Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Diğer yolculardan obez gezginler için ekstra koltuk ücreti ödemelerini talep eden büyük beden seyahat fenomeni, şimdi otellere obez misafirlere yardımcı olmak için koridorları genişletme çağrısında bulunuyor

Diğer yolculardan obez gezginler için ekstra koltuk ücreti ödemelerini talep eden büyük beden seyahat fenomeni, şimdi otellere obez misafirlere yardımcı olmak için koridorları genişletme çağrısında bulunuyor

Yazan: Claudia Orha, Dailymail.Com’un Baş Muhabiri

03:43 02 Ekim 2023, güncellenme tarihi: 03:58 02 Ekim 2023

  • Vancouver merkezli seyahat ve yaşam tarzı yaratıcısı Jaylene Chaney, hedefinin seyahat endüstrisini herkes için daha kabul edilebilir bir yer haline getirmek olduğunu söyledi.
  • Otellerin klozet kapaklarını yükseltmesini ve her odayı el duşu başlıkları ile donatmasını, böylece daha büyük bedenlere sahip kişilerin tesisleri kullanabilmesini istediğini söyledi.

Daha önce diğer yolculardan obez yolcular için ekstra koltuk ücreti talep eden bir seyahat fenomeni, şimdi otellere obez misafirlere yardımcı olmak için koridorları genişletme çağrısında bulundu.

Vancouver merkezli seyahat ve yaşam tarzı yaratıcısı Jaylene Chaney, hedefinin seyahat endüstrisini herkes için daha kabul edilebilir bir yer haline getirmek olduğunu söyledi ve otellerin daha büyük tatilcileri ağırlayacak şekilde değiştirilmesi çağrısında bulundu.

Geçtiğimiz Nisan ayında, büyük beden yolcuları “korumak” ve otobüs yolculuğunu “herkes için konforlu ve erişilebilir” kılmak için ABD Federal Havacılık İdaresi’ne dilekçe vermeye başladı.

Chaney, son videosunda dünyanın dört bir yanındaki otellere yönelik çok sayıda talebe değindi: “Daha iri bireylerin ve mobilite cihazları kullananların kolay hareket etmesine olanak sağlamak için asansörlerin ve koridorların genişletilmesi.”

Vancouver merkezli seyahat ve yaşam tarzı yaratıcısı Jaylene Chaney, hedefinin seyahat endüstrisini herkes için daha kabul edilebilir bir yer haline getirmek olduğunu söyledi ve otellerin daha büyük tatilcileri ağırlayacak şekilde değiştirilmesi çağrısında bulundu.
Bu yılın başlarında yazdığı dilekçede, “Büyük beden gezginler olarak eşim ve ben ne yazık ki uçarken ayrımcılık ve rahatsızlık yaşadık” diye yazdı. Etkileyici, sektörü daha kapsayıcı hale getirmeye çalıştığını söylüyor

Otellerin klozet kapaklarını yükseltmesini ve her odaya el duşu başlıkları takılmasını istediğini, böylece daha büyük bedenlere sahip kişilerin tesisleri kolayca kullanabilmesini istediğini söyledi.

Etkileyici kişi ayrıca insanların huzur içinde dinlenebilmesi için havuzlarda korkuluklar ve sağlam sandalyeler talep etti.

Ayrıca daha sağlam yataklar, 6XL’e kadar her şey dahil bornozlar ve misafirlere uygun ekstra büyük havlular da talep ettim.

Önerileri karışık eleştirilerle karşılandı.

Bir kişi, “Bunun ideal olduğuna katılıyorum, ancak bunlardan bazıları otelin kontrolü dışında” diye yazdı. Örneğin kaldırma boyutu.

READ  En İyi 48 Saatlik Flaş İndirim Fırsatları: Bulduğumuz 6 Harika Teknoloji Fırsatı

Bir diğeri şunu ekledi: “Seni %100 destekliyorum.”

Ancak diğerleri daha sertti: “Kendini değiştirmeyi reddederken nasıl bir şeyleri değiştirmeyi isteyebilirsin?”

Bir başkası ise “Bazılarına katılıyorum ama bazıları mümkün değil” dedi. Tüm bu değişiklikleri yapmak için gereken para miktarı gerçek değil.

Chaney daha önce havayollarını fazla kilolu yolculara, rezervasyon yaparken satın almaları gereken ekstra koltuklar için para iadesi yapmaya zorlamak istediğini söylemişti.

Mektubunda “Fazla kilolu yolcular olarak partnerim ve ben ne yazık ki uçarken ayrımcılık ve rahatsızlık yaşadık” diye yazdı. DilekçeCumartesi öğleden sonra yaklaşık 4.300 kişi tarafından imzalandı.

Vancouver merkezli seyahat ve yaşam tarzı yaratıcısı Jaelynn Chaney, FAA’yı büyük beden yolcuları “korumaya” ve burayı “herkes için daha konforlu ve erişilebilir” hale getirmeye çağırıyor.

Ve ekledi: “Uçuş sırasında ihtiyaçlarını karşılamak ve konforlarını sağlamak için tüm büyük beden yolculara ek bir boş koltuk, hatta boyutlarına bağlı olarak iki veya üç koltuk sağlanmalıdır.”

Chaney, tazminat konusuna dikkat çekerken, “Havayolları, bağımsız olarak ek koltuk satın alan büyük beden yolculara para iadesi teklif etmelidir” diye ekledi. Bu, çevrimiçi olarak veya müşteri hizmetleri aracılığıyla erişilebilen basit bir süreç olmalıdır.

Chaney, ilerlemek istiyorsa bilet fiyatlarının artması gerektiğini kabul etti ve fazla kilolu olmayan yolcuların, iyileştirmeleri karşılamaya yardımcı olmak için daha yüksek maliyetlerle karşılaşabileceğini kabul etti.

“Pasco’dan Denver’a uçuş sırasında nişanlım nefret dolu yorumlara, onaylamayan bakışlara ve hatta yanına oturmayı reddetmeye maruz kaldı ki bu da ayrımcılık anlamına geliyor.”

“Benzer şekilde başka bir uçuşta kolçakları hareket etmeyen tek bir koltukta oturmak zorunda kaldım, bu da bende ağrı ve morluklara neden oldu.”

Chaney, Instagram’da paylaştığı videolarda, kendisini ve erkek arkadaşını koltuklara sıkıca yerleşmiş halde göstermekten, bazı yolcuların ona iki koltuk satın alıp almadığını sormak da dahil olmak üzere ona söylediklerini göstermeye kadar uçarken yaşadığı zorlukları kapsamlı bir şekilde belgeledi.

READ  Overwatch 2 oyuncusu Kiriko, kafadan vuruşları önlemek için boşluklar buluyor

Videoda yer alan metinde, “Eğer oturmazsam yanıma oturmak zorunda kalan kişi için adil olmadığını söylüyorlar” yazıyor. “Onlara bunu yaptığımı söylediğimde, başkasının koltuğuna oturmamın bencil olduğumu söylüyorlar.”

Ancak Chaney’nin yalnızca bir koltuğa oturmak zorunda kalması, incinmesine ve öfkelenmesine neden olabileceği gibi, “yolcu arkadaşlarının kötü muamelesine” maruz kalmasına da neden olabiliyor.

“Fazla kilolu yolculara kötü muamele kabul edilemez ve boyutları ne olursa olsun tüm yolcuların onurunu ve haklarını koruyan daha iyi politikalara acil ihtiyaç olduğunu vurguluyor” diye yazdı.

Ne yazık ki aşırı kilolu yolcular uçarken sıklıkla rahatsızlık ve ayrımcılığa maruz kalıyor. Müşteri büyüklüğüne ilişkin tek tip bir havayolu politikasının bulunmaması kabul edilemez ve bu durumun ele alınması gerekir.

Chaney şu anda uçuş deneyimini daha konforlu hale getirmek için emniyet kemeri uzatıcılarını kullanıyor. Bu ücretler normal otobüs koltuklarından çok daha pahalı olmasına rağmen, neden çok daha geniş koltuklar sunan iş veya birinci sınıfta seyahat etmediğine dair yorum yapmadı.

Ayrıca mürettebat üyelerinin “hassas durumların ele alınması ve uygun müşteri hizmetlerinin sağlanması da dahil olmak üzere büyük beden yolcuların nasıl ağırlanacağı” konusunda eğitim alması gerektiğine inanıyor.