Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dave Chappelle’in İsrail hakkındaki sözleri Boston’da tezahüratlara ve grevlere yol açtı

Dave Chappelle’in İsrail hakkındaki sözleri Boston’da tezahüratlara ve grevlere yol açtı

Haberlere ve bir sözcüye göre Dave Chappelle, geçen hafta Boston’daki bir gösteride İsrail ile Hamas arasındaki çatışmaya kısaca değindi ve Gazze Şeridi’nde ortaya çıkan insani krizi eleştirirken bazı seyircilerden tezahürat alırken diğerlerinin de oradan uzaklaşmasına neden oldu. komedyen için.

Sözcü Carla Sims, çekimin Perşembe günü, Bay Chappelle’in Boston TD Garden’da düzenlediği iki gösteriden ilki olduğunu ve savaşla ilgili hiçbir şaka veya yorumun planlanmadığını söyledi.

Bay Chappelle’in yorumları ilk olarak Wall Street Journalbazı izleyicilerin Bay Chappelle çatışmadan bahsederken tezahürat yaptığını, bazılarının ise oradan uzaklaştığını söyledi. Los Angeles zamanları Gösterinin sonunda yaklaşık 17.000 izleyiciden belki 200 kişinin ayrıldığını bildirdi.

Bayan Sims, Bay Chappelle hakkında şunları söyledi: “Bir komedyen ve hicivci olarak, hem düşündürücü hem de zorlayıcı olabilecek bakış açıları sunarak, birbiriyle yarışan gerçekliklerin karmaşıklıklarını aşmak zorunda.”

Gösteri sırasında insanların telefonlarına erişmelerine izin verilmedi ve çekimler sırasında tam olarak ne olduğuna dair çok az kanıt vardı. Ancak haberlere ve grubun kaydını dinleyen bir kişiye göre, Bay Chappelle bir noktada seyirciler tarafından savaş temasına ilgi duydu ve ardından yaklaşık sekiz dakika boyunca bu konuya odaklandı.

Başlangıçta katılmayı reddettikten sonra, son yıllarda tartışmalı konuları ele almaktan çekinmeyen Bay Chappelle, İsrail karşıtı bir mektup yazdıktan sonra bir grup Harvard öğrencisine nasıl davranıldığına dair endişelerini dile getirdi. O sırada izleyicilerden biri bağırdı: Gelen haberlere ve kaydı duyan kişiye göre susmalı.

Haberlere ve kaseti dinleyen kişiye göre, Bay Chappelle, kendi programında kendisini susturmaya çalışılması karşısında şaşkına dönmüş ve görünüşe göre kişiye çenesini kapatması gerektiğini söylemiş. 7 Ekim saldırılarının da korkunç olduğunu söyledi İsrail, bir milyondan fazla insanı yerinden etme ve yiyecek, su ve yakıtın engellenmesindeki rolü nedeniyle eleştirildi. Komedyen, çatışmanın her iki tarafındaki insanların birbirleriyle nasıl başa çıkacaklarını düşünmeleri ve düşünmeleri gerektiğini ekledi.

READ  Paula Abdul, Idol EP'si Nigel Lythgoe'ya cinsel saldırı nedeniyle dava açtı

Kaseti dinleyen kişiye göre, sonunda kendisine sessiz olmasını söyleyen kişinin öfkelenmekte haklı olduğunu itiraf etti. Ancak insanları birbirleriyle konuşmaya teşvik etti ve insanların çatışmalarda öldürüldüğünü herkesin hatırlaması gerektiğini vurguladı.