Aralık 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Şafak – New York Times

Şafak – New York Times

Cumartesi Bulmacası – Bu, David B. Williams’ın Ağustos ayındaki ilk çıkışından sonra yine Cumartesi günü yayınlanan The New York Times için ikinci bulmacası. Bay Williams’ın söz verdiği gibi, her iki bulmaca da aynı ızgara modellerine sahip ve bu, Wallace Stevens’ın şiirinden esinlenen bir serinin ikinci kısmı gibi görünüyor “Karatavuğa bakmanın on üç yolu“. Çözümünün biraz gerilim yaratmasından kim hoşlanmaz ki? August Network’ün Wordplay gönderisindeki yalnızca bir yorumda Stevens’tan bahsediliyordu, ama o bunu netleştirmedi ve şiirle şiir arasında bir bağlantı göremiyorum. herhangi bir bulmaca. Statik olduğundan bulmacanın geometrisinde veya ortasındaki girdilerin çapraz çizgilerinde gizlenmiş olabilir. Eğer kırıntı bulan biri varsa, lütfen paylaşın.

Bugünkü yapı mükemmel ve çok zor, ancak genel olarak Ryan McCarty’nin bir hafta önceki Oduncular Bataklığı kadar zor değil. En büyük sorunla Bay Williams’ın Ağustos bulmacasındaki aynı yerde, tesadüf gibi görünen güneydoğu köşesinde karşılaştım. Ama bir sonraki parçayı aldığımızda ne olacağını göreceğiz.

16 a. “Run-down”daki kısa çizgi onu bir sıfat haline getirir. Ayrıca “yıkılmış” fiil biçimi ve gerçek kepçe anlamına gelen “düşük” veya “sıska” gibi bir terim olan “yıkılmış” bir isim de vardır. “Terk etme” aşınma açısından daha kötü anlamına gelir veya bu bulmacada DECREPIT anlamına gelir. Bu kelimenin tınısını seviyorum; LatinceEski, kuru, tozlu kemikler gibi “çatlaklardan veya kırılmalardan” anlamına gelir.

19 a. Janus kelimesini arıyor gibiyiz ya da çelişkili, Burada; “Keskin…ya da keskinin zıttı.” Ancak “keskin” kelimesinde bir kelime oyunu var; Kılavuzda ya “tehlikeli” ya da ciddi anlamına geliyor ya da sert bir üslup var – “Deja vu”daki “é” gibi. Keskin bir vurgunun tersi, “déjà vu”daki “à”daki gibi BÜYÜK bir vurgudur.

READ  The Morning After: Google, ilk katlanabilir telefonunu resmen tanıttı: Pixel Fold

31 a. “Yo-yo, bir şekilde” bana hız trenlerini, tahterevallileri veya köpeği gezdirirken birinin elinde gerçek yo-yo olmayan herhangi bir şeyi hatırlattı – harika bir numara.

35 a. Bu, hem güvenle hem de yanlış girdiğim, büyük hayal kırıklığına neden olan, bu köşedeki iki üç harfli girişten biridir. “Mikrofon kontrolünün bir kısmının” “bir” veya “iki” olması gerektiğini düşündüm çünkü Bunu şu şekilde yapıyorsun. 35D’yi gördükten sonra “iki”yi seçtim ama aslında bu TAP (o şey açık mı?).

51 a. Bu “değer” tanımının ilk harfi, 47D’deki son harf olan “Bazı Banka Mevduatları”dır ve bu köşedeki diğer üç harfli giriştir. “Değer”in “saygı” olacağını ve “bazı banka mevduatlarının” “cevher”e dönüşeceğini düşündüm. Bunu çözmek uzun zaman aldı: “Değer”, “değerin doğrulanması”nda olduğu gibi değerlendirmedir. O halde “Bazı Banka Mevduatları” beni şaşırtan bir OVA’dır.

2D. “gizli kod?” Bu kılavuzda OMERTA’nın takipçileri tarafından sürdürülen sessizliğin “kodu” bulunmaktadır. Mafyayı düşünebilirsiniz ama bu kelime şu kişiler için geçerlidir: Dünyanın her yerindeki insan grupları İşlerini gizli tutma eğiliminde olanlar.

10 D. İşte güzel bir kelime oyunu: “‘Büyük’ ​​üçlünün üyesi misiniz?” Piyanonun ayağıdır. Kuyruklu piyanoların neden sadece üç bacağı olduğunu hiç düşünmemiştim; Görünüşe göre onları Taşınması daha kolay. Bunu hiç tahmin edemezdim, bindeki üç sıfıra dalıp gitmiştim.

31 D. Çapraz girişlerden çok sayıda mesaj gelmeseydi düşünemeyeceğim başka bir giriş. Hansel ve Gretel’in buradaki mekanı WOODLAND’dir. Kara Orman kesinlikle.

ikinci yol.

New York Times Crossword’un açık bir gönderim sistemi vardır ve bulmacalarınızı çevrimiçi olarak gönderebilirsiniz.

Nasıl başlayacağınıza dair ipuçları için Bulmaca Nasıl Yapılır serimizi okuyun.

Aboneler şunları yapabilir: Cevap anahtarına bir göz atın.

READ  Fransız hükümeti 'espor' gibi İngilizce oyun kelimelerinin kullanımını yasakladı

Bulmaca sayfasına geri dönmeye mi çalışıyorsunuz? Burada.

Ne düşünüyorsun?