Haziran 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dogecoin’in yüzü haline gelen Shiba Inu, 18 yaşında hayatını kaybetti

Dogecoin’in yüzü haline gelen Shiba Inu, 18 yaşında hayatını kaybetti

[Source]

Sahibi Atsuko Sato’ya göre, popüler “Doge” memesine ve kripto para birimi Dogecoin’e ilham veren sevilen Shiba Inu Kapuso, Cuma günü 18 yaşında huzur içinde öldü.

ana nokta:

  • Kapuso, 2010 yılında internette yayılan bir fotoğrafla üne kavuştu Sato Blogu.

  • the Doge Comic Sans yazı tipinde mizahi altyazıların yer aldığı meme, kripto para birimi Dogecoin’in yaratılmasına yol açtı.

  • Kapuso’nun mirası, önemli hayırsever katkıları ve internet kültürü üzerinde kalıcı bir etkiyi, onuruna dikilen bir heykeli ve yaygın hayran desteğini içeriyor.

Ayrıntılar:

  • Kapuso, 2008 yılında bir hayvan barınağından kurtarıldıktan sonra anaokulu öğretmeni Sato tarafından sahiplenildi. 2010 yılında Sato’nun ayakları katlanmış ve şaşkın bir ifadeyle çekilmiş bir fotoğrafını yayınlamasıyla internet fenomeni haline geldi.

  • Görüntü, Comic Sans yazı tipinde komik ve gramer açısından hatalı altyazıların yer aldığı “Doge” memesini ateşledi. Meme’nin popülaritesi kurumsal promosyonlara, hava durumu uygulamalarına ve… Devlet kurumları bile.

  • Kapuso’nun imajı sonunda Kapuso’nun yüzü haline geldi Dogecoin,kripto para yaratık 2013 yılında şaka olarak. Shiba Inu’nun bir görseli de NFT olarak 4 milyon dolara satıldı ve bu da onun yaygın etkisini yansıtıyordu.

  • köpek acı çekmek itibaren Lösemi ve karaciğer hastalığı 2022’nin sonlarında. bir Instagram gönderisinde abone Sato Cuma günü şunu yazdı:

“Kapuso’yu seven herkese,

NextShark’ta Trend Olanlar: ‘One Piece’ canlı yayın çağrıları, 2. sezona katılan 7 yeni karakteri ortaya koyuyor

24 Mayıs sabahı Kapuso Gökkuşağı Köprüsü’nü geçti. Yıllar boyunca verdiğiniz destek için hepinize çok teşekkür ederim.

Onu okşayan elimin sıcaklığını hissederken sanki uykuya dalıyormuşçasına, hiç acı çekmeden, çok huzurlu bir şekilde gitti.

Bunca yıldır Kapuso’yu sevdiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim. Eminim Kapuso dünyanın en mutlu köpeğiydi.

NextShark’ta Trend Olanlar: Dogecoin’in yüzü haline gelen Shiba Inu, 18 yaşında hayatını kaybetti

Bu beni dünyanın en mutlu sahibi yapıyor.

Bize sevgisini gönderen herkese derin şükranlarımı sunmak isterim.”

  • 100.000 dolar değerindeki Kapuso heykeli Tespit edildi Geçen yıl kasım ayında memleketi Japonya’nın Sakura kentinde. Mirası, Dogecoin tarafından sağlanan ve Save the Children’a yapılan 1 milyon dolardan fazla bağış da dahil olmak üzere önemli hayırseverlik bağışlarını içeriyor.

READ  Dominik Cumhuriyeti'nin başkenti yakınlarında meydana gelen şiddetli patlamada ölü sayısı 11'e yükseldi; 10 kişi hala kayıp

Etkileşimler:

NextShark’ta Trend Olanlar: TikTok kullanıcıları, bir kadının Tokyo’daki bir suşi restoranına ziyaretinin faturasından endişeli

  • İnternet Kapuso’nun ölümünün yasını tutuyor. Sato’nun yürek parçalayan duyurusundan bu yana sosyal medyada övgüler yağdı ve birçok kişi onu bir “kahraman”, “ikon” ve “efsane” olarak tanımladı.

NextShark uygulamasını indirin:

En son Asyalı Amerikalı haberlerini takip etmek ister misiniz? NextShark uygulamasını bugün indirin!