Haziran 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Djokoviç, aşı durumu yüzünden ABD Şampiyonasına katılmayacağını söyledi.

Djokoviç, aşı durumu yüzünden ABD Şampiyonasına katılmayacağını söyledi.

Koronavirüs aşısıyla karşı karşıya kalan dünyanın en iyi spor yıldızlarından biri olan Novak Djokovic, bu hafta Güney Kaliforniya’da düzenlenen Indian Wells Tenis Şampiyonası’nda kortlara dahil oldu, ancak Çarşamba günü Amerika Birleşik Devletleri’ne giremeyeceğini ve katılmayacağını söyledi.

Djokoviç, göçmenlik yetkililerinin ülkedeki aşı karşıtı hareketin yeniden canlandırılabileceğini söyledikleri için toplum için tehlikeli olduğuna karar vermelerinin ardından Ocak ayında Avustralya’dan sınır dışı edilmişti. Böylece dokuz kez rekorunu elinde bulundurduğu Avustralya Açık unvanını koruyamadı.

Djokovic, bilim tarafından ikna edilmediğini söyleyerek Corona virüsüne karşı aşı olma konusundaki isteksizliğini dile getirdi. Konunun kendisi için Grand Slam’de kazandığı 20 şampiyonluğu eklemekten daha önemli olduğunu söyledi.

Djokovic Ocak ayında Avustralyalı sınır yetkililerine aşı olmadığını söyledi ve son görüşmelerde durumunun değiştiğine dair hiçbir belirti vermedi.

Djokovic turnuvada ikinci tohum oldu. Adı ve fotoğrafı, Çarşamba günü Indian Wells Tennis Garden’da başlayacak olan BNP Paribas Open’ın ana çekilişi için oyuncular listesinde görünüyor. Sporun dört grand slam’inden biri olmasa da, sert kort etkinliği dünyanın en büyüklerinden biri olarak kabul edilir.

Djokovic bir tweet’te, Hastalık Kontrol ve Koruma Merkezlerinin Amerika Birleşik Devletleri’ne girmesinin yasaklandığını ve Indian Wells ve Miami’deki turnuvaları kaçırmayacağını doğruladığını söyledi.

ABD göçmenlik yasasına göre, vatandaş olmayanlar ve göçmen olmayanlar, ülkeye hava yoluyla girmek için tam aşılama kanıtının yanı sıra negatif bir koronavirüs testi de göstermelidir.

Djokovic, Şubat ayına kadar oyunda iki yıl 1 numara geçirdi. 2 numaraya kaydır.

Onun yokluğunda, Rafael Nadal Avustralya Açık’ı kazandı ve Grand Slam’de en fazla galibiyete sahip erkek oyuncu olarak rakibine karşı bir avantajla öndeydi. Nadal da Indian Wells’teki oyuncular arasında yer alıyor, ancak 20 Grand Slam şampiyonluğu da kazanmış olan Roger Federer öyle değil.

READ  İflas başvurusunda bulunmayı planlayan Diamond Sports; MLB, oyunları geçici olarak ücretsiz yayınlamayı planlıyor

Geçen hafta, Fransa’daki yetkililer, ülkenin artık 14 Mart’tan sonra kapalı kurumlara girmek için ziyaretçilerden bir koronavirüs aşısının kanıtını göstermelerini istemeyeceğini ve bu da Djokovic’in bu bahardaki Fransa Açık’ta şampiyonluğunu savunmasının yolunu açacağını duyurdu.