Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dow Jones vadeli işlemleri ve petrol fiyatları yükselişte

Dow Jones vadeli işlemleri ve petrol fiyatları yükselişte

Hazine getirileri 2007’den bu yana en yüksek kapanış seviyesine doğru ilerliyor.

Yatırımcılar, Fed’in Çarşamba günkü faiz kararı öncesinde getirileri yükseltmeye çalışıyor. Enflasyondaki yükseliş, yatırımcıların merkez bankasının faiz oranlarını sabit tutacağı ancak daha fazla artışa kapıyı açık bırakacağı endişesine yol açtı. Pazartesi günü erken saatlerde yaşanan artış, 10 yıllık tahvil getirilerinin Ağustos ayında görülen 16 yılın en yüksek seviyesine çıkmasına neden oldu.

Enflasyonun hızlanmasının bir nedeni: arz kıtlığına yol açan Suudi üretim kesintilerinin yol açtığı yükselen petrol fiyatları. Brent ham petrol fiyatları neredeyse bir yılın en yüksek kapanışını gerçekleştirme yolunda ilerliyor.

Merkez bankaları için yoğun geçen haftada İngiltere Merkez Bankası, Japonya Merkez Bankası, Riksbank, Türkiye Merkez Bankası ve çok sayıda merkez bankasından da kararlar alınıyor.

Vadeli işlemler ABD hisse senetleri için erken kazanımların zayıf olduğuna işaret ediyor Cuma günkü teknoloji öncülüğündeki satışların ardından.

Hazine getirileri yükseldi. 10 yıllık tahvil %4,344 getiriyle işlem gördü. Eğer getiriler günü %4,339’un üzerinde bitirirse 2007’den bu yana en yüksek seviyesine ulaşacak.

En aktif Brent ham vadeli işlemleri yükseldi Varil başına %0,5 ila 94,40 dolar.

Avrupa hisseleri düştüİnşaat ve teknoloji hisselerinin başını çektiği endeksler, Cuma günü Wall Street’te tanık olunan baygınlığı yakalamaya çalışıyor.

Asya piyasaları karışıkÇin ana karasındaki kazançlar ve Hong Kong’daki kayıplarla. Japon piyasaları kapalıydı.

READ  Canlı Borsa Haber Güncellemeleri: 17 Kasım 2022