Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Disney çalışanları, ESPN ve Disney+ LGBTQ+ hakları gibi çekildi

Disney çalışanları, ESPN ve Disney+ LGBTQ+ hakları gibi çekildi

Birçok çalışan Disney’in Burbank, California’daki genel merkezinde protesto gösterisinde bulunurken, şirket genelinde büyük bir gösteri gibi görünmüyordu.

Bir Disney sözcüsü, “Bu konunun LGBTQ+ çalışanları, aileleri ve müttefikleri için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz, meslektaşlarımızın görüşlerini ifade etme haklarına saygı duyuyoruz ve LGBTQ+ topluluğuna eşit haklar mücadelesinde sürekli desteğimizi taahhüt ediyoruz” dedi. CNN İş.

Disney Parks, “Bu mutlu yere gelen herkese hoş geldiniz” dedi. yayımlamak Salı sabahı Instagram’da, Walt Disney’in sözlerini tekrarlamak Disneyland’in 1955’teki açılış gününde yaptığı adanmışlık konuşması sırasında. “Disney Parks, Experiences and Products, her ailenin aile değerlerini destekleyen deneyimler yaratmayı taahhüt eder ve hiçbir şekilde ayrımcılık yapmaz.”

Mickey Mouse’un gökkuşağına boyanmış kulaklarının bir görüntüsünü içeren gönderi, birimin “temel insan haklarını ihlal eden her türlü yasaya karşı olduğunu ve dayanışma içinde olduğunu ve seslerini duyuran LGBTQIA+ oyuncu kadrosunu, ekibini, görselleştiricilerini ve hayranlarını desteklediğini söyledi. Bugün ve HERGÜN.”

Bu ayın başlarında, Disney CEO’su Bob Chuck çalışanlara bir notta tasarı hakkında konuştu ama Onu doğrudan kınamayı reddetti. Bunun yerine, Chuckle, Disney’in “çeşitli hikayeler” anlatmaya devam etmesinin, öğretmenlerin LGBT sorunlarını üçüncü sınıf ve altındaki çocuklarla tartışmasını yasaklayan mevzuata daha uygun bir yanıt olduğunu söyledi.
En son açıklama, Disney’in içinde ve dışında kargaşaya neden oldu ve CEO’yu Ilık yanıtı için özür dilemek için Ve Disney çalışanları tarafından organize grevlerle sonuçlanan. Disney, Florida’da 75.000 işçi çalıştırıyor.

Hesapta, “ESPN kapsayıcılığa inanıyor ve Amerika Birleşik Devletleri genelinde herhangi bir insan hakkını ihlal eden yasaları ve eylemleri kınıyor. Meslektaşlarımızın, arkadaşlarımızın, ailelerimizin ve LGBTQIA+ hayranlarımızın yanındayız” dedi. “LGBTQIA+ topluluğunu destekleyen kuruluşlarla ortak olmaya devam edeceğiz, beklentileri karşılamadığımız için sorumlu olacağız ve LGBTQIA+ sporcular hakkında hikayeler anlatmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.”

bu Disney’in resmi Twitter hesabı + Akış hizmeti, “LGBTQIA + çalışanları, meslektaşları, aileleri, hikaye anlatıcıları ve hayranları ile birlikte olduğunu” ekledi.

Tweet’te, “LGBTQIA+ topluluğundaki insanların temel insan haklarını ihlal eden tüm yasaları, özellikle de gençleri ve ailelerini hedef alan ve onlara zarar veren yasaları şiddetle kınıyoruz” denildi.

READ  Carmen Electra'nın yeni dönüm noktası, bir reklam panosunda gri bir bikini sallamasıdır.

Disney+, “yaşadığımız dünyayı yansıtan” bir hizmet yaratmaya çalıştığını da sözlerine ekledi.

Umudumuz, bizi ortak insanlığımızda birleştiren kapsayıcı, güçlendirici ve özgün hikayelerin kaynağı olmaktır.

Bunlar, şirketin birimleri tarafından çevrimiçi olarak yayınlanan ilk beyanlar değil. Marvel Stüdyoları Ve Pixar İlk tepkinin ardından sosyal medyadan, toplumun yanında olduklarını söyleyerek LGBTQ+ haklarına desteklerini ifade ettiler.

Ana şirketin kendisine gelince, Disney Pazartesi günü konuyla ilgili tüm birimleriyle çevrimiçi bir toplantıya ev sahipliği yaptı.

CNN Pazartesi günü şirkete verdiği demeçte, “Bu sabah LGBTQ+ karşıtı mevzuat ve Disney’in buna tepkisi hakkında şirket çapında sanal bir görüşme yaptık” dedi. “Bu konunun LGBTQ+ çalışanları, aileleri ve müttefikleri için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz, meslektaşlarımızın görüşlerini ifade etme haklarına saygı duyuyoruz ve eşit haklar mücadelesinde LGBTQ+ topluluğuna desteğimizi sürdürmeye söz veriyoruz.”

CNN’den Laila Santiago ve Gregory Lemos bu rapora katkıda bulundu.