Ekim 6, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dow vadeli işlemleri Çarşamba günkü piyasa rallisinin ardından yükseldi

Dow vadeli işlemleri Çarşamba günkü piyasa rallisinin ardından yükseldi

Dow vadeli işlemleri, tüm önemli ortalamaların beklenenden daha iyi gelen Temmuz enflasyon raporunun ardından keskin kazançlar kaydetmesinin ardından Perşembe günü erken saatlerde yükseldi.

Dow Jones Endeksine bağlı vadeli işlemler %0.35 veya 118 puan yükselirken, S&P 500 ve Nasdaq 100 vadeli işlemleri sırasıyla %0.39 ve %0.57 yükseldi.

Disney Beklenenden daha güçlü abone sayıları yayınladıktan sonra geç işlemlerde %6.7 eklendi Kazanç tahminleri, satırların üstünde ve altında zirvede. hisseler Sonos %19’dan fazla düştü Analist tahminlerini kaybettikten sonra.

Çarşamba günkü olağan işlem seansı, Dow Jones Sanayi Ortalamasının 535,10 puan veya %1,63 artışla 33309.51’de kapanmasıyla birlikte tüm önemli endekslerin yükseldiğini gördü. S&P 500 %2.13 artarak 4210.24’e yükseldi Mayıs başından beri en yüksek seviyeNasdaq Bileşik Endeksi %2.89 artışla 12854.80 ile Nisan sonundan bu yana en yüksek kapanışını yaptı.

Hareketler sonra geldi Temmuz ayı manşet TÜFE %8.5 olarak geldi.Dow Jones tarafından yapılan ankete katılan analistlerin %8,7’lik tahmininden biraz daha soğuk olan , enflasyonun zirve yapıp yapmadığı ve Federal Rezerv’in gelecek ay toplantısında beklendiği kadar agresif bir şekilde faiz oranlarını yükseltmesi gerekip gerekmediği konusunda soruları gündeme getirdi.

Bu yılki satışların yükünü çeken hırpalanmış teknoloji hisseleri, Çarşamba günü Meta Platforms ve Netflix hisseleri sırasıyla %5.8 ve %6.2 oranında artış göstererek piyasa rallisine öncülük etti. Nvidia ve Advanced Micro Devices gibi etkilenen çip isimleri sırasıyla yaklaşık %6 ve %4 arttı.

Ally Invest’in baş finans ve piyasa analisti Lindsey Bell Çarşamba günü CNBC’ye verdiği demeçte, “Bugün yükseliyoruz ve bence bunun nedeni enflasyonun yatırımcılar ve piyasa için büyük bir sürüklenme olması.” “Ve bence yatırımcıların bugün düşündüğü şey geçmişte zirve yapmış olabilir.”

READ  Dünyadaki ultra yüksek net değere sahip bireylerin sayısı rekor seviyeye ulaştı | Süper zengin

Kazanç sezonu Perşembe günü Rivian, Warby Parker, Poshmark ve diğerlerinden gelen raporlarla devam ediyor. Temmuz ayı ÜFE verileri de Perşembe günü açıklanacak.