Kasım 29, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dow vadeli işlemleri iki günlük borsa rallisinin ardından düşüyor; Musk-Twitter efsanesi henüz bitmedi

Dow, Elon Musk uyarı yayınlarken Tesla Pops enflasyon verileriyle yükseldi;  Apple hisseleri yükseldi

Dow vadeli işlemleri, Hazine ve dolar getirilerinin artmasıyla birlikte S&P 500 vadeli işlemleri ve Nasdaq vadeli işlemleriyle birlikte Çarşamba günü erken saatlerde güçlü bir şekilde düştü. OPEC+’ın bugünkü toplantısında daha büyük bir üretim kesintisi açıklaması bekleniyor.
XHazine getirileri ve doların Federal Rezerv’in faiz artırımlarını yavaşlatabileceği umutları arasında düşmesiyle borsanın yükseliş eğilimi Salı günü de devam etti. Tesla CEO’su Elon Musk 44 milyar dolar ile devam etmeyi kabul ettiği için TWTR hissesi yükseldi heyecan (TWTR) devralır.

Ancak Musk-Twitter destanı henüz bitmedi.

Ana göstergeler yükseliyor, ancak henüz ana seviyeleri geri kazanmadı veya henüz yeni bir yükseliş girişimini doğrulamadı.

mega caps’ler elma (AAPL), Microsoft (MSFT), Google’ın ebeveyni alfabe (Google) Ve Amazon.com (AMZNHepsi güçlü kazanımlar elde etti. Ancak yalnızca Microsoft hisseleri 21 günlük hareketli ortalamasının üzerinde kapandı.

Yine de, önde gelen hisse senetleri piyasaya ayak uydurmak veya en azından hazırlanmak için nedenler sunuyor.

Arista Ağları (), Enerji Enfazı (ENPH), ödeme yeri (PCTY), yarı iletkenler üzerinde (üzerine) Ve Devon Enerji (DVN) Hepsi içeride veya erken yaklaşıyor puan satın al. Piyasa rallisi ivme kazanmaya devam ederse, bu hisse senetleri harekete geçirilebilir olmalıdır. Herkesin var Göreceli kuvvet çizgileri Rakımlarda veya yakınında.

Paylocity stoku IBD Lider Tablosu İzleme Listesi Salı gününün hissesi IBD’dendi. Microsoft ve Google hissesi açık IBD’nin uzun vadeli liderleri var olan. Enfaz, Yarı İletken Üzerinde ve DVN stoğunda 50 IBD’nin Listesi. ENPH, Onsemi ve Arista Networks stoğu şurada yer almaktadır: IBD Büyük Başlık 20.

Bu makalede yer alan video Salı günü piyasa hareketini vurguluyor ve PCTY, On Semiconductor ve hisse senetlerini analiz ediyor. Nörobiyolojik Bilimler (NBIX).

Dow jones vadeli işlem sözleşmeleri bugün

Dow vadeli işlemleri, gerçeğe uygun değere göre %0,7 düştü. S&P 500 vadelileri yüzde 0.7 düştü. Nasdaq 100 vadelileri yüzde 0.7 düştü.

10 yıllık Hazine faizi 7 baz puan artarak %3.69’a yükseldi. Dolar da son birkaç gün içinde düştükten sonra yükseldi.

Ham petrol vadeli işlemleri, OPEC+’nın önceki iki seansta elde ettiği güçlü kazanımların ardından üretim kesintisi yapmayı düşünmesiyle Çarşamba günü yükseldi.

Avustralya’nın bir gün önce sadece 25 baz puan artırmasının ardından Yeni Zelanda merkez bankası, kilit faiz oranını bir gecede 50 baz puan artırdı.

Bir gecede çalışmayı unutmayın Dow Jones vadeli işlem sözleşmeleri ve bir sonraki normal seansta mutlaka gerçek dolaşıma dönüşmeyen başka yerlerde Borsa oturum.


IBD Live’da işlem yapılabilir borsada işlem yapılabilir hisseleri analiz ederken IBD uzmanlarına katılın


Elon Musk, Twitter anlaşmasını sürdüreceğini söyledi

Musk ilerlemeyi kabul etti Twitter’ın hisse başına 54,20 dolar değerindeki 44 milyar dolarlık anlaşmasıyla.

READ  Twitter, 44 milyar dolarlık bir anlaşmayı geri almaya çalıştıktan sonra Musk'a dava açtı

Musk-Twitter destanı henüz bitmedi. Twitter, Musk’ın gerçek bir garanti vermeyen ve yaklaşmakta olan davanın askıya alınmasını talep eden son şartlarını açıkça kabul etmedi.

Musk’ın Twitter denemesi 17 Ekim’de başlayacaktı ve Tesla CEO’sunun kaybetme olasılığı çok yüksekti.

Ancak Musk, birkaç gün içinde resmi olarak sosyal ağ sitesine sahip olabilir.

Salı günü uzun süredir elinde olan Twitter’ın hisseleri Musk’ın değer kaybetmesiyle %22 artarak 52’ye yükseldi. TWTR hissesi 54.20 dolarlık satın alma fiyatının oldukça altında işlem görürken, ana Facebook’tan önemli ölçüde daha iyi performans gösterdi. meta pedler (ölü) Ve Patla, Patla (Patla, Patla) son aylarda.

tesla (TSLA) en son Musk-Twitter haberlerinin ardından gün içi en yüksek 256.89’dan gerileyerek %2.9 artarak 249.44’e yükseldi.

Yatırımcılar, Musk’ın Twitter anlaşmasını ödemek için TSLA hisselerini satıp satmayacağını merak ediyor olabilir. Sebep olarak zaten Twitter anlaşmasıyla hisse sattı, ancak analistler TSLA satışlarında hala birkaç milyar dolara ihtiyacı olabileceğini tahmin ediyor.

Uzun vadede, Tesla hisse senedi yatırımcıları, Twitter’ı şirket portföyüne eklerken Musk’ın çıkarlarının EV devinden daha fazla bölünmesinden korkabilir.

Bununla birlikte, TSLA yatırımcıları geçmişte Musk-Twitter hakkında yaygara yapmaktan mutlu olabilir.

Twitter hisseleri Çarşamba günü erken saatlerde düştü. TSLA hissesi %1 düştü.


TSLA vs. BYD: Çin EV Dev Germe Mermileri Vs. tesla


Salı günü borsa rallisi

Borsa rallisi, Pazartesi günkü yükselişi Salı günü sağlam kazançlarla izledi, ancak ana endeksler gün içi en yüksek seviyelerinden geri çekildi.

Avustralya Merkez Bankası, art arda altıncı ay için faiz oranlarını artırdı, ancak beklenmedik bir şekilde 25 baz puan artırdı. Bu, İngiltere Merkez Bankası’nın geçen hafta yeni İngiliz hükümetinin bütçesinin sterlin ve İngiltere borcunu bozduğu için tahvil alımına yeniden başlamasının hemen ardından geldi.

Bir JOLTS raporunun iş fırsatlarının Ağustos ayında keskin bir şekilde düştüğünü, fikir birliğinin oldukça altında olduğunu göstermesinin ardından, bir ralli teklifi saat 10:00 ET’de ivme kazandı. Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, özellikle açık iş pozisyonlarını çok yüksek olarak nitelendirdi. Başyazılar ve işten ayrılan işçi sayısı yüksek kalırken, eğilim Fed dostu. Cuma günü, Çalışma Bakanlığı yayınlayacak eylül iş raporu.

Dow Jones Sanayi Ortalaması Salı günü %2.8 yükseldi borsa ticareti. S&P 500 %3.1 yükseldi. Nasdaq Bileşik Endeksi yüzde 3.3 yükseldi. Küçük kapaklı Russell 2000 yaklaşık %4 arttı.

Apple’ın hisseleri %2.6, Microsoft’un hisseleri ise %3.4 yükseldi. Her ikisi de Dow Jones, S&P 500 ve Nasdaq üyesidir. Google hisseleri %3, Amazon hisseleri ise %4.5 yükseldi. Her şey Pazartesi günkü sağlam kazanımlara eklendi, ancak çok fazla onarım çalışması gerekiyor.

ABD ham petrol fiyatları %3,5 artışla varil başına 86,52$’a yükseldi. OPEC+ Çarşamba günü toplanarak örgütün üretimi günde bir ila iki milyon varil azaltabileceğini bildirdi.

READ  Elon Musk, kullanıcı verileri onaylandıktan sonra Twitter anlaşmasının devam edebileceğini söyledi

Benzin vadeli işlemleri %6.8 yükseldi ve pompada başka bir artışa işaret etti. Doğal gaz vadeli işlemleri yüzde 5,7 yükseldi.

10 yıllık Hazine getirisi, Pazartesi günü 15 baz puan düştükten sonra 3 baz puan düşüşle %3.62’ye geriledi. 10 yıllık tahvil getirisi üst üste ikinci gün yükselen 21 gün çizgisinde destek buldu.

ETF’ler

arasında En İyi ETF’lerYenilikçi IBD 50 ETF (elli) %3.4 kazandı. iShares Genişletilmiş Teknoloji ve Yazılım Fonu (ETF)IGV) MSFT hissesi IGV Holdings Inc. olduğu için %3,8 arttı. VanEck Vektörleri Yarı İletken Şirketi (SMH) %4,3 arttı.

SPDR S&P Metaller ve Madencilik ETF’leri (XME) %3,8 oranında. ABD Küresel Gates Vakfı (ETF)Yüzeyleri) %7,1 arttı. SPDR Spesifik Enerji Fonu (SPDR ETF)XLE) %4.3 eklendi. SPDR Sağlık Sektörü Seçim Fonu (XLV) %2,3 arttı.

Hisseler daha spekülatif hikayeleri yansıtıyor, ARK Innovation ETF (görüşürüz) ve ARK Genomics ETF (ARKGİkisi de %7,6 arttı. Tesla hissesi, Ark Invest ETF’lerin sahip olduğu en önemli şeylerden biridir.


Şu anda izlenmesi gereken en iyi 5 Çin hissesi


Satın alma noktalarına yakın stoklar

ANET hissesi hacim hafif olmasına rağmen %4,3 artarak 120,81’e yükseldi ve 200 günlük ve 50 günlük çizgilerini geri aldı. 50 günlük çizginin üzerinde belirleyici bir hareket, kısa bir düşüş trendini kırabilir. Arista hissesi, çok daha uzun bir bazda 132.97 pips satın alma konsolidasyonu üzerinde çalışıyor.

ENPH hissesi %0,6 artarak 288,55’e yükseldi, ancak gün içindeki 297,67’den düştü. Enfaz hissesi, en yüksek seviyelerinde 50 günlük ve 21 günlük çizgilerin izini sürdü ve kısa bir düşüş trendini kırdı.

PCTY hissesi, sağlam hacimdeki 50 günlük çizgiden toparlanarak %3.55 artarak 252.33’e yükseldi. Paylocity hissesi, potansiyel bir tetik noktası olarak 28 Eylül’ün yükseği 253,26’nın üzerinde bir hareketle trend çizgisi girişinde. göre MarketSmith Analizi.

ON hissesi, işlem ortalamanın biraz altında olmasına rağmen, 50 günlük çizgiyi geri alarak %6.4 artışla 68.92’ye yükseldi. Önceki daha derin bir tabanın yanı sıra yeni bir konsolidasyon içinde bir trend çizgisi atarken daha fazla güç görülebilir.

DVN hissesi 50 gün öncesine göre %5.7 artışla 69.07’ye yükseldi. kulplu fincan tabanı Ve 75.37 satın alma puanı. Devon’ın oku, sapın içindeki bir eğilim çizgisine yaklaşıyor.


IBD Digital: Bugün IBD Premium Stok Listelerinin, Araçların ve Analizlerinin Kilidini Açın


Piyasa Artış Analizi

Borsanın boğa koşusu, ana ortalamalar için tekrar güçlü kazançlarla devam etti. Dow, S&P 500 ve Nasdaq Composite, 10 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkarak 21 günlük çizgilere yaklaştı. Küçük boyutlu Russell 2000 sürmeye devam etti ve şimdiden 21 gün iyileşti.

READ  Walmart, Amazon ve Target'in Yavaşlayan Bir Ekonomide Milyarlarca Harcadığı Yer

Ağustos ortasındaki zirveler bir başka büyük direnç alanı oluştururken, tüm göstergelerin azalan 50 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamalarına ulaşmak için hala biraz mesafeleri var.

Apple hisseleri gibi mega caps’ler bu hafta üzerine düşeni yapıyor, ancak daha gidecekleri çok yol var.

Bununla birlikte, mavi çipli hisse senetleri, birçok hisse senedinin çatlaması, erken girişler yapması veya potansiyel girişler için pozisyon almasıyla ana endekslerden daha iyi performans gösteriyor.

Borsanın bir toparlanma nedeniyle olduğu söylenebilir. Açıkça, Hazine getirilerindeki düşüşler ve dolar, bu haftanın hisse senedi kazançlarını artırmaya yardımcı oldu. Ancak verimler ve dolar yükseliş eğilimine devam ederse, piyasa rallisi hızla kaybolabilir.

Hisse senetleri, Fed’in faiz artırımlarını yavaşlatacağı umutlarıyla yükselirken, piyasalar Kasım’da 75 baz puanlık dördüncü, Aralık’ta ise bir buçuk puanlık artışı fiyatlandırmaya devam ediyor.

Salı, Dow, S&P 500 ve Nasdaq endeksleri için borsa rallisinin ikinci günüydü. a takip günü Yeni yükseliş trendini teyit etmek için bu haftanın ilerleyen saatlerinde gelebilir.

Bazıları Russell 2000 ve S&P MidCap 400’ün Salı günü “takip günleri” düzenlediğini iddia edebilir. Bu olumlu bir işaret ancak piyasanın yönünde bir değişikliğe yol açmayacak. neden? Dow Jones, S&P 500 ve Nasdaq hariç FTD’lerin başarı oranı düşüktür.

Teyit edilmiş bir piyasa rallisi, yalnızca uzun vadeli bir yükseliş trendine karşı alım satım yapılabilir bir ayı piyasası rallisinin başlangıcına işaret edebilir. 50 günlük ve 200 günlük çizgiler, FTD’den sonra izlenecek kilit seviyeler olacaktır.


IBD’nin ETF Pazar Stratejisi ile Pazara Çıkış Zamanı


şimdi ne yapıyorsun

Bir dizi liderin yanıp sönen satın alma sinyalleri vermesiyle, borsada toparlanma girişimi ivme kazanıyor. Yatırımcılar, bazı geniş piyasa hisse senetleri veya ETF’lerde bazı demo pozisyonları alabilirler. Ancak, erken atlayan herkes, piyasadaki toparlanma bozulursa, aynı hızda atlamaya hazır olmalıdır.

Neredeyse veya tamamen nakit olmakta hala yanlış bir şey yok.

Ancak izleme listeleriniz üzerinde çalışmak ve piyasaya çok dikkat etmek için kesinlikle iyi bir zaman. Hareket halinde veya yakında yüksek kaliteli stok arayın.

Okumak Büyük resim Piyasanın, hisse senetlerinin ve önde gelen sektörlerin trendine ayak uydurmak için her gün.

Lütfen Twitter’da Ed Carson’ı şu adresten takip edin: Tweet yerleştirme Borsa güncellemeleri ve daha fazlası için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

IBD Digital ile IBD stok listelerini görüntüleyin ve tüm hisse senetleriniz için başarılı/başarısız puanları alın

Hızlı kar elde etmek ve büyük kayıplardan kaçınmak ister misiniz? SwingTrader’ı deneyin

Satın almak ve izlemek için en iyi büyüme stokları