Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Destiny 2 geliştiricisi Bungie, işten çıkarmaların yaşandığı en yeni PlayStation stüdyosu oldu

Destiny 2 geliştiricisi Bungie, işten çıkarmaların yaşandığı en yeni PlayStation stüdyosu oldu

20.51’de güncellendi: Bungie’deki işten çıkarma haberlerinin ardından stüdyo CEO’su Pete Parsons, işten çıkarmalar hakkında kamuya açık bir yorum yaptı ve bunu Destiny 2 geliştiricisi için “üzücü bir gün” olarak nitelendirdi.

Parsons, “Bugün, stüdyomuz üzerinde büyük etkisi olan meslektaşlarımıza veda ettiğimiz Bungie için üzücü bir gün” dedi. kitabın Sosyal medyada. “Bu olağanüstü bireylerin oyunlarımıza ve Bungie kültürümüze katkıları muazzamdı ve gelecekte de Bungie’nin bir parçası olmaya devam edecekler. Bunlar gerçekten yetenekli insanlar. Eğer iş fırsatlarınız varsa, her birini şiddetle tavsiye ederim. ”

Bugünkü işten çıkarmalardan kaç Bungie çalışanının etkilendiği hala belirsiz ve Sony henüz yorum taleplerine yanıt vermedi.

Stüdyonun işten çıkarılma haberi, Bungie’nin gelecek yılın Destiny 2 genişletmesi The Final Shape’in ve 1990’ların birinci şahıs nişancı oyunlarından oluşan klasik Marathon serisinin PvP yeniden tasavvurunun ertelendiğini şirket içinde duyurduğu raporlarla aynı zamana denk geldi.


Orijinal hikaye 18.37: Destiny 2 geliştiricisi Bungie, geçtiğimiz haftalarda diğer PlayStation stüdyolarındaki işlerini kestikten sonra personelini de çıkarmaya başladı.

Bungie’deki işten çıkarma haberi Bloomberg’den Jason Schreier tarafından paylaşıldı: Sosyal medyada Stüdyonun CEO’su Pete Parsons “bu sabah şirkete bir e-posta göndererek, bugün ‘Bungie’den çıkan bazı haberler’ hakkında konuşmak üzere bir ekip toplantısı düzenleyeceklerini bildirdi.”

Bugünkü işten çıkarmaların kapsamı henüz bilinmezken, işten çıkarmalardan etkilenen Bungie çalışanları haberi sosyal medyada paylaşmaya başladı bile.

Haber yayını: Xbox İş Ortağı Önizleme Gösterisi tartışıldı.YouTube’da izle

Bungie Topluluk Yöneticisi ve Erişilebilirlik Eş Lideri Liana Ruppert, “Eh… etkilenen herkes için kalbim kırılıyor” dedi. kitabın. “Artık fırsatlar arıyorum. Oyun sektöründe medya, prodüksiyon ve topluluk yönetiminde 21 yıllık tecrübem var. İşlem yapıyorum ve çok üzgünüm. Buradan sonra ne yapacağımı bilmiyorum. … Burası ‘benim evimdi’. “Kaybolmuş hissediyorum.”

Bungie bir sosyal medya öncüsüdür Griffin BennettFranchise Editör Yardımcısı Jason Jessawyayıncı yapımcı ve etkinlik direktörü Matthew Bianchi Ayrıca sosyal medyada işlerini kaybettiklerini doğruladılar. Eurogamer bugünkü haberler hakkında yorum yapmak için Sony ile temasa geçti.

Resmi olarak Temmuz 2022’de Sony tarafından satın alınan Bungie’deki işten çıkarmalar, son haftalarda diğer PlayStation stüdyolarındaki işten çıkarmaların ardından geldi. LittleBigPlanet geliştiricisi Media Molecule ve Visual Arts Service Group personellerini işten çıkarırken, The Last of Us stüdyosu Naughty Dog’un yaklaşık 25 sözleşmeli geliştiriciyi erken işten çıkardığı söyleniyor.

Oyun endüstrisi 2023 yılı boyunca işten çıkarmalardan ağır bir şekilde etkilendi. Fortnite yapımcısı Epic Games yakın zamanda 830 kişiyi işten çıkardı; Fall Guys geliştiricisi Mediatonic’teki çalışanların ağır darbe aldığı bildiriliyor ve Sega’nın aniden işten çıkaracağını açıklamasının ardından Creative Assembly’de işten çıkarmalar bekleniyor. Sırtlanlar. Team17, Microsoft, Take-Two, Riot Games, EA, Twitch, Meta, Unity, Ubisoft, CD Projekt, Roblox, Embracer ve Amazon bu yıl işten çıkarmalar yapacağını duyurdu.

READ  Google Nearby Sharing, PC ve Android arasında dosya aktarmanıza izin vermek için Windows'a geliyor