Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Amerikalı kriket oyuncusu Pakistan’a şok yenilgiden sonra CNN’e: ‘Bu büyük takımları yenebileceğimizi düşünüyoruz’

Amerikalı kriket oyuncusu Pakistan’a şok yenilgiden sonra CNN’e: ‘Bu büyük takımları yenebileceğimizi düşünüyoruz’CNN

Erkekler T20 Kriket Dünya Kupası’nda ABD’nin Pakistan’ı şok edici bir şekilde mağlup etmesinden bir gün sonra, ABD’li kriket oyuncusu Corey Anderson CNN’e, takımının karşılaşacağı her takımı yenebilecek özgüvene sahip olduğunu söyledi.

Anderson, “Bu büyük takımları biraz uyurken ya da rahatlıyormuş gibi hissedersek turnuvanın dışında bırakabileceğimizi düşünüyoruz” dedi. Pakistan’ın bunu kolayca hallettiğini düşünmüyorum. Gerçekten iyi başladığımızı düşünüyorum. Baskı uyguluyoruz.”

33 yaşındaki oyuncu, maç sonrası coşkusu sorulduğunda “yüzlerce mesaj, normalde aldığımdan daha fazla” aldığını söyledi.

Anderson, “Muhtemelen kriket dünyasını şok etti” dedi. “Amerika’da medyada çok fazla yer aldığını kesinlikle biliyorum, bu da harika. Amerika’da kriketin Amerika’da pek bilinmediğini ve kendimizi haritaya biraz daha fazla yerleştirdiğimizi düşünüyorum.

Yeni Zelandalı olan ve birçok Dünya Kupası finalinde Yeni Zelandalıları temsil eden Anderson, eşi ve iki çocuğunun Amerikalı olduğunu ve kendisinin “birkaç yıldır” ülkede yaşadığını söyledi.

Anderson, kendisinin, ailesinin ve takım arkadaşlarının Amerikan kültürüne uyum sağladığını söyledi.

“Bu ABD takımının bir parçası olduğum için çok gurur duyuyorum ve biliyorum ki milli marş çalınca tüylerim diken diken oluyor ve başka bir ülke hakkında bu şekilde düşüneceğimi hiç düşünmezdim ama buradayım ve gerçekten hissediyorum.” Anderson, “ABD formasını giymekten büyük gurur duyuyorum” dedi. “Amerika Birleşik Devletleri ve ben bu grup adına konuşabileceğimi ve Birleşik Devletler bayrağını dalgalandırmaktan büyük gurur duyduğumuzu söyleyebilirim.” Amerika Birleşik Devletleri de öyle.”

Çok yönlü oyuncu, bu yaz Dünya Kupası ve Olimpiyat Oyunları yaklaşırken sporun ülkede büyümeye devam etmesini umduğunu da sözlerine ekledi.

Anderson, “Bu, bu sporu burada, Amerika Birleşik Devletleri’nde ana akım haline getirmek için doğru yönde atılmış bir adım daha” dedi.

READ  Kaynaklara göre, Boston Celtics, Brooklyn Nets ile olası bir Kevin Durant anlaşması konusunda görüşmelerde bulunan takımlar arasında yer alıyor.

“Bence harika bir yerdeyiz… ilerlemeye devam edin ve Amerika Birleşik Devletleri’ni çok iyi bir kriket ülkesi yapmak için bu yolu yaratın.”

ABD’nin A Grubu’ndaki son iki maçı Hindistan ve İrlanda ile oynanacak.