Haziran 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dodgers, Shohei Ohtani'nin takımla ilk İK'sıyla yaşanan dramadan bile kaçınamadı

Dodgers, Shohei Ohtani'nin takımla ilk İK'sıyla yaşanan dramadan bile kaçınamadı

Bir taraftarın Shohei Ohtani'nin Los Angeles Dodgers'la ilk golü gibi dönüm noktası niteliğinde bir sayıya ulaşması durumunda köklü bir süreç vardır.

Top yasal olarak taraftara aittir ve taraftar hızla koltuğundan uzaklaştırılır, böylece takım yetkilileri onlarla konuşabilir ve taraftarın topu bırakmasının ne anlama geldiğini öğrenebilir. Bazen tek ihtiyacınız olan küçük bir imzalı hatıradır; Diğer zamanlarda soğuk nakit para. En önemlisi taraftarın topu alıp evine gitme hakkı var.

Bu uygulama onlarca yıl öncesine dayanıyor ancak Dodgers, Perşembe günü Ohtani'nin golcüsüyle yaşanan gereksiz dramadan kaçınamadı.

Ohtani'nin topunu evde yakalayan taraftar, evli ve ömür boyu Dodgers taraftarı olan Ambar Roman'dır ve o ve kocası pek mutlu değillerdir… Sporcuyla konuşun Top onun eline geçtikten sonra Dodgers'ın onlara nasıl davrandığı hakkında.

Roman hikayeyi anlatırken tribünlerden çıkarıldı, kocasından ayrıldı ve topu bir hiç uğruna bırakması için baskı yapıldı. Sonunda topu iki imzalı şapka, imzalı bir top ve imzalı bir sopayla takas ettim. Bir müzayede evi The Athletic'e topun değerinin en az 100.000 dolar olacağını söyledi.

Roman'ın kocası Alexis Valenzuela şunları söyledi:

Valenzuela, “Bundan gerçekten faydalandılar” dedi. “Etrafında bir grup (güvenlik) adam vardı. Onunla konuşmama ya da tavsiye vermeme izin vermediler. Ayrılmamızın hiçbir yolu yoktu. Onu adeta arkadan sıkıştırdılar.

İddiaya göre Dodgers, Roman'ın topu eve götürmeye karar vermesi halinde topu doğrulamayı reddetmekle tehdit etmişti, bu da topu etkili bir şekilde değersiz hale getirecek ve onu daha sonra satma yeteneğinden mahrum bırakacaktı. Elbette bu aynı zamanda Dodgers'ın 700 milyon dolarlık oyuncularına Dodgers'da ilk topunu alamadığını çünkü örneğin birkaç bin dolardan ayrılmak istemediklerini açıklamak zorunda olduğu anlamına geliyordu.

LOS ANGELES, CA - 03 NİSAN: Los Angeles Dodgers'ın atanmış smaçörü Shohei Ohtani (17), 3 Nisan 2024 Çarşamba günü Los Angeles, Kaliforniya'daki Dodger Stadyumu'nda San Francisco Giants ile Los Angeles Dodgers arasında oynanan maçın ardından sığınakta koşuyor.  (Fotoğraf: Peter Gonnelett/Ikon Sportswire, Getty Images aracılığıyla)

Shohei Ohtani'nin ilk home run'u Dodgers için nasıl kötü bir hikayeye dönüştü? (Fotoğraf: Peter Gonnelet/Ikon Sportswire, Getty Images aracılığıyla)

Bu süreç genellikle taraftarın oyuncuyla buluşmasıyla biter ancak bu bile bir tartışma konusu haline gelir. Roman ve Valenzuela The Athletic'e, Ohtani'nin maçtan sonra aksini iddia etmesine rağmen hiç tanışmadıklarını söylediler:

Ohtani, çevirmen Will Ireton aracılığıyla “Hayranla konuşup onu geri getirebildim” dedi. “Açıkçası çok özel bir top, çok fazla duygu var ve onu geri aldığım için çok minnettarım.”

Dodgers'ın, Roman ve Valenzuela'nın şikayetlerini “daha fazla konuşmaya açık” olduklarını belirten bir açıklamanın ötesinde ele almayı reddettiği bildirildi.

READ  Verstappen, Formula 1 Avustralya Grand Prix'sinden erken emekli olurken, Lewis Hamilton da yarış dışı kaldı

Ohtani'nin gerçeği söyleme arzusu zaten sezonun en büyük hikayelerinden birinin önemli bir parçası olduğundan, bir hayranla tanışmak gibi önemsiz bir şey yüzünden apaçık bir yalana kapılması göz ardı edilemez.

Sonuçta bu, Dodgers için zaten yeterince tuhaf ve tamamen kaçınılabilir hikayelerin olduğu bir yılda tuhaf ve tamamen kaçınılabilir bir hikayeydi. Taraftarların anlamlı bir top almaları durumunda haklarını bilmeleri de önemli bir hatırlatmadır. Takımlar topu kontrol etmemekle tehdit edebilir ancak bunun onlara da pahalıya mal olacağını unutmamalısınız.