Mayıs 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dow vadeli işlemleri, durgunluk korkuları arttıkça Fed Başkanı Powell’a tanık oldu

Dow vadeli işlemleri, durgunluk korkuları arttıkça Fed Başkanı Powell'a tanık oldu

Dow vadeli işlemleri, S&P 500 ve Nasdaq vadeli işlemleriyle birlikte Çarşamba günü erken saatlerde keskin bir düşüş yaşadı ve Salı günkü güçlü kazançların çoğunu silmek için yeni bir borsa yükselişi başlattı. Hazine gelirleri ve ham petrol fiyatları da önemli ölçüde geriledi. Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Fed oranlarının yükseltilmesinin ekonomiyi resesyona sürükleyeceğine dair artan endişeler arasında Kongre önünde ifade verecek.
XVertex İlaç (VRTX) Ve Bristol Myers Squibb (BMY) Salı günü 50 galibiyet serisini geri kazanırken, Birleşik Terapötikler (UTHR) satın alma kapsamında. Üç ilaç stokunda da var Göreceli kuvvet çizgileri irtifalarda.

süre, tesla (TSLA) ve Google Ebeveyn alfabe (Google) Henüz kırılmamış iki büyük kükürt, Mayıs ayı sonlarında düşük seviyelerde kaldı. Bu pazar liderliği değil, sağlam bir güç kitlesidir.

UTHR hissesi yükseldi SwingTrader. Google Envanteri açık IBD’nin uzun vadeli liderleri. Vertex hissesi ve BMY dosyada kusur 50 Ve IBD Büyük Başlık 20.

Fed Başkanı Powell ifade verdi

Fed Başkanı Powell, Çarşamba günü Senato Bankacılık Komitesi’nde, ardından Perşembe günü Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nde ifade verecek. Oturum, saat 9:30 ET’de, açılış zilinde başlar. Fed, Powell’ın önceden yapılmış yorumlarını yayınlayabilir.

Powell, merkez bankasının enflasyonu evcilleştirme taahhüdünü yeniden teyit edecek gibi görünüyor Mayıs’ta 40 yılın zirvesine çıktı Tüketici fiyat endeksine göre. Sürpriz TÜFE enflasyon raporu sonucunda Fed, 15 Haziran’da faiz oranlarını 75 baz puan artırarak 28 yılın en büyük artışını gerçekleştirdi. Fed toplantısının açıklanmasının ardından Powell, politika yapıcıların faiz oranlarını Temmuz ayı sonunda 50 baz puan veya 75 puan artırabileceğini söyledi. Piyasalar, 75 baz puanlık başka bir hamlede neredeyse tamamen fiyatlandırdı.

15 Haziran’da Powell, yumuşak bir inişin hala mümkün olduğunu söyledi, ancak piyasalar ertesi gün Fed’in güçlü anti-enflasyon ilacının en azından hafif bir resesyona yol açtığına karar verdi. Powell, yatırımcıları ekonomik büyüme konusunda sakinleştirmeye çalışacak mı?

READ  İşte Cadillac Celestic'in ultra lüks elektrikli sedanına ilk tam bakışınız

Çarşamba günü Citigroup, ABD’nin resesyona girmesi için %50-50 şans görüyor. En olası durgunluk, hafif bir “parklar” tipi yavaşlama olacaktır, ancak “sert iniş” ve “stagflasyon” riskleri vardır.

Dow jones vadeli işlem sözleşmeleri bugün

Dow Jones vadeli işlemleri, gerçeğe uygun değere göre %1.4 düştü. S&P 500 vadelileri yüzde 1.5 düştü. Nasdaq 100 vadelileri yüzde 1.4 düştü.

ABD ham petrol fiyatları %6’dan fazla düşerek varil başına 105$’ın altında işlem görüyor ve ham petrol vadeli işlemleri Kasım ayından bu yana ilk aylık düşüşünü gösteriyor. Petrol piyasaları, petrol talebini aşındıran bir durgunluktan giderek daha fazla endişe duyuyor. Bu arada Başkan Joe Biden, Kongre’yi galon başına 18,4 sentlik federal benzin vergisini üç ay boyunca askıya almaya çağırdı.

Bakır fiyatları %3’ten fazla düştü. 10 yıllık Hazine faizi Salı günü %3,31’den %3,16’ya düştü.

Bir ön pazar yapmayı unutmayın Dow Jones vadeli işlem sözleşmeleri ve bir sonraki normal seansta mutlaka gerçek dolaşıma dönüşmeyen başka yerlerde Borsa oturum.


IBD Live’da işlem yapılabilir borsada işlem yapılabilir hisseleri analiz ederken IBD uzmanlarına katılın


izlenecek hisse senedi

Vertex hissesi, Cuma günkü güçlü bir hareketin ardından Salı günü 50 günlük çizgisinin üzerine yükseldi. Biyoteknoloji devi 292.85’e sahip satın alma noktası, ancak yatırımcılar 279.23’ü erken giriş olarak kullanabilirler. Aşağı eğimli trend çizgisi biraz daha düşük bir giriş sunabilir.

BMY hissesi Salı günü 50 günlük çizgisinin üzerine sıçradı ve muhtemelen erken bir giriş teklif etti. Teknik olarak, Bristol hissesi yeni bir tabana birkaç hafta kaldı, ancak Nisan başına kadar uzanan bir konsolidasyon durumunda olduğu da söylenebilir.

UTHR hissesi Salı günü %4.3 artışla 228.84’e yükseldi ve 21 günlük çizgisinden toparlandı ve kısa bir düşüş trendini kırdı. United Thera hissesi hala 218,48 alış noktası aralığında.

READ  Bed Bath & Beyond yöneticisi Gustavo Arnal ID, New York'ta bir 'Jenga Binası' trafik kavşağı olarak hizmet etti: Kaynak

Tesla hissesi Salı günü 21 günlük hareketli ortalamanın hemen üzerinde %9.3 artışla 711.11’e yükseldi. Ancak, 200 günlük ortalamanın oldukça üzerinde, hızlı azalan 50 günlük serinin hala altında. Geçen hafta, TSLA hissesi 626.08’e düştü, ancak 24 Mayıs’ta 11 ayın en düşük seviyesi olan 620.57’nin üzerine çıktı. Hisseler Çarşamba sabahı %1 değer kaybetti.

Google hissesi Salı günü %4.1 artışla 2230.88’e yükseldi ve 21 günlük çizginin hemen altında. Hızla düşen 50 günlük seriden çok uzak değil, ancak 200 günlük seri çok uzakta. Geçen hafta, GOOGL hissesi 24 Mayıs’ın düşüğü 2037.69’un hemen üzerinde 2100’ün biraz üzerine düştü. Hisseler Çarşamba günü erken saatlerde %1 düştü.

Piyasa Artış Analizi

Dow Jones Sanayi Ortalaması Salı günü %2.15 yükseldi borsa ticareti. S&P 500 Endeksi yüzde 2.45 yükseldi. Nasdaq Bileşik Endeksi yüzde 2.5 yükseldi. Küçük sermayeli Russell 2000 %1.8 yükseldi.

Salı günkü sağlam kazanımlar iyiydi, ancak piyasalar keskin düşüş trendlerinin ortasında bir günlük veya kısa vadeli birçok ralli gördü. Çarşamba günü Dow Jones vadeli işlem sözleşmelerindeki büyük düşüş, yeni borsayı yükseltme girişiminin şimdiden sorunlarla karşı karşıya olduğunu gösteriyor.

Ana göstergelerin geçen haftanın dip seviyelerini düşürmediğini varsayarsak, yatırımcılar takip günü Onaylamak için yeni montajı deneyin.


Şu anda izlenmesi gereken en iyi 5 Çin hissesi


şimdi ne yapıyorsun

Yatırımcılar piyasada teyit edilmiş bir yükseliş trendini bekleyerek kenarda kalmalı. Yine de yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor. Satın alınacak bir pozisyonda iyi stokların görece eksikliği muhtemelen bunlardan biridir.

Okumak Büyük resim Her gün piyasanın, hisse senetlerinin ve önde gelen sektörlerin trendiyle uyumlu olmak için.

Lütfen Twitter’da Ed Carson’ı şu adresten takip edin: Tweet yerleştirme Borsa güncellemeleri ve daha fazlası için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

READ  Tether (USDT) stablecoin'inin geri çekilmesi 10 milyar doları aştı

Bu IBD aracını neden basitleştirelim? yanmışsınıf en iyi hisse senedi

MarketSmith ile bir sonraki kazanan hisse senetlerini alın

Hızlı kar elde etmek ve büyük kayıplardan kaçınmak ister misiniz? SwingTrader’ı deneyin

Satın almak ve izlemek için en iyi büyüme stokları

IBD Digital: Bugün IBD Premium Stok Listelerini, Araçları ve Analizi Açın

200 günlük ortalama: son destek hattı?

IBD’nin ETF Pazar Stratejisi ile Pazara Çıkış Zamanı

Borsanın zirveleri nasıl belirlenir

En sevdiğiniz hisse senetlerini satmanın zamanı geldiğinde

Dikey İhlaller: Neden Ayı Piyasası Endeksi Tanınmalı?

Tesla’ya karşı BYD: Hangi gelişen EV devi satın almak için en iyisidir?