Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

SAG-AFTRA ve stüdyolar görüşmelere Çarşamba günü devam edecek

SAG-AFTRA ve stüdyolar görüşmelere Çarşamba günü devam edecek

Stüdyolar 2024 yazında gişeyi kurtarmayı hedeflediğinden, yeni SAG-AFTRA sözleşmesine ilişkin müzakereler Çarşamba günü devam edecek.

Sendika, yaklaşık iki hafta aradan sonra ilk kez Salı günü müzakerelere yeniden başladı. Stüdyolar, 103 günlük greve yol açan çıkmazı kıracağını umdukları en tartışmalı konu olan kalan yayınlar için yeni bir teklifte bulundu.

SAG-AFTRA Salı akşamı üyelere gönderdiği bir notta görüşmelerle ilgili kısa bir güncelleme sundu.

“Bugün CEO’lar tekrar masaya oturdu. Yarın onlarla görüşmelere devam etmemiz planlanıyor.” “Güncellemeleri doğrudan sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Unutmayın – doğrudan bizden gelmediği sürece basında okuduğunuz hiçbir şeye inanmayın. Grev hatlarında görünmeye devam edin ve sesinizi ülke çapında duyurun.

Sinema ve Televizyon Yapımcıları İttifakı da geçtiğimiz hafta yapay zekaya ilişkin düzenlemeye ilişkin birliğe yanıt sunmuştu. İki taraf, dijital kopyaların kullanımına ilişkin asgari ücret, dijital kopyalara izin vermek için gereken onayların kapsamı ve yapay zeka eğitimi gibi konularda tam olarak anlaşamadı.

Bir sonraki hafta yazar ve oyuncuların ortak grevi altı ay boyunca devam edecek. Stüdyolar, yaz film sezonunu ve 2023-24 TV sezonunun bir kısmını kurtarma umutları varsa, önümüzdeki hafta ila 10 gün içinde bir anlaşma yapmaya istekli olduklarını açıkça belirtti.

Grev kasım ayına kadar devam ederse, daha fazla filmin gösterime gireceği ve televizyon kanalının yarım sezonunu bile üretme şansının çok az olacağı korkusu var.

SAG-AFTRA’nın liderliği cumartesi günü Disney CEO’su Bob Iger’in sendikanın baş müzakerecisi Duncan Crabtree-İrlanda’yı arayıp sendikayı tekrar masaya davet etmesiyle güçlendi.

Ancak sendika geçen hafta grevi sona erdirmesi yönünde ciddi bir baskıyla da karşılaştı. George Clooney liderliğindeki birçok ünlü, sendika liderliğine grevin çözümüne yardımcı olması beklenen alternatif bir dizi öneri sundu. Ancak sendika bu fikirlerin işe yaramayacağını söyleyerek reddetti.

READ  Country müziğin yıldızı ve ülke direncinin simgesi olan Loretta Lynn, 90 yaşında öldü.

“Star Trek” ve “Margin Call”un yıldızı Zachary Quinto bir şarkı kaydetti Instagram videosu Pazartesi günü, üyeleri liderliği desteklemeye çağırdı çünkü “dayanışma bu müzakerelerde istediğimizi almamızın tek yoludur.”

Quinto, “Herkesin yorgun olduğunu biliyorum. 100 günden fazla süredir bu işin içinde olduğumuzu biliyorum” dedi ve ekledi: “Fakat sendika olarak birbirimize bağlı kalmalıyız. Sendika üyesi olarak görevimiz liderliğimizi desteklemek ve arkasında durmaktır. Taktiklerini ve amaçlarını sorgulamaya başlarsak, meseleyi kendi elimize almaya çalışırsak konumumuzu zayıflatır ve doğrudan AMPTP’nin arzularının eline oynarız. “İstedikleri tam olarak bu; birbirimizi sorgulamaya başlamamız ve liderliğimizi sorgulamamız.”

Müzakere komitesinin birçok üyesi Quinto’ya desteğinden dolayı teşekkür etti.