Haziran 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Harris, şu anda yüzde 40 olan Afrika nüfusunun yüzde 80’inin internete erişmesine yardımcı olmayı planladığını duyurdu

Harris, şu anda yüzde 40 olan Afrika nüfusunun yüzde 80’inin internete erişmesine yardımcı olmayı planladığını duyurdu

DOSYA FOTOĞRAFI: ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, 3 Mart 2024’te Selma, Alabama, ABD’de ‘Kanlı Pazar’ münasebetiyle düzenlenen törende konuşuyor. REUTERS/Megan Varner

WASHINGTON (AP) — Başkan Yardımcısı Kamala Harris Cuma günü, şu anda yüzde 40 olan Afrika’nın 2030 yılına kadar yaklaşık yüzde 80’ine internet erişimi sağlamaya yardımcı olacak yeni bir ortaklık kurulduğunu duyurdu.

Bu duyuru, Harris’in geçen yıl kıtaya yaptığı ziyaretin devamı olarak ve Kenya Devlet Başkanı William Ruto’nun bu hafta Washington’a yaptığı ziyaretle bağlantılı olarak geldi. Harris ve Kenyalı lider Cuma günü ABD Ticaret Odası’nda kamu-özel sektör ortaklıklarının ekonomik büyümeyi nasıl artırabileceği konusunda halka açık bir görüşme gerçekleştirdi.

Harris, Afrika’da ortalama yaşam süresinin 19 yıl olduğunu belirterek, “Birçok kişi haklı olarak geleceğin Afrika kıtasında olduğunu iddia edebilir” dedi. Bu da ekonomik büyüme potansiyelinin bir işareti. “Bu yardımla ilgili değil, bu sadece yatırımla ve hangi yeteneklerin mevcut olduğunu anlamakla ilgili.”

Haber kapağı: Biden, Kenya’yı ABD’nin NATO dışı önemli müttefiklerinden biri olarak sınıflandırmayı planlıyor

Afrika, endüstriyel ve teknolojik sektörlerini inşa etmek için gereken sermayeyi elde etmekte zorlandı. Birleşmiş Milletler geçen yıl kıtadaki doğrudan yabancı yatırımın 2021’deki 80 milyar dolarlık rekor seviyesinden 2022’de 45 milyar dolara düştüğünü bildirdi. Afrika, dünya çapındaki doğrudan yabancı yatırımların yalnızca yüzde 3,5’ini oluşturuyor, ancak Afrika kıtadaki doğrudan yabancı yatırımların yaklaşık yüzde 18’ini oluşturuyor. Dünya çapında doğrudan yabancı yatırım. Dünya nüfusu.

Harris, Afrika’da kar amacı gütmeyen Dijital Erişim Ortaklığı’nı başlatmanın yanı sıra, tarım sektöründeki 100 milyon Afrikalı insan ve işletmeye dijital ekonomiye erişim sağlamayı amaçlayan bir girişim duyurdu.

Afrika Kalkınma Bankası Grubu, diğer kuruluşların yanı sıra Mastercard ile birlikte Dijital Ekonomi için Erişim Seferberliği İttifakının (MADE) kurulmasına yardımcı olacak. İttifak, başka yerlere genişlemeden önce Kenya, Tanzanya ve Nijerya’daki 3 milyon çiftçiye dijital erişim sağlayacak bir pilot program başlatacak.

READ  Biden, Ukrayna'da kaybolan Amerikalılar hakkında kendisine bilgi verildiğini ve ülkeye seyahat etmemeye çağırdığını söyledi.

Demokrat ve Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk kadın başkan yardımcısı Harris, Dijital Ekonomideki Kadınlar’ın teknolojiye erişimdeki cinsiyet eşitsizliğini gidermeye yönelik çabalarının, bazı federal taahhütlerle birlikte artık 1 milyar dolardan fazla kamu ve özel taahhüt ürettiğini duyurdu. kongre onayını bekliyor. .

Ayrılmak:
DOSYA FOTOĞRAFI: ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, 3 Mart 2024’te Selma, Alabama, ABD’de ‘Kanlı Pazar’ münasebetiyle düzenlenen törende konuşuyor. REUTERS/Megan Varner