Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

DGA, yeni üç yıllık sözleşmenin ayrıntılarını veriyor – Çeşitli

DGA, yeni üç yıllık sözleşmenin ayrıntılarını veriyor – Çeşitli

Amerika Yönetmenler Birliği Çarşamba günü büyük stüdyolarla yaptığı yeni sözleşmenin daha fazla detayını, artık akış formülü ve yapay zeka dili hakkında detaylar da dahil olmak üzere açıkladı.

Sendika, Cumartesi gecesi Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği ile bir ön anlaşmaya vardı. Ulusal Konsey anlaşmayı Salı günü oybirliğiyle onayladı ve onay için üyelere havale etti.

Göre belgeAnlaşma, en büyük platformlarda atık akışında %21’lik bir artış sağlıyor. Bu, uluslararası aboneleri hesaba katan ve kalan yabancılarda %76’lık bir artışla sonuçlanan yeni bir formülden geliyor.

Anlaşma ayrıca üretken bir yapay zekanın bir “kişi” olmadığını ve bir yapay zekanın DGA üyeleri tarafından gerçekleştirilen sıradan görevleri üstlenemeyeceğini belirtiyor. Yapımcının önceden bir DGA üyesine danışması koşuluyla, dil yine de yapay zekaya film yapım sürecinde izin verecektir.

Sözleşme, “İşverenler, DGA Temel Sözleşmesinin gereklilikleriyle tutarlı olarak, önce Direktöre veya diğer DGA kapsamındaki çalışanlara danışmadan GAI’yi kreatif öğelerle bağlantılı olarak kullanamaz.”

Sendika ayrıca yapay zeka teknolojisindeki gelişmeleri tartışmak için AMPTP ile yılda iki toplantı yapacak.

eskiden DGA Bazı ayrıntılar sağlayınAsgari limitteki artışların %5, %4 ve %3,5 olacağı dahil.

AMPTP, yukarıdaki hükümlerin tümünü beş haftadan uzun süredir grevde olan Amerika Yazarlar Birliği’ne ve Çarşamba günü müzakerelere başlayan SAG-AFTRA’ya uygulamaya çalışabilir. Her iki sendika da DGA tarafından müzakere edilen şartlara uymayacaklarını söylediler.

DGA ayrıca üyeleri için birçok galibiyet elde etti. Televizyon yönetmenlerine, bir televizyon bölümünün ikinci bölümünde işbirliği yapmaları için ek ücretli izin verildi. Doğrudan ve ödemeli TV yönetmenlerine bir saatlik şovlar çekmeleri için fazladan bir gün verildi.

Anlaşma ayrıca Tubi ve Freevee gibi ücretsiz akış platformları için koşulları da belirliyor ve ilk pencereden sonra “işveren toplamının” %2’si kalıyor.

READ  New York'ta Michelin Yıldızı Kazananların Listesi

Ayrıca, Halyna Hutchins’in 2021’de “Rust” setinde vurularak öldürülmesine cevaben gelen güvenlik hükümleri de yer alıyor. Anlaşma, ateşli silahlar eğitimi için hükümler ve risk değerlendirmeleri yapmak üzere Güvenlik Görevlilerini işe almak için bir pilot program içeriyor. Son karar, bu yılın başlarında Sacramento’da varılan bir anlaşmaya dayanıyor ve pilot uygulamayı New York ve Georgia’ya genişletiyor.

AMPTP, dikkatini, sözleşmesi 30 Haziran’da sona ermeden önce bir anlaşmayı müzakere etmek için üç haftası olan SAG-AFTRA’ya çevirdi.