Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Oakland A'lar, Las Vegas'a taşınmadan önce 2025'ten itibaren Sacramento'daki Sutter Health Park'ta oynayacak

Oakland A'lar, Las Vegas'a taşınmadan önce 2025'ten itibaren Sacramento'daki Sutter Health Park'ta oynayacak

Oakland Athletics'in oynadığı 57. sezon olan 2024 sezonu, onların son sezonu olacak.

A'lar Perşembe günü, 2025-27 sezonu için Sacramento'daki ikinci lig stadyumuna taşınacaklarını ve bir yıl daha kalma seçeneği sunacaklarını duyurdu. Triple-A Sacramento Rivercats'in evi olan Sutter Health Park, en az üç sezon boyunca birinci ligin stadyumu olacak. A'lar 14.000 kapasiteli parkı, A'lar uzaktayken stadyumda oynamaya devam edecek olan River Cats ile paylaşacak.

A'nın 2028 sezonu için Las Vegas'a zamanında taşınmayı umması, ancak Sacramento'da dördüncü yıl kalma seçeneğinin de dahil edilmesi, kulübün potansiyel olarak Vegas'a taşınmayı ertelemeyi planladığını gösteriyor.

A'nın sahibi John Fisher, açıklamada “Las Vegas'a taşınmamızla Sutter Health Park'ı evimiz yapmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi. “Las Vegas'taki yeni stadyumumuzu tamamlamaya çalışırken A'lara ev sahipliği yaptıkları için Kings'e ve West Sacramento şehrine şükranlarımızı sunuyoruz.”

Darbe bülteni

Ücretsiz günlük spor güncellemeleri doğrudan gelen kutunuza gelsin. abonelik

Ücretsiz günlük spor güncellemeleri doğrudan gelen kutunuza gelsin. abonelik

O satın alırPulse bültenini satın alın

Sacramento Kings, River Cats'in çoğunluk sahibi.

Takımın adını Sacramento A olarak değiştirip değiştirmeyeceği sorulduğunda bir kulüp sözcüsü, kulübün geçici süre için Atletizm ve A olarak adlandırılacağını söyledi.

A'lar, Sacramento'ya taşınmanın televizyon hakları ücretlerini nasıl etkileyeceğini açıklamadı. Perşembe gününden önce, kulüp ile NBC Sports California arasındaki müzakerelere aşina olan kişilerin beklentisi, takımın Sacramento'ya taşınması halinde A'ların kendilerine olan 70 milyon doların önemli bir kısmını elinde tutabileceği yönündeydi.

A'lar, 2025-2027 için geçici bir yuva için hem Sacramento hem de Oakland ile görüşmelerde bulunuyor. Takımın mevcut parkı olan Oakland'daki Coliseum'un kira kontratı bu sezondan sonra sona eriyor.

Auckland Belediye Başkanı Sheng Thao yaptığı açıklamada, “Oakland adil bir anlaşma teklif etti ve mali açıdan şehrimizden sorumluydu” dedi. “Herkese en iyisini diliyoruz ve Coliseum sahasındaki hisselerinin satışını kolaylaştırmak konusunda onlarla görüşmelerimizi sürdüreceğiz. Oakland Şehri artık Kolezyum'daki yeniden geliştirme çabalarını artırmaya odaklanacak.”

READ  Tenis hocası onu taciz etti. Spor engelleyebilir mi?

Müzakerelere aşina bir kişiye göre, Oakland'ın takıma 2025-2027 yılları arasında şehirde kalması için yaptığı son teklif, A'ların ödeyeceği 60 milyon dolarlık bir kira uzatma ücretini içeriyor; bu ücret, şehir tarafından daha önce teklif edilen 97 milyon doların altındaydı. A'lar ayrıca MLB'den, genişleme ekibine bir sahip bulması için şehre bir yıllık münhasırlık süresi vermesini istiyordu.

“Tüm MLB adına, West Sacramento'ya, Sutter Health Park'a, Kings'e ve büyük Sacramento bölgesine, A'ların yeni kalıcı evi inşa edilirken A'ları geçici oyun için ağırlama konusundaki coşkularından dolayı takdirlerimi ifade etmek istiyorum. Vegas,” MLB Komiseri Rob Manfred bir açıklamada söyledi.

Sutter Health Park'ın sporun toplu iş sözleşmesiyle belirlenen standartları karşılamasını sağlamak için hangi yükseltmelerin veya değişikliklerin gerekli olacağı açık değil.

Oyuncular derneği yaptığı açıklamada, “MLBPA, geçici geçişle ilgili bir dizi konu hakkında MLB ile ön görüşmelerde bulundu ve bu tartışmaların devam etmesini bekliyoruz” dedi.

“Sutter Sağlık Parkı yakın zamanda multi-milyon dolarlık bir tesis yenilemesinden geçti. Diğer öğelerin yanı sıra, LED aydınlatmanın iyileştirilmesi ve ek bir kulüp binasının eklenmesi de dahil olmak üzere, stadyumun MLB standartlarına göre yenilenmeye devam etmesini sağlayacağız.

Kings'in sahibi Vivek Ranadivé yaptığı açıklamada, “Oyuncuların ve taraftarların birinci sınıf bir beyzbol deneyiminin keyfini çıkarabileceği ve unutulmaz anılar yaratabileceği Sutter Health Park'ta A'ları ağırlamaktan heyecan duyuyorum” dedi. “Bugün, Sacramento'da profesyonel sporlar için bir sonraki sayfa açılıyor. Taraftarlarımızın tutkusu benzersiz ve bu, ülkedeki en dinamik ve dinamik pazarlardan birini sergilemek için harika bir fırsat.”

Sacramento Belediye Başkanı Darrell Steinberg Perşembe günü yaptığı açıklamada, duyurunun “karışık duyguların yaşandığı bir an” olduğunu ve Oakland'ın bir MLB takımını hak ettiğini düşünürken “şehrim, bölgemiz ve eyaletimiz adına çok sevindiğini” ve Sacramento'nun “bir” takım olacağını söyledi. geçici ev.

READ  Cardinals, 2024 sezonuna odaklanıyor

“Başarı, daha fazla başarıyı doğurur. On yıl önce, Kings'i kurtarmak için birleştiğimizde çoğumuz evet dedik çünkü bunun Sacramento'nun geleceğine anlatılmaz faydalar getireceğine inanıyorduk. Sadece bir NBA takımını elimizde tutmakla kalmadık, şimdi de elimizde (en azından) var. geçici olarak) ) Bir Major League Beyzbol şehri. Gelecek daha güzel günler olacak. Steinberg, “Bu gerçekten rüya gibi bir şey” dedi.

Gerekli okuma

(Fotoğraf: Matt Kartozian/USA Today)