Haziran 9, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Disney Filmi İşten Çıkarmalarına İzci, Hikaye ve Dağıtım Bölümleri Dahildir – Son Tarih

Özel: Disney, 5,5 milyar dolarlık tasarruf elde etmek amacıyla blok genelinde 4K personelini keserken, Deadline, film tarafında işten çıkarılanların büyük ölçüde orta düzey personel ve koordinatörlerden oluştuğunu öğrendi.

Saldırıya uğrayan departmanlar arasında Searchlight’ın yanı sıra Disney’in genel pazarlama, halkla ilişkiler, dağıtım, hukuk, 20th Story ve Disney bölümleri de vardı.

Kaşlarını silip baltayı silkenler arasında birçok üretken CEO var.

ışıldak

Etkilenenler yirmi yıllık veterinerlerden personele kadar herkes olsa da, içeriden biri Deadline’a bunun Disney’in 20th Century Fox’u emdiği zamanki gibi bir kan banyosu olmadığını söylüyor.

Hikaye bölümünde, bazıları 20th Century Fox’tan gelen sekiz çalışan işten çıkarıldı. Bugün İK departmanı ve departman başkanları ile yapılan toplantılarda çalışanlar bilgilendirildi.

Son Duruşma İşten çıkarılanlara 60 gün önceden haber verildi, ancak bir haftalık kıdem tazminatı ile çalıştıkları sürenin tamamında çalışmaları gerekiyor. Daha önceki işten çıkarmalarda, işten ayrılanların çalışması beklenmiyordu ve yine de ihbar edildiğinde maaşlarını alıyordu.

Ancak, etkilenen bireylerin çoğu sendika çalışanı olduğundan, işten çıkarılmaları toplu iş sözleşmelerine ve hizmet yıllarına göre belirlenir. Disney, işten çıkarılanlara 60 günlük süre boyunca mümkün olduğunca fazla esneklik sunmayı amaçlıyor, böylece başka işler arayabilirler.

Projektör tarafında, etkilenen departmanlar hukuk, üretim, halkla ilişkiler ve pazarlama idi. Disney, 20th ile birleştiğinde, Searchlight büyük ölçüde etkilenmedi. Birleşme, eski CEO Bob Chapek’in Disney’i akışa kaydırmasının ardından patladı ve şimdi klasik 20 markası, birleşme öncesi çalışan sayısına, yani 100’den fazla çalışan aralığına geri döndü.

Daha fazla indirim geliyor. Emeryville, California’da şimdiye kadar Pixar’a dokunulmadı.

Disney, Deadline’ın yorum talebini geri göndermedi.

READ  Dogecoin, Elon Musk'ın Twitter anlaşmasında yükseldi