Aralık 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Web’deki Google Pay’in Materyal 3 yeniden tasarımı var

Web’deki Google Pay’in Materyal 3 yeniden tasarımı var

Google’ın en büyük uygulamaları (Gmail, Drive, Dokümanlar vb.) web’deki Material You ile güncellendi, ancak Android ile karşılaştırıldığında bu kadar yaygın kullanıma sunulmadı. 3. Maddenin en güncel örneği Google Pay’dir.

içinde pay.google.com/pay/homeHassas verilere erişmeden önce yeniden kimlik doğrulama gerektiren “son işlemleri görüntüleyebilir ve Google Pay’den nasıl daha fazla yararlanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.” (Bu farklı Payments.google.com, ancak işlevsellikte bazı örtüşmeler olmasına rağmen. Google Ödeme Merkezi hâlâ şirketin önceki tasarım dilini kullanıyor.)

Google bu işlevi kaldırmadan önce bu sayfa aracılığıyla “para gönderebilir veya talep edebilirsiniz”. Büyük özellikler artık Google Hesabınıza hangi Ödeme Yöntemlerini kaydettiğinizi görmenize olanak tanıyor. Karta dokunulduğunda, tıpkı Android’de (Google Cüzdan uygulamasıyla) olduğu gibi, daha fazla ayrıntı görme olanağıyla birlikte son işlemler gösterilir. Bu, önceki yinelemedeki gibi bir panel yerine tam ekran modunda açılır.

Ayrıca, kullandığınız kartın altta belirtildiği şekilde her şeyi gösteren birleştirilmiş bir “İşlemler” görünümü de bulunmaktadır. Bunun güzel yanı, Google Wallet for Wear OS kullanılarak yapılan satın alma işlemlerini de içermesi gerektiğidir. Android’deki Cüzdan uygulaması/deneyimi yalnızca o telefonla yapılan işlemleri gösterir. Gerçekten olması gerektiği halde hiçbir şey senkronize edilmiyor. (ABD, Hindistan ve Singapur’daysanız GPay uygulaması her şeyi gösterir.)

Not 3’e gelince, Google Pay web sitesindeki yan çekmece için mavi bir arka plan ve farklı bir rengin yanı sıra yeni bir geçiş stili var. Ayarlar altında e-posta ve gizlilik tercihlerini bulacaksınız.

Bu yeniden tasarımın ne zaman kullanıma sunulacağından tam olarak emin değiliz.

Google Pay’de daha fazlası:

Teşekkürler Anthony!

FTC: Gelir elde etmek için otomatik ortaklık bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.