Mexico - Sosyal Medya, Estadio Azteca'daki CONCACAF Dünya Kupası Elemeleri'ne Nasıl Tepki Verdi?