Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Daredevil PS2’de iptal edildi ve 20 yıl sonra oynanabilir durumda

Daredevil PS2’de iptal edildi ve 20 yıl sonra oynanabilir durumda

Daredevil: korkusuz bir adam5000 Feet tarafından geliştirilmekte olan 2003 PlayStation 2 süper kahraman oyunu. Daha önce iptal edilen PlayStation 2 Studios, 20 yıl aradan sonra yeni oynanabilir tasarımıyla yeniden karşımıza çıktı.

Devamını oku: A’nın hayatı ve ölümü pervasız Video oyunu

Oyun koruma grubu Hidden Palace tam da bunu başardı Önyüklenebilir bir sürümünü başlatın Daredevil: korkusuz bir adam 31 Ekim’de, 5000 metrekarelik binayı anonim bir geliştiriciden satın aldığı anlaşılan üye Casuallynoted aracılığıyla. İlk bölümden sonra olası çökmeler ve duvarların arkasında kalma dahil olmak üzere oldukça fazla hata içeren geç bir prototip. Ancak yine de 5000 metrelik kemikler içeriyor. Stüdyolar ve yayıncı Encore Inc. 2000’li yılların başında Sony ile işbirliği içinde çalıştılar.

5000 Feet’in buluşu. Önceki kredileri yalnızca iki tane olan Nevada merkezli bir geliştirme şirketi olan Studios Ordu adamları 2001’den itibaren limanlar Daredevil: korkusuz bir adam Kapsamı genişlemeden önce basit bir proje olarak başladı. Başlangıçta olarak biliniyordu Daredevil: Video Oyunu Evlat edinmeden önce Frank Miller’ın 1993 tarihli çizgi romanıyla aynı isim, pervasız Kör suç savaşçılarının tarihindeki önemli anları gösteren bir dizi “öykü” olarak tasarlandı.

Ancak Kayıp Medya Wiki açıklıyorMarvel çok yakında pervasız 5000 Feet film projesine öncülük etti. Konsepti bir açık dünya macerasına dönüştüren oyunun artık Xbox ve PC için de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Sony’nin oyuna eklenecek yeni oyun türleri konusunda çok özel talepler olması, Marvel’ın ise gelecek sürümle daha uyumlu olmasını istemesi üzerine gerilimler ortaya çıktı. pervasız film.

Geliştiriciler o zamanlar popüler olan RenderWare motorunu projenin değişen ihtiyaçlarına uyarlamaya çalıştığında daha fazla sorun ortaya çıktı. Orada ciddi sorunlarla karşılaştıktan sonra projenin kapsamını açık dünya macerasından doğrusal bir dövüşçüye kadar daralttılar. Stüdyodaki “iç çekişmeler” nedeniyle Şubat 2003’te yayınlanamaması nedeniyle sorunlar devam etti. Yaz için yeni bir tarih belirlendi, ancak personelin ayrılması ve Sony ile Marvel arasında devam eden çekişmeler, müzakerelere son çivileri koydu. pervasız Tabut oyunu. 5000 feet. Stüdyolar 2012’de kapandı.

READ  Derhal kapatılması gereken varsayılan teknik ayarlar

Ancak şimdi, 5.000 Ft’ye bağlı olduğu bildirilen anonim bir geliştirici sayesinde. İptal edilen PlayStation 2 oyununun neredeyse kesin versiyonu olan Studios, oyun koruma grubu Hidden Palace aracılığıyla çevrimiçi olarak piyasaya sürüldü.

Gizli saray

Marvel ve Sony arasındaki yaratıcı farklılıklar nedeniyle iptal edilmiş olsa da videoya bakıldığında oldukça sıkı görünüyor. Gibi eski 3D süper kahraman mücevherlerini hatırlatıyor Şaşırtıcı yapı Ve örümcek Adam, Biraz ile Mezar binicisi Ayrıca karışık.

Oyun orijinal bir hikaye anlatıyor gibi görünüyor 1999 Elektra yeniden yaşıyor çizgi film Ve Daredevil’in baş düşmanı The Kingpin’in başrolde olduğu. O halde, bitmeden hemen önce iptal edilmesi talihsizliktir. Ayrıca gizli saraya da dikkat edinBunu yalnızca Game Boy Advance aldı pervasız Oyun. Ve çok daha az iddialı Daredevil: korkusuz bir adam Game Boy Advance oyunu, Mark Steven Johnson’ın yönettiği canlı aksiyon filmi için tam zamanında geldi.

Devamını oku: Daredevil’ı neden seviyorum

Hidden Palace’ın belirttiği gibi, yeni çıkan versiyonu Daredevil: korkusuz bir adam Oynanabilir, ancak eksik olması nedeniyle oyunu çıkmaza sokan birçok hata ve aksaklık var. Bunun 20 yıl sonra nihayet ortaya çıkması iyi bir şey, ancak projenin potansiyeline ulaşamamış olması hâlâ üzücü. Insomniac Games’in başarısıyla Marvel Örümcek Adam seri ve the Wolverine Ufuktaki oyunBelki Daredevil’in video oyunundan yararlanma konusunda bir şansı daha olur.